Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Fontos hogy legyen testvére...

Fontos hogy legyen testvére az embernek?

Figyelt kérdés
Szeretnék rövid indoklást is a válasz mellé, és ha lehet kort is.
2012. jún. 24. 13:38
1 2 3
 21/28 Kinga Perjés válasza:
nekem egy nővérem és egy bátyám van nagyon fontosak az életemben. Mondjuk néha idegesítenek de ez természetes és nem cserélném el őket szemmiért sem
2012. jún. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyéntől függ.Én egykeként mondom,hogy mindenféleképpen jó az,ha az embernek van egy testvére.Én sokat voltam egyedül gyerekkoromban és gyűlöltem,mindig is szerettem volna egy testvért,tök mindegy,hogy fiú,lány,nagyobb,kisebb,csak legyen valaki.Mert így a gyerekkorom kb azzal telt,hogy egyedül porosodtam a gép előtt és nem tanultam meg sem játszani,sem kommunikálni a korosztályommal.Nekem a szociális igényeim túl nagyok,ilyen típus vagyok.Szeretek egyedül lenni,de a napi kapcsolatra szükségem volt mindig is és így a heti egyszeri találkozás egy korombelivel nem volt elég.A másik nagy előny az,hogy ha van egy testvére,akkor rá lehet,akkor is számíthat,amikor a szüleire nem.Szerintem nagyon jót tesz mindenkinek az,ha van egy testvére.Ha nekem lesz családom,a gyerekem nem lesz egyedül,mert annál nagyobb átok nincs,mint amikor egy gyereknek egyedül kell felnőnie.
2012. jún. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom fontosnak. Közel sem biztos, hogy örök életre jól meg lesznek, párom pl. mindig is utálta a saját testvérét, mert gyerekként is egy agresszív, önző, beképzelt ember volt, most, hogy felnőtt még rosszabb is lett...
2012. jún. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ez határozza meg, hogy kiből milyen ember lesz. Vannak buta sztereotípiák ezzel kapcsolatban, hogy az egykék önzőek és elkényeztetettek, holott ez igaz lehet arra is, akinek éppenséggel vannak tesói. Nekem egyetlen hugom van, de a mai napig megfelezzük a csokit, míg unokatestvéreim, akik - számításaim szerint - hatan vannak testvérek, marják egymást a kajáért meg úgy általában véve mindenért, pedig jutna mindegyiküknek egyforma adag.


Én azt tapasztaltam a környezetemben, hogy a testvér sokaknak inkább átok, mint áldás, de természetesen vannak nagyon jó testvéri viszonyok is. Ez viszont csak a nevelésen és a két testvér mentalitásán múlik. A rokonait ugyanis nem válogathatja meg az ember.

19L

2012. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy bátyám van 23 éves. Szinte alig beszélünk, sose voltunk jó tesók, sosem beszéltünk meg semmit, osztottuk meg a titkaink, vagy beszéltünk a problémáinkról. Barátnőmet nagyon irigylem, mert ő nagyon jó kapcsolatot ápol a bátyjával, nem lennének meg egymás nélkül. 20L
2012. jún. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem fontos. De ha van 50-50% az esély, hogy beválik.

Én egy gyereket tervezek, mert abból kiindulva, hogy nekem egy van, de gyűlöl, mint a kutyapiszkot, és ott keseríti meg az életemet, ahol tudja, azt gondolom, hogy túlontúl nagy a rizikó. Nem olyan sorsot szánok a gyerekemnek, mint amilyen nekem volt.

2012. jún. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

kedves Kérdező! a 22es csapdájában vagy. lehet, hogy ha lenne külön szobájuk, akkor ők lennének a világ legjobb tesói, viszont lehet, hogy pont ez mérgesíti el a viszonyukat. nem könnyű.


nekem nem volt testvérem, valahogy nem is bánom. legalábbis akkor nem bántam, mert a szociális igényemet pont kielégítette az az idő, amíg közösségben voltam. otthon a hátam közepére nem kellett senki, nagyon jól eljátszottam egyedül, ha pedig uncsiztam, akkor lementem a játszóra a többiekhez.

a csoki és egyebek megosztása volt a legkisebb gondom, nem ezért nem szerettem volna testért, hanem mert pont elég vagyok én magamnak :)


akiket testvért ismerek mind marják egymást, ha előbb nem, akkor a hagyatéki tárgyaláson.


az én gyerekemnek nem lesz tesója, inkább eü. mint önzőségi okokból.


ami érdekes, hogy tavaly öcsémmé fogadtam egy fiút. nekem ezt adta az élet, de sokkal jobb így, mintha 6 évesen a nyakamba varrták volna :) ennyire még emberrel nem egyeztem, de érdekes módon első perctől a tesómnak érzem, és sosem pasiként gondoltam rá.

2012. jún. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem nem.. Sőt, néha jobb is ha nincs... Én 4 éves voltam mikor a hugomat kb a nyakamba varrták.. Én kb üvöltöttem, nem birtam elviselni h egy siró csecsemővel osszam meg a szobámat, nem érdekelt annyira.. Ez lehet h önzőség, vagy mert ezt szoktam meg... Világéletembe remekül elvoltam egyedül, mindenem megvolt külön szobával stb...

Valahogy szerintem a sors is azt akarta volna h EGYKE gyerek maradjak.. Aztán pár évre rá kiderült h a testvérem autista.. nem tudtunk játszani, hülyülni, meg eggyüztt bulizni, mint az átlag testvérek. Lehet h más lettem volna én is sok szempontból ha egészséges gyerek lesz... Nem is érdekelt sohasem, a korosztályommal se jöttem ki, (de volt pár haverom), meg stb.. Én ha szülök Én csak EGY gyereket akarok, egyet!! Nem épp önzőségből, hanem h ne legyen olyan gyerekkora mint nekem!!! Aki azt mondja h a testvér egy ajándék , akkor Én azt megcáfolnám most! És sokszor vagyok azokra irigy (pedig nem vagyok irigykedő tipus), akik egyke gyerekek voltak...Bár van aki az egészséges testvérét utálja..

L/23

2013. márc. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!