Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan lehet egy régies...

Hogyan lehet egy régies gondolkozású szülővel megbeszélni valamit?

Figyelt kérdés

Anyám ötven éves. Templomba járunk minden héten. Egyedül nevel. Én 16 éves fiú vagyok.

De egyszerűen nem értjük meg egymást.

Múltkor meséltem neki, hogy mentem az utcán, és pár idegen srác probált heccelni, úgy, Hogy "szevasz batyó"!", őket sikeren kikerültem.

Utána amikor elmeséltem neki, akkor erre mondja, mért nem köszöntem vissza?

Mondom, felhúzni akartak! Ezt akkor is mondtam, de egyszerűen nem fogja fel!

Ez szándékos tőle?

Utána leveleztem egy ugyan ilyen idős tanárral az interneten (sima barát), és neki is megírtam, hasonló volt a válasz.

Nem engedi, hogy borotváljam a hónaljam, meg nem enged el sehová.

De annyira idegesítő, mit csináljak?

Pénteken elakarok menni buliba, de azt nem tudom, hogy a fenébe fogom ezt neki elmagyarázni.


2011. júl. 13. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Miért nem köszöntél vissza? (23 éves vagyok.) Én még arra is válaszolok, ha valami paraszt ilyeneket mond, hogy megb4sználak. Általában azt, hogy "Jó lenne, mi? Kis köcsög!"


Mit nem enged azon, hogy borotváld? Vegyél egy borotvát és kész. Vagy fogja a kezed míg fürdesz?

2011. júl. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Fogadd el őt, ő már nem változik.

Illetve ajánlhatnál neki modern tanfolyamokat, számítógépkezelőit, bármit, amitől nem lenne ilyen beszűkült, hogy még azt sem érti meg, mit akartak tőled a fiatalok.

Nem ártana ezzel a korosztállyal foglalkoznia, valamilyen önkéntes munkát végeznie velük kapcsolatban, ha már ennyire vallásos.

A hónaljborotválást meg sem kell vele beszélned, csak szedd le. Gondolom kapsz zsebpénzt, nem kell tudnia, mire költöd.

A buliról meg csak annyit mondj, hogy találkoznál pár barátoddal, akik messzebb laknak, legjobb lenne, ha náluk aludnál buli után, mondd azt anyukádnak, hogy meghívtak hozzájuk.

Nem kell tudnia, hogy milyen buli lesz. Elég ha baráti meghívást mondasz neki.

2011. júl. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

A templom meg a nemlétező isten hite miatti szeretet, az ami miatt te nem borotválhatod le magad, nem mehetsz kikapcsolódni és még lehetne sorolhatni.


Itt nem te vagy a hibás hanem a vallásosság amit muterod úgylátszik többre tart 50 évesen, mint téged akinek ilyenkor kéne a legtöbb ismerkedés, szerelem(mert nyílván ezt se fogja engedni egy könnyen, kiköti milyen vallásból választhatsz magadnak lányt) akkor van még a szórakozás..


Aki nem nekem ad igazat az is tudja hogy amit leírtam mindenegyes része igaz, és nem mellébeszélés.

A szülőknek is bátran meg mondom, hogy Ti se akarnátok valásosak lenni csak amikor ti voltatok gyerekek, szintén elletetek ráncigálva a templomba.

19/F

2011. júl. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Az biztos, hogy nem egyszerű a szülőkkel. Nekem szerencsére nagyon jó fej szüleim vannak,és tizenéves koromba soha nem volt ilyen problémám.(pedig mi is járunk templomba)

Talán, ha beszélgetnél vele. Komolyan és őszintén. Kompromisszumot kéne kötni. Pl: Megígéred, hogy nem csinálsz semmi hülyeséget a bulin, és éjfélre otthon leszel. Vagy valami hasonló. Adjon neked egy esélyt, és ha csalódik, akkor soha többé nem mész el. :)

Amúgy nálam anno így volt. Diszkóba akartam menni, nem akartak elengedni. Mondtam, hogy ha most elengednek, és csalódást okozok nekik, akkor kérem a büntetésem, és nem fogok lázadni. Elengedtek, és nem volt semmi baj.

Az sem rossz ötlet, ha a barátaidat hazaviszed. Esélyt adsz arra, hogy anyukád megismerje őket, és akkor ő is nyugodtabb, mert tudja, hogy kikkel leszel azon a bulin.


Tehát szerintem a beszélgetés nagyon sokat számít. Na meg persze az, hogy tényleg nem áll szándékodban hülyeségeket csinálni, és nem akarod átverni anyukádat sem.

