Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen gyakran találkoztok a...

Milyen gyakran találkoztok a szüleitekkel és mennyi időre? Támogatnak titeket valamivel a szülők?

Figyelt kérdés
Ti miben segítetek nekik? (Természetesen azok válaszát várom, akik már nem élnek a szülőkkel.)
2012. jún. 28. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fél évente kb,mert nem jó a viszonyunk.

Semmivel nem támogatnak,nem is akarnám,mert csak rámkiabálják.


Párom szüleihez megyünk 2 hetente,támogatni ők se,nem is kell,mert mi jobban keresnk mint ők.

2012. jún. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Apummal heti 1-3 alkalommal találkozom pár órára, néha ott is alszom. Anyum külföldön dolgozik, ezért csak 3-4 havonta látom, kb. 1 hétig szokott itthon lenni.


Anyagilag anyum támogat mióta külföldön dolgozik (kb. 10 hónap). Előtte még a családi pótlékot is elvette tőlem, legtöbbször havi 4-5000 Ft-om volt. A számlák sem voltak fizetve (villany kikapcsolva hónapokra stb.). 16 éves koromban elköltözött egy másik városba (2-3 hetente járt haza).


Persze apum mindig segített/segít ha tud, amiért nagyon hálás vagyok neki.


Apunak segítek, amiben csak tudok, csak ő nem igazán fogadja el a segítséget senkitől. Ha főzök azt is "átcsempészem" hozzá, mert amúgy azt mondaná, hogy nem kell neki főtt kaja, ott vannak a konzervjei, ha főtt kaját akar enni. Ha bármi olyan dolog van, amihez internet kell, akkor azt elintézem neki (pl:gáz-vízóra állás leadása). 18L

2012. jún. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kéthetente találkozunk velük. Mindig bevásárolnak, pedig nem kérjük, de már csak ilyenek. Krumplit pl. mindig hoznak, mert apu megtermeli, eddig 2x kellett vennünk az egy év alatt 1-2 kg-t, mindig abból főztünk. Húsfélét, zöldségeket is szoktak hozni.

Szülinapra meg dugdossák a pénzt. :S Volt, hogy apám is csak 5000-ret adott, egyszer meg 20at. Mióta nincs munkám, "kicsit" túllőnek a célon.

Párom szülei nem támogatnak, még örülhetünk, ha nem kérnek. :D Egyszer akartak kérni, de nem adtunk, két kézzel szórják a pénzt.

2012. jún. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én általában havonta megyek Anyuhoz, (180km van köztünk), van, hogy 1 hónapig ott vagyok, van, hogy csak jövök megyek. A kajámon kívül mindent megvesz nekem Anyukám, de ha eljövök Tőle, felpakol mindenféle finomsággal (kolbász, sonka, befőtt stb.) Mindenben támogat és segít! 26L
2012. jún. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 2 hetente megyek le hozzájuk egy hétvégére, vidéken laknak, de Budapesttől csak 25 km-re. Nyáron a kerti munkákba mindig besegítek nekik, ők pedig mindig adnak abból ami a kertben terem és mindig úgy főz anyukám, hogy ad nekünk is belőle. Egyébként a mindennapokban szerencsére el tudják magukat látni, nem öregek még (54, 55 évesek).
2012. jún. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Apámmal nem tartom a kapcsolatot.

Anyával is ritkán találkozok, mert évente max. 3-4 alkalommal tudok hazamenni. Nem támogattak soha anyagilag (tényleg SOHA), úgy jöttem fel Pestre, szóval nehéz talpra állni és önállósodni. Bőven van hova tenni a pénzt, ezért csak ritkán marad annyi, hogy haza is mehessek. Ez van, ha a szememre veti anya, akkor visszakérdezek, hogy ő mikor tervezi, hogy felhív vagy meglátogat engem, mindig mély hallgatás a válasz...

Ettől függetlenül szoktam haza küldeni neki pénzt, nem sokat, de rendszeresen.

23/N

2012. jún. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Két-három hetente megyünk hozzájuk, anyósomhoz gyakrabban, mert egyedül él. Mindenben támogatnak, nemcsak pénzzel (ha kérünk) vagy finomságokkal, de tanáccsal, szeretettel is. Nagyon hálás vagyok nekik, nagyon örülök, hogy vannak nekünk.
2012. jún. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
apukámmal heti 1-2 alkalommal találkozom, de telefonon is beszélünk sokszor (egy városban lakunk). anyukám 2 hete halt meg :( nem támogat apu, mert nincs neki miből, én támogatom őt.
2012. jún. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámmal és Apukámmal is hetente 1-2-3 órát (elváltak) és mindennap telefonálunk egymásnak. Anyukám évközben heti 2-szer ad főtt kaját, Apukám mérsékelt rezsit kér (hozzá mennek a számlák, neki adunk havonta pénzt). Nagyszüleim meg pénzt szoktak adni, havi 20 ezret.

Ezek nagyrészt azért (is) vannak, mert még nem találtam állandó munkahelyet és hitelünk is van.

Nagyon sokat köszönhetek nekik.

23N

2012. jún. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Itthon vagyok a babámmal, anyukámék messze laknak ezért 4-5 hetente megyünk le, de akkor 1 hetet maradunk.


Pénzzel nem támogatnak, de segítettek berendezni a lakást. Ha pedig otthon vagyunk és elmegyünk vásárolni, én is veszek ami eszembe jut, anyu fizet. Párszor már volt, hogy én fizettem ilyenkor, de nem nagyon engedik.

2012. jún. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!