Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a viszonyotok a rokonai...

Milyen a viszonyotok a rokonaitokhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra lennék kíváncsi, hogy hogy áll nálatok a családi összetartás? Sűrűn találkoztok a rokonokkal?


Az exem családja volt olyan, hogy minden fityfenét megünnepeltek: szülinap, névnap, ballagás, diplomaosztó, temetés, esküvő, május 1, nőnap, karácsony, húsvét, még halottak napján is összeültek és ettek-ittak.

Emiatt sokszor kellett utaznunk, mert persze a részvétel kötelező volt ezeken az alkalmakon. Sok idős rokon, nagybácsik, nagynénik, mama, papa, és a két szem unokatesó. Mi 4-en voltunk fiatalok, és kb 10 idősebb rokon. Általában minden szombaton volt valami program, reggeltől késő estig tartott.

Őszintén megmondom, nagyon nem szerettem ezeket a találkozókat, mert:


1. a mi családunk abszolút nem ilyen, és nem vagyok hozzászokva ehhez,

2. baromi unalmas volt minden ilyen "buli"


Ezért is érdekel, hogy ti hogy álltok a rokonokkal és az ilyen családi bulikkal? Ez a megszokottabb, vagy ők estek kissé túlzásba?


Köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 13. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ilyen mindenki összeül hepaj az ilyeneknél,mamámmal párommal és nagybátyámmal lakom együtt, velük van kisebb ünneplés, augusztusba jönnek unokatesómék a szüleivel meg a párjával ide bulizni a szülinapjára mert nálunk nagy a kert és neki kell a buli...amúgy az összes ünnep kis családi körben történik és másnapokon szoktunk elmenni ide oda másokhoz.
2012. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ilyen, csak az 50. szülinapok voltak családi ebéddel ünnepelve. Nekem őszintén szólva nem hiányoznak az ilyen bulik, a család nagy része folyton csak panaszkodni tud...
2012. máj. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég jó a viszonyom a rokonaimmal. A nagymamám a szomszédunkban lakik, így általában a családi összejöveteleknek vagy ő vagy mi adunk helyet. Szerintem teljesen természetes, hogy esküvő, ballagás, bérmálás,karácsony, húsvét, temetés esetén összeül a rokonság. Nekem az lenne furcsa, ha ezeket az eseményket egyedül kellene megünnepelnem (temetés persze kivétel, akkor nem ünneplünk, de furcsa lenne, ha nem lennének mellettem egy ilyen nehéz helyzetben). Hallottak napján is rendszeres, hogy összeülünk és beszélgetünk. Ilyenkor általában a meghunyt szerettünkre emlékezünk. Jó hallgatni a történeket a nagypapáimról, ugyanis sajnos egyiküket sem ismerhettem meg. Ezenfelül születésnapkor is sokszor meglátogatjuk egymást, és viszünk egy tortát vagy apróságot. Sőt nyáron többször grillpartyt is tartunk vagy mi vagy valamelyik nagybátyám. Nekünk ez a természetes, és én ezt így szoktam meg. Szeretném is ezt a hagyományt tovább vinni. Persze a részvétel senkinek sem kötelező, és nem beszéljük ki, ha valaki nem jön el, de a legtöbbször majdnem mindenki megjelenik. Nekünk fontos az összetartozás, és szeretjük tudni, hogy mi van a másikakkal. Ezek az összejövetelek mindig jó hangulatban telnek el. Elmondhatom, hogy a rokonaim angy része optimista és segítőkész emberek, így egy-egy ünnep nem össznépi panaszkodásba szokott torkollni. Nekünk a család nem egy kolonc, amit a nyakunkba akasztottak, hanem inkább olyan mint egy hatalmas baráti társaság, akik megvígasztalnak, ha baj van, segítenek, ha az embernek szüksége van rá, és vele ünnepelnek, ha ünnepelni való van. Én most szervezem az esküvőmet, és már előre várom, hogy a nagybátyáimmal, nagynénéimmel, unokatestvéreimmel, szüleim nagybátyjáival, unokatestvéreivel ünnepelhessek. Jó társaság!
2012. máj. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az apai résszel semmi kapcsolatom nincs, az anyai ággal viszont nagy az összetartás. Mi is tartunk "bulikat", de a részvétel nem kötelező, nincs sértődés, ha nem megy el valaki. Viszont nagyon jók ezek az összeröffenések, pl. nagymama névnapja - Ilona, augusztusban - valami hihetetlen kerti parti minden évben!

A te esetedben nem kellett volna, hogy kötelező legyen a megjelenés. Sok esetben egy kedves sms is elég kellene hogy legyen (szülinap, névnap).

