Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Elmondanád a párodnak?

Elmondanád a párodnak?

Figyelt kérdés
A történet röviden. Jelenlegi párommal már lassan 7 éve vagyunk együtt. Előtte egy olyan sráccal jártam, aki már elég ismert lett kis hazánkban (nem holmi celebecske, zenész). Akkor szakítottunk mikor elkezdett beindulni a karrierjük. Közös döntés volt. Én soha senkinek nem mondtam el, hogy mi valaha is együtt jártunk, még a páromnak sem. Tegnap írt a srác egy e-mail, hogy decemberben ebbe a városba jönnek fellépni, ahol jelenleg lakom, írta, hogy jó lenne találkozni, beszélgetni. Te elmondanád a párodnak milyen kapcsolat fűzött korábban a sráchoz?
2011. okt. 19. 08:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom már az első pár hónapban tudta, kikkel jártam korábban. Nem érhetné efféle meglepi. Nem is értem, hogy ez miért akkora titok. Nyilván nem azt a részét domborítja ki, hol és hányszor csinálta vele és milyen (fergeteges) volt. De az emberhez a múltja is hozzá tartozik, jobb az elején tisztázni, hogy a másik ezt el tudja-e fogadni vagy sem.
2011. okt. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Nem mondanám el, de nem is találkoznék vele.

Az exem a múltamhoz tartozik, nem a jelenemhez. Nekem a jópofizós beszélgetések sem jönnek be, mert eddig akárhányszor csak dumáltam valamelyik volt párommal, egy idő után mindig előjön a közös múltunk. Erre nekem nincs szükségem, arra meg főleg nem, hogy emiatt "fájdalmat" okozzak a jelenlegi páromnak.

2011. okt. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%

Természetesen... mi titkolni való van benne?

Ez olyan hülyeség,hogy nem beszéltél róla. Mi szégyellni való van ebben?

2011. okt. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Természetesen a múltam is én vagyok.


Az pedig,hogy találkozol-e vele ezután a beszélgetés után dönteném el.

2011. okt. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nekem az nem érthető, hogy a kérdés szempontjából miért releváns a srác ismertsége?
2011. okt. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Sosem vonom be a volt pasikat/barátnőkre sem vagyok kiváncsi..

Akkor csak megy az agyalás, hogy a régi jobb volt nála/nálam, pedig ugye az a múlt, mi pedig a jelen vagyunk és a jövő:)

Szoktam talizni volt pasijaimmal, van, akivel teljesen jó baráti viszonyunk van. De a férjem nem tudja, hogy xy a volt pasim. Ha tudná biztos nagyon féltékeny lenne. Pedig pusztán logika: azért "volt" pasi (tehát múlt idő) mert együtt egy párként nem volt jó. Ha jó lett volna, vele lennék most is.

Feleslegesen ne gerjessz feszültséget. Talizz a pasival, egy haverod és kész..

2011. okt. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szerintem azt döntsd el először, hogy akarsz -e egyáltalán találkozni a sráccal! (Szerintem nem sok értelme van, nyilván nem véletlen szakítottak és a leírtak alapján nem maradtatok baráti kapcsolatban sem. Ha 7 évig megvoltatok egymás nélkül, az már jelez valamit.) Ha nem maradsz egy volt baráttal rendszeres kapcsolatban (de akkor a párod is ismeri ugye), akkor max. véletlen összefutáskor köszöntök egymásnak, de direktben nem ültök be sehova beszélgetni.


Ha mindenképp találkozni akarsz vele, azt azért mondd el a párodnak. Te ismered őt, mennyire féltékeny a múltadra, esetleg más exedet ismeri -e. Ha ilyen téren problémás, akkor inkább ne bolygasd fel az állóvizet.

2011. okt. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem titkoltam soha, de valahogy soha nem hozódott fel kettők között ez a téma. Én nem voltam kíváncsi az ő exeire, és ő sem az enyéimre. És most úgy érzem tök hülyén jönne ki ez az egész, mit mondjak? Drágám elmegyünk .... koncertre? Ja és utána együtt is vacsorázom velük, mert nekem az énekes a pasim volt?
2011. okt. 19. 08:57
 9/19 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem erről, hogy ha eddig nem került szóba, akkor most már ne is kerüljön. Te már feleség vagy, és ehhez tartsd magad. Persze jó a régi szép időkre emlékezni, de azok az idők elmúltak. Párodnak az jönne le, ha elmennél, hogy még mindig fontos neked, és ez félreértésekre adhatna okot kettőtök közt. Nem tudom mennyire rugalmas a férjed, de lehet, hogy féltékeny lenne, főleg így, hogy egy menő zenészről van szó. Még ha el is menne veled, mert látja, hogy neked fontos , hogy ott légy, a későbbiekben nem biztos, hogy nem tenne szemrehányást . A helyedben nem mennék, sőt még nem is gondolkodnék rajta. Sok kellemetlenségtől megkímélnéd mindkettőtöket. Vagy hármatokat.
2011. okt. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
de miért vacsorázol vele?
2011. okt. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!