Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi az az eset amikor már...

Mi az az eset amikor már alaposan beolvasnál a rokonodnak?

Figyelt kérdés
Van, amikor sok rosszat, hülyeséget elkövet egy rokon, ami nem kevés esetben érint téged is, a családot, főleg anyagilag, csak mivel szerencsétlen típus, nem akarja az ember, hogy ha szól mindenki rá, öngyilkosságot csináljon. Mi szerintetek az a pont, amikor nem kell úgymond ezzel foglalkozni, azaz amikor már ennek a zsarolásnak nem kell bedőlni vagy félni ettől? Vélemények? Ki az aki nem félne attól, hogy lehet az ő lebaszása adná meg az utolsó elkeseredett cseppet?
2012. jún. 24. 15:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon szemét húzás öngyilkossággal zsarolni, sakkban tartani a családtagokat. Én megfenyegetném, ha még egyszer kiejti a száján ezt, vagy megpróbálja, kényszergyógykezelésre viszem a pszichiátriára, onnan ki nem kerül jó ideig és már le nem mossa magáról sose, h dilis!
2012. jún. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
jó de mondjuk nálunk nem mindig mondja, csak mikor qurvára elvan havazva anyagilag, azaz ez azt jelenti, hogy több millával mindig is elvan, csak ugye amikor van kis plusz bevétele, azt nemhogy visszaforgatná, hanem elbaxa olyanra amit igazán tudna is nélkülözni és persze, a folyamatos csalódások neki is sokba kerülnek lelkileg. csak tényleg ott vagyok most, hogy fél éve nála van negyven ropi, én négy hónapja munkanélkül vagyok, és direkt nem kértem tőle, mert volt megtakarítva lóvém, gondoltam addig sem zavargatom hiszen bátyám. de most látjuk,hogy megint költött, minthogy megadott volna valamennyit mikor tudja, hogy albiba vagyok, ne nekem kelljen felbontanom a lekötött lóvémat, adna meg belőle... és ez csak pici része a dolgoknak. adtam bele az üzletébe is, hogy beinduljon, amiből nekem is kijár pár ezer haszon, de felszedegeti a lóvét apránként, meg most sajátját forgatta be mikor arról volt szó, hogy így én is keresek valamennyit.... néha már túl sok a sok hülyesége. Az ember bízik benne meg az egész család, ő meg azt hiszi, hogy nem vesszük észre az ócska hazugságait.....
2012. jún. 24. 15:28
 3/17 anonim ***** válasza:
Én biztos meg se hallanám ilyen esetben a zsarolást, vagy tenném amit az első mondott. Engem apámék így több millióval(örökségemmel) húztak le, miközben én napról napra élek..mégegyszer nem hagynám...szólj csak rá, most te vagy megszorulva, és persze mostantól írjatok az ilyenekről papirt!
2012. jún. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Jó csak pl ezeket a kötéseiket meg onnan tudjuk, hogy a barátnője akit szintén átbax amúgy panaszkodik öcsénknek amiről ő meg nem tud. És ha szembesíteném kapna a csaj is. nem az, mert amúgy már tökmindegy mert hozzá kellett nyúlnom a pénzhez, csak nem szeretem mikor az ember jó, ő meg a telókat cserélgeti, van mikor havonta, okés, 0 ft-osokat, de én csak lesek néha, nekem meg van egy öt éves meg egy karcos három éves az utolsó a családi csomag miatt, amibe ő is benne van, de nem, hogy azt töltené fel, hogy tudna a család értekezni, hanem a másik csomagját, hogy a csajaival tudjon beszélni. :SSSSS Amiket ő már csinált, más már kitagadta volna a családból az tuti száz. Már csak a családi házra felvett jelzálog miatt is, mert sokat játszott nyerőgépen és bukott, amit meg kellett adni.....
2012. jún. 24. 15:40
 5/17 anonim ***** válasza:
Innentől kezdve 10 forintról is papírt kell írni és adott esetben keményen ügyvéddel behajtani! Nincs senkire tekintettel, csak lehúz. tanulja meg, hogy a családban a segítségnek bizony odavissza kell müködnie!!
2012. jún. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De azt bírom tudod, hogy mintha ezekkel tartozna neki az élet mikor ennyit költ. mintha hosszú szívás után már megérdemli a költést is. Közben meg neki kéne úgy meghúznia magát és csak az adósságokat megfele adni mint senki másnak. főleg, hogy tudja, kell nekem is a lóvé, tiszta ratyi dolgokat eszek, hogy minél tovább kihúzzam az albiba ő meg huzogatja a dolgokat. papírt nem iratok, bár haverom után aki meg már négy éve tartozik már megbántam hogy vele nem irattam. husz ezrem bánja, amiből kemény két ropit megkaptam. :SSSS és osztálytársam is volt pedig. tényleg nem szabad megsajnálni senkit sem. :(
2012. jún. 24. 15:53
 7/17 anonim ***** válasza:
Igen. sajnos ilyen világban élünk, ahol lassan a pénz mindent, még a vér is fölülír..Sajnálom.
2012. jún. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az, hogy visszakapom az kétségtelen, mert szeret minket, csak ugye az időzítés nem mindegy. Én mindig is úgy voltam a dolgokkal, már már túlzásba víve is akár, hogy előbb más, utána én. De nem lehet mindenki ilyen ahogy láthatjuk is.
2012. jún. 24. 16:10
 9/17 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés az ilyen. Én is ilyen voltam, de rá kellett jönnöm, a legtöbben kihasználnak és ha én vagyok bajban valahogy mindenki eltünik. Azt tudom tanácsolni, hogy csak addig segíts amíg te nem látod kárát. Csúnyán hangzik, de engem sajnos erre nevelt az élet. A segítési vágyam meg kiélem a munkámban.
2012. jún. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Jó de amikor segítettem pl most az 6 hónapja volt. és pont volt olyan, hogy nem kellett mennie hároom hétig melózni, az is kiesett neki, meg van csomó adóssága, két barátnőjével is anno felvetetett fél millát azok felé is nyögi. azok is idióták voltak. most meg mire már tényleg kellett volna nekem is, pont hiába szóltam volna. bár mondta két hónapja, hogy ha úgy van előteremt egy tízest ha kell. de hát most nekem abba mi a jó, ha valakitől megint kölcsönkér... szóval érted...
2012. jún. 24. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!