Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Fontos hogy legyen testvére...

Fontos hogy legyen testvére az embernek?

Figyelt kérdés
Szeretnék rövid indoklást is a válasz mellé, és ha lehet kort is.
2012. jún. 24. 13:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Valaki egykeként is remekül megvan, valaki szeretett volna testvért/testvéreket, valaki meg sem bírna lenni a testvére/i nélkül, valaki meg jobb szeretne egyke lenni. Itt egyénileg kell mérlegelni, nem lehet ráhúzni mindenkire, hogy fontos a testvér. Velem a bátyám (27) szóba sem áll, a húgommal (16) sem, pedig együtt laknak még szülőknél. A húgommal megvagyok, de ha ő nincs, akkor jobb is lenne egykének lennem.

23N

2012. jún. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az kimaradt hogy mindenki zöld kezet kap.
2012. jún. 24. 13:43
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Bátyám(25), Nővérem(29) el nem tudnám képzelni magam nélkülük,nagyon szeretem őket!:)

15/L

2012. jún. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs, néha hiányzik, jobb lenne, ha lenne.

Viszont:

A férjemnek van, és nem beszélnek egymással, a testvére túl büszke magára, nem lehet vele szót érteni.

Szóval nem mindig jó.

2012. jún. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
16 éves lány vagyok, mindig is szerettem volna egy nővért, akire felnézhetek, segít, tanácsokat ad.. De sajnos anyunak csak én lehettem, vele pedig semmi ilyen dologról(pl. pasik) nem tudok beszélni... Viszont amiért nincs tesóm, irigy és nagyon önző vagyok... Mindent magamnak akarok :/ Pedig próbálok megváltozni.. De lehet, hogy alapból ilyen a természetem, de szeritem, ha lett volna 1 tesóm, aakor tudnék adni, hisz nem egyedül kellett volna megennem a csomit stb. Persze lehet hogy a tesó is kapott volna csokit, de akkor is, tudnék osztoszkodni...
2012. jún. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek megvannak a maga előnyei.

Egyik legjobb barátnőm és a vőlegényem is egykeként nőtt fel, nekik ez a természetes, sőt, örülnek neki.

Barátnőm azért, amúgy is kicsit egoista (nem rossz értelemben, de az), ő kifejezetten élvezte, hogy csak vele törődtek, rajongták körbe, ő nem is nagyon tűrt volna meg maga mellett egy testvért. Párom meg magának való típus, mindig is jól elvolt egyedül, cseppet sem hiányzott soha az életéből egy testvér.

Nekem van egy ikertestvérem (fiú), és nagyon örülök neki. Ad valami pluszt az ember életébe, amit nehéz szavakba önteni. Olyan, mint ha lenne egy "másik te", akivel úgy szeretitek egymást, ahogy mások sose fognak, és ahogy ti sem tudtok másokat szeretni. A világon ő áll hozzám a legközelebb, kb. olyan, mint ha ugyanaz a szív dobogna mindkettőnk testében. Elnézést a nyálas megfogalmazásért, de ezt az érzést még normálisabban nem tudtam körbe írni :D

23/N

2012. jún. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy nővérem, nem sokkal idősebb nálam. A "viszonyunk" egy kétélű kés. Sokszor tudjuk egymást támogatni, viszont- lehet hogy hozzájárul hogy lányok vagyunk- kedvünktől függően elég gyakran vannak szóváltások. Talán még ehhez az is hozzájön hogy ő már elkönyvelt olyannak amilyen voltam, és ő mindig jobban tudja hogy mit miért csinálok. Na mindegy. A lényeg hogy sok minden függ a személyiségtől.
2012. jún. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 zokniszörny ***** válasza:
100%
Ez tényleg mindenkinél más, én például nem bírtam volna elviselni egy kisebb testvért. Biztosan utáltam volna, és nem is vágytam rá soha. Viszont egy kicsivel idősebb testvér jó lett volna. Ugyan van egy bátyám, de jóval idősebb nálam, és így igazából szinte egykeként nőttem föl. Szóval az én helyzetem pont két szék között a pad alá.
2012. jún. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
*barátnőm azért, MERT (jav.)
2012. jún. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Szülőként úgy gondoltam,ohgy mindent megadok első gyermekemnek amit csak lehet így a testvért is. most ketten vannak.. jól kijönnek. Mi is a testvéreinkkel a férjem és én is a húgainkkal.
2012. jún. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!