Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Fontos hogy legyen testvére...

Fontos hogy legyen testvére az embernek?

Figyelt kérdés
Szeretnék rövid indoklást is a válasz mellé, és ha lehet kort is.
2012. jún. 24. 13:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez függ sok mindentől.

Jó, ha az embernek van testvére, ha jó a kapcsolatuk, akkor számíthatnak egymásra, ha a szülői segítségre éppen nem tudnak vagy már nem tudnak számítani.

Nekem jóval idősebb testvéreim vannak, akikkel gyerekkoromban nem igazán tudtam mit kezdeni, de felnőttként nagyon jó a kapcsolatom velük és teljes mértékben támogatjuk a másikat, amiben tudjuk.

De ha a szülők nem engedhetnek meg maguknak még egy gyereket vagy éppen nem jön össze, akkor is felnő egykeként az ember. Több egykétől hallottam, hogy legalább nem kell a csokin osztozkodni.:)

2012. jún. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs, és mindig remek barátaim voltak/vannak, így nem hiányzik.

Szóval szerintem nem fontos, és vannak, akiknek pocsék a kapcsolatuk a tesóval, így ők hiába nem egykék, gyakorlatilag azok.

2012. jún. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Én egyke vagyok, de sokkal jobb lenne testvérekkel, nekem biztos, hogy minimum 3 gyerekem lesz. Így nincs olyan igazi családunk :/
2012. jún. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi sok választ. Várom még a további véleményeket is.

Igazából azért érdekel a dolog, mert van egy 1,5 éves kisfiunk, és szeretnénk még egy babát, csak mivel 2 szobás a lakás, nem igazán merjük bevállalni, mert ha úgy alakulna hogy később nem lenne pénzünk nagyobb költözni akkor két kamasz egy szobában valószínűleg eléggé szenvedne. De közben meg azt gobndolom nem ártana egy tesó.. Csak hát annak az egynek sem mindegy aki már van hogy milyen lesz a kamaszkora...

2012. jún. 24. 14:00
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 éves lány vagyok, és 25 éves bátyám van. Jó ez így, mindig van aki segítsen, meg valahogy biztos unalmasabb lett volna nélküle a gyerekkorom. Na meg van kire felnézni :)

Akinek nincs testvére a nem is igazá tudja milyen, esetleg csak annyit érez hogy szeretne eggyet. Nem fontosan hogy legyen valakinek testvére, de az már régen rossz ha van és azt kívánja hogy bár ne lenne..

2012. jún. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy nővérem és egy húgom. Már közel 40 évesek vagyunk,és nagyon örülök,hogy ebben a rohanó világban, ebben a zord világban van két ember akikre az életemet is rábíznám. Tudom,sosem bántanának és csapnának be. Mi hárman nagyon erősen kötődünk egymáshoz.

Mindhármunknak van gyermeke,de mind három gyermek egyke. Néha sajnálom,hogy nem szültem testvért a fiam mellé,hiszen ha mi meghalunk, egyedül marad,és senki nem lesz akiben 100%-ban megbízhasson.. De a fiam szerint jó hogy egyke,és az unokatestvéreivel olyan erős kötődés van,mint nekem a testvéreimmel..Végül is nem marad egyedül ha velünk valami történne.

Szóval egyéni hogy mi a jobb.

2012. jún. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van testvérem, 12 évvel idősebb. Mikor még kicsi voltam jó volt, mert felnéztem rá... de ahogy felnőttem felismertem a hibáit és így csalódás lett. Most olyan se veled se nélküled a kapcsolatunk. Eltávolodtunk. Már évek óta nem testvéri a kapcsolatunk, inkább olyan távoli baráti. És ez a korkülönbség miatt van. Örülnék, ha lenne egy testvérem, akivel hasonló az életfelfogásunk, temperamentumunk és mondjuk együtt lehetne eljárni ide oda...

A jó oldala viszont, hogy hamar felnőttem.


Ha majd lesznek gyerekeim semmiképp se szeretnék nagy korkülönbséget. 1-2 év maximum. Nem szeretnék egyke gyereket, az én álláspontom, hogy ahol egy elfér, elfér kettő is. Akár egy szobában is.

27N

2012. jún. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Nekem van, nálunk nagyon jó a kapcsolat, segítünk is egymásnak, ha kell. Amikor kellett ő volt a kezesem, amikor neki kellett vigyázni gyerekre, akkor mentem amikor hívtak. Másra nem számíthatok, illetve vannak jó barátaim, de az más.


2 gyerekem van, jól eljátszanak egymással, próbálom is erősíteni azt, amikor segítenek egymásnak, hogy amikor én már nem leszek, akkor a másikra mindig számíthassanak.

2012. jún. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
72%
Kedves Kérdező! Gratulálok a gyermeketekhez! A megélt tapasztalataim birtokában tudom őszintén javasolni, hogy vállaljatok (legalább)még egy gyereket. Sokkal szebben fejlődnek ha legalább ketten vannak, mert nemcsak a szülőktől tanulnak, hanem egymástól is. Türelemre szoktat a testvér, lemondásra és arra, hogy tudni kell megosztani azt, ami van. Mindig azt szoktam mondani, hogy annyira nem szabad kitolni senkivel, hogy legalább egy testvére ne legyen, ha egyébként lehetne. Higgyétek el, hogy elsősorban nem anyagi kérdés, mert ahol hárman jóllaknak ott kerül a negyediknek is. A kamaszkor pedig így is, úgy is különleges időszak, de még az is egyszerűbb lesz, mert egy testvérrel esetleg olyan dolgokat is meg tud osztani, amit egy szülővel lehetetlennek érezne. Aztán abba is gondolj bele, hogy ha ti megöregedtek, a gyerek pedig egyke marad és egy szintén egykével köt házasságot, akkor kettejüknek négy öregről kell majd gondoskodni, az pedig iszonyatos teher. Írod, hogy másfél éves a gyereketek, tehát nem késtetek le semmiről, sőt még bőven van időtök gondolkodni. Szerintem, ha már gondolati szinten felmerült bennetek, hogy jó volna egy kistesó, akkor ő előbb-utóbb meg fog születni mindannyiótok örömére.-:))) Jó egészséget nektek!
2012. jún. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Kamaszkorra még korai gondolni, addig sok minden változhat!

Viszont nálam a gyerekeknél kicsi a korkülönbség, nagyon jól eljátszanak, sokkal jobb közös programot, nyaralást szervezni, mert azonos korosztály. Más egygyerekes anyuka panaszkodik, hogy semmit sem tud csinálni, mert a gyerek nyúzza, hogy játszanak, nekem meg állandóan egymással vannak elfoglalva, egy-egy esős hétvégén szuperül szórakoznak, én meg addig mosogatok, takarítok.

Hamarabb is elengedhetem őket együtt, mert vigyáznak egymásra, pl. a kicsit még nem engedném, de a nagyobb tesóval igen. Az eleje persze húzós a picivel és a kicsivel, de most sokkal könnyebb.

2012. jún. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!