2012. máj. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Apai résszel nem vagyok jóban,még a fejüket is elfordítják ha meglátnak.Kívéve unokatesómat,ő néha köszön.

Anyai résszel jó a kapcsolat.Velük szoktunk karácsonyozni,szülinap stb.

Ugye anyumék elváltak,anyum új párjának a családja volt ilyen régebben mint amit te is leírtál kérdező.Mostanában már nincsenek ilyen összejövetelek.Aminek én mondjuk örülök,mert ezekre engem is mindig elrángattak és nagyon nem szerettem.Úgy éreztem semmi keresnivalóm nincs ott,én nem vagyok ennek a családnak a tagja.Viszont mivel már 20vagyok,így már ha lenne valami buli akkor se kéne mennem.Szerencsére.

2012. máj. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!

Sokan le is írtátok, amire kíváncsi voltam, vagyis számomra az derült ki, hogy exem családja nem normális. :D

A kulcsszó: nem kötelező a részvétel.

Nos, náluk bizony kötelező. Felnőtt ember mind a 3 unokatesó, mégis kötelező a részvétel, és úgy kezelik őket, mint valami szaros kis gyerekeket.


Egy alkalommal az egyik 27 éves fiú unokatesó nem akarta megenni a birkapörköltet, mert nem szereti. Erre az anyja mézes-mázos hangon odaszólt neki, hogy "ha nem eszel a finom ebédből, akkor nem kaphatsz a tortából". Én oltári nagyot röhögtem, mert azt hittem, hogy hülyéskedik. De aztán feltűnt, hogy ez nem hülyeség, ugyanis rajtam kívül senki nem röhögött, hanem csúnyán néztek rám...Azért ez már tényleg beteg.


Aztán megbeszéltük az akkori barátommal, hogy elmegyünk 4-5 napra nyaralni. Lefoglaltuk a szállást, erre kiderült, hogy az egyik nagynéni szülinapja épp akkora fog esni. Képes volt lemondani az egész nyaralást, csak hogy a nagynéni szülinapján ott lehessünk. Ott ábrándultam ki belőle rettenetesen.


Az is leírtátok, aki szokott családi bulikra járni, hogy élvezi a dolgot, jó a társaság.

Na náluk ez nem így van. Egyáltalán nem lehet élvezni benne semmit, az öregek a nyavalyáikról beszélnek, az unokatesók meg olyan savanyúak, hogy még a viccet sem értik. (igaz, exem is elég savanyú ember, bár akkor elvakított a szerelem)

Szóval semmi élvezni való nincs benne.

Emlékszem, egyszer az egyik nagybácsi munkatársának a nyaraláson készült CD-jét kellett megnézni, mert ezt nekünk is látni kell, hogy milyen jó helyen voltak! Kb 2 órás volt az a nyomorult film, de nekünk ott kellett ülni, és szótlanul bambulni kellett. Egy olyan ember családi CD-jét, akit még csak nem is ismerünk.

Kit érdekel?


És akkor most újra kérdezem, hogy ez normális? :D Nyugtassatok meg, hogy nálatok ez nem így van. :D

2012. máj. 15. 21:26
 7/7 anonim ***** válasza:
A 12:26-os válaszoló vagyok újra. Viccesek a történeteid, én nevettem rajtuk (a birkapörköltesen főleg)! A családban az a "fura", hogy mivel születésünktől adott az a társaság (nem úgy mint az osztálytársak vagy kollegák), nem is mi válogatjuk össze őket (mint a barátainkat), szóval az ott uralkodó nézetek, felfogások erősebbek mint bármely más emberi kapcsolatban, és nehéz is kitörni belőlük. Minden más családban más a "normális". Van összehasonlítási alapom: az apai részen legtöbbjük anyagias, irigy ember, ezért sem tartjuk a kapcsolatot. Az anyai rész egy nagyon modern felfogású társaság, pl. nagyanyám a 70-es évek végén megengedte, hogy az udvarlók, barátok hozzájuk járjanak: úgy volt vele a 3 lányát így jobban szem előtt tudta tartani. És mind a három veje imádja őt (ritka dolog!). Ez a szabadabb felfogás öröklődött, nálunk nincsenek szabályok, kötelezettségek. Ha valaki nem megy el a már említett Ilona napi bulira (aug. 18.), mert az aug.20-i hosszú hétvégére inkább elutazik, soha senki nem teszi szóvá, nincs irigykedés, piszkálódás. Nálunk is mindig van birkapörkölt, az egyik nagybátyám specialitása, de nem kötelező enni belőle, én sem szoktam, a fiú unokatestvéreim még örülnek is, hogy nekik több jut belőle.:-)
2012. máj. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!