Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Borsodban, hol tudom felkutatn...

Borsodban, hol tudom felkutatni családfámat? Miskolcrol 40kmre lakom.

Figyelt kérdés
Suliba kellene és mivel amugy is nagyon érdekel szeretném tudni hol van ilyesmi. Halottam,hogy zsolcán talál van irattár. Nem akarok potyára elmenni valaki tudna segíteni?
2012. nov. 12. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
2012. nov. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Először a szüleid, nagyszüleid kérdezd meg. Utána tudsz az Anyakönyvi Hivatalban, plébániákon érdeklődni. A Levéltár csak utána jöhet, de az elég pénzes.
2012. nov. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először tényleg a rokonokat kellene kikérdezni stb, de!Miért lenne pénzes a levéltári kutatás?

"A magyarországi levéltárakban a Levéltári törvény értelmében alanyi jogon, állampolgárságra és életkorra való tekintet nélkül bárki ingyenesen kutathat". Ezt a levéltár honlapjáról biggyesztettem ide. Akkor kerül sokba, ha másolatokat akar csinálni, mert a fénymásolás tényleg drága ott, de kézzel is le lehet írni dolgokat. Mivel itt családfa kutatásról van szó, nem kell lehetetlenül sokat körmölni.

2012. nov. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!