Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » 30 év körüliek! Milyen a...

30 év körüliek! Milyen a viszonyotok a szüleitekkel?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok. Igyekszem a saját életemet élni, de úgy érzem, a családom még mindig rám telepszik. Más is jár ilyen cipőben?

2012. máj. 30. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Saját lakásod van, vagy még velük élsz?
2012. máj. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
15 éve élek külön a szüleimtől és még mindig rám telepszenek. Az egyik mindig panaszkodik, a másik meg dirigál.
2012. máj. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem foglalkozok különösebben velük,azt csinálok amit akarok.Érdekes lenne ha beleszólnának az életembe.
2012. máj. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm az eddigi válaszokat. 16 éves koromban elköltöztem otthonról. Azt hittem, a kollégiumban majd nyugtom lesz, de nem így történt. Utánam jött apám vidékre. Anyu közben meghalt, apu meg mintha én lennék az anyapótlék, (a saját anyukája már nem élt) rám akaszkodott.

Most már külföldön vagyok, még a lakcímemet se merem elárulni, viszont folyton hívogat, mailt ír, ha nem veszem fel. Zsarol, hazudozik, úgy viselkedik, mint egy lelki terrorista.

Mindenki elfordult szépen lassan tőle. Nincsenek barátai. Azt hiszi, hogy ő a tökéletes apa én meg a tékozló gyerek.

2012. máj. 30. 16:58
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utoljára mondd meg neki hogy hagyjon békén egy életre, cserélj számot, és email címet. Jól tetted hogy nem árultad el neki az új címedet.
2012. máj. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
19 éves vagyok van egy vőlegényem és 36 hetes terhes vagyok a kislányunkkal. Párommal élünk Londonban. Engem sem hagynak élni. Nővérem 29 éves,de még az ő életébe is beleszólnak. Szerintem ezzel mindenki így van. Ameddig élnek meg akarják mondani,hogy mit csinálj és hogyan.
2012. máj. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem megpróbálhatnál kicsit engedni. Ne úgy fogd fel, hogy rád telepszik, hanem úgy, hogy apa és aggódik érted. Senkije sincs rajtad kívül, és te is ki akarod zárni az életedből! Nem lehetne mondjuk meghívni magadhoz és elmondani neki, hogy mi a szitu? Mondd meg neki, hogy felnőtt ember vagy, nincs szükséged a segítségére, és hogy hagyjon élni. Attól még meglátogathat, és neked pedig kötelességed a gyermeke ként törődni vele... Ha tetszik, ha nem a fia vagy, és ez nem fog változni akkor sem, ha nem veszed fel a telefont, akkor sem, ha elköltözöl. Beszéld meg vele a dolgot. És lehetnél megértőbb is. Lehet, hogy nem direkt csinálja, csak téged már nem akar elveszíteni.


Szerintem érdemes lenne megbeszélni ezt a dolgot vele... De te tudod...

2012. júl. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

31 éves vagyok és azt hiszem, valóságos csoda lenne, ha az én apám akár csak egyszer is rám emelné a telefont. És bár nem érdemelné meg, de én lennék a világ legboldogabb embere, hogy végre eszébe jutottam. Soha nem érdekeltem őt, mindig is púp voltam a hátán és amikor 16 éves koromban elváltak, meg is szűntem létezni számára. Évek óta nem hallottam felőle, ha hívom, akkor kinyomja a telefont. Két éve a nagymamám temetésén láttam és oda akartam menni hozzá, de hátat fordított és elment, még csak a köszönésemet sem fogadta.


Azt hiszem, el lehet dönteni, hogy melyik a jobb... hidd el, lesz@arva lenni iszonyú rossz!


31/N

2012. júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Én is 28 vagyok. Van lakásom, férjem, kisfiam, és mégis minden nap beszélünk és találkozunk, 10 percre laknak. Együtt vacsizunk sokszor, sétáltatjuk a kutyákat, a gyerek imádja őket. Normális és boldog, kiegyensúlyozott kapcsolatunk van. Ha valamibe bele akarnak szólni, megkérem őket, hogy ne, mert ebben szeretnék most magam dönteni.

A normális kapcsolat titka sok esetben mindkét félen múlik, a gyereknek sem szabad erőszakosan "na most már felnőtt vagyok, úgyhogy heti egynél többször ne is tudjak rólatok!" felkiáltással élni, de a szülőnek is el kell fogadni, hogy a gyerek akkor kevésbé lesz dacos, ha nagyobbra engedjük a pórázt.


A szüleink mindig a szüleink lesznek. Ha valaki gyerekes "hagyjál már nagy vagyok azt csinálok amit akarok" módon viselkedik, akkor a szülei gyereknek fogják tekinteni. Ha viszont mutatod hogy fontosak, sokat vagytok együtt, érdeklődtök, akkor a szülők úgy gondolják, megértetek a felnőttkorra és saját döntésekre.

2012. júl. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!