Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen szinten vagyok székely?

Milyen szinten vagyok székely?

Figyelt kérdés
Anyukám apukája székely volt, mint a családneve is mutatja. Ez számít valamit? Milyen tulajdonságok jellemzőek a székelyekre? Anyukám szerint örököltem őket.
2011. okt. 5. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt mondják a székelyek csendes emberek
2011. okt. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát, ha a nagyszüleid valamelyike székely volt, akkor bizony tényleg van benned valamennyi székely vér is!
2011. okt. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Dolgosabbak, bölcsebbek nálunk és sokkal tudatosabban élnek. Kevesebb pénzből, mégis gazdagabban, boldogabban.


Nem lehet elmesélni valójában, ezt mindenkinek látnia kell, a saját szemével. Látogass el Erdélybe, hatalmas élmény :)

2011. okt. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont annyira lehet általánosítani, mint minden más embercsoportnál.

Ismerek olyan székelyt, aki még rosszabb a románoknál is, meg olyat is, akiről minden magyar példát vehetne sok tekintetben.

2011. okt. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Minden ember más. Valahogy mindig is megpróbálták a népcsoportokat, etnikumokat, vagy nemzetiségeket jellemezni... dolgos, pesszimista, ilyen, olyan... én azért az ilyen dolgokkal vigyáznék, mert általánosítani azok szoktak, akik hamar le akarnak tudni valamit. Az ember sem csak jókedvű, vagy gonosz, esetleg barátkozó, hanem épp az aktuális élethelyzet dönti el. Még a legjámborabb embernek is biztos van olyan tulajdonsága, amit megvillant egy általa nem kedvelt ember előtt. Amilyen tulajdonságok csak léteznek, azokat mind birtokoljuk:) Hát, ha anyukád szerint örököltél papádtól, akkor biztos így van, de honnan tudja, hogy nem az apai ágról mondjuk a szépapádtól jött az a 'hagyaték'?!:) Fura dolog ez, de a jellem, vagy a viselkedés az inkább kialakul a nevelés hatására... szerintem.

2011. okt. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!