2011. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Figyelj! Én 39 éves fickó vagyok, de abszolút egy huszonéves srác gondolkodásával. Szóval: a visszaköszönést azért ajánlotték neked (én már 10 éves koromban is ezt tettem), mert ha visszaköszönsz, azzal azt kommunikálod, hogy tégedet márpedig ők nem fognak felhúzni, mégha annyira akarnak is. Ha visszaköszönsz, akkor nincs támadási felület, hogy bunkó voltál, amiért beléd lehessen kötni. Ha elküldöd őket a jó húha anyjukba, akkor nekik ez ad sikerélményt, mert már is van miért megverni, vagy belédkötni.

A bölcs hozzáállás nem konzervativizmus vagy kor kérdése. Gondolkozz! Mivel mit érsz el? Milyen hatást akarsz kiváltani? Én például mindig úgy csináltam, hogyha hecceltek, akkor nagyon komoly voltam, aki nem vág vissza, hanem direkt játszottam a "hülyét" a naívat, mint aki éppen nem veszi észre, hogy rosszindulatúsággal szembesült. De ezzel te nem kisebb vagy lúzerebb leszel nálunk, hanem inkább nagyobb, bölcsebb, higgadtabb. Aki ugrik a hülyeségre, az gyengeséget, befolyásolhatóságot sugároz ki. Aki le tudja szarni, attól inkább fognak tartani.

2011. júl. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól tetted, hogy kitértél a kötözködők elől. Ilyen esetekben járj el úgy, ahogy helyesnek tartod, és ne kösd anyukád orrára, nem kell neki mindent elmesélni, mert úgy látszik, sajnos ő nem olyan szülő, akinek lehet.

A hónaljad borotválása a Te dolgod, nem vagy 4 éves, nem ő fürdet (remélem) Otthon ne viselj ujjatlant, akkor nem veszi észre.

A buliba pedig menj el (már ha viszonylag normális helyről van szó) nyár van, miért ne mehetnél el egyszer?

2011. júl. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Erősen kétlem, hogy azért mondta ezt, mert ő így gondolta.

Szerintem azt hitte, hogy találkoztam valami ismerőssel, és ennyi.


Nem kapok zsebpénzt, és nincs egy barátom ez miatt.


Megörülök, annyira unom már. :((

Volt egy lány aki mondta, hogy tetszem neki, még múlt nyáron, de nem engedett el hozzá, ez miatt megutált, szándékosan kitolt velem.

Ez nem bocsájtom meg neki, és még elszökni se tudok otthonról, mert ilyen mániája van, hogy mindig, minden ajtónak zárva kell lennie.

2011. júl. 13. 14:02
 8/10 A kérdező kommentje:

A válasz első része 13:51-nek szólt!


13:58


Szerintem is jobb, hogy nem szóltam semmit, mert akkor azt gondolják, hogy kapó vagyok erre.

2011. júl. 13. 14:03
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Anyukádnak meg kellene bíznia benned, gondolom, nem adtál okot az ellenkezőjére. Ha pedig megbízik Benned, akkor el fog engedni, ha nagyjából ismeri azt a társaságot, akikkel elmész, vagy legalább egy-két embert a társaságból. Még nincs tapasztalatod ilyen téren, gondolom, megvan a magadhoz való eszed, és tudod, hol a határ, és megnézed, kikkel mész szórakozni. Olyasmibe ne hagyd magad belerángatni, amit Te nem akarsz! Viszont ne is hazudjál, mindig úgysem hazudhatsz, és a hazugságnak sosincs jó vége, vissza is üthet, ha kiderül, máskor még úgysem fog elengedni. Ne igyál összevissza és túl sokat, hogy ne veszítsd el az önkontrollt. Így nagyobb baj nem lehet.

Valahogy rá kell ébresztened, hogy előbb-utóbb el kell kezdened az önállóbb életet is, próbálgatnod kell a szárnyaidat.

Szerintem jól tetted, hogy nem szóltál vissza a kötekedőknek, mert akkor rád szálltak volna.

Én hatvan éves nagymama vagyok, igaz, nem szeretem a szélsőséges dolgokat, de nem tartom magam túl maradinak. Viszont nem értem, miért kellene leborotválnod a hónaljadat. Én például a természetes dolgokat szeretem, egy férfi, ha szőrös, az vonzó szerintem. Amikor fiatal voltam, egész biztos taszított volna az a férfi, aki borotválja a hónalját.

2011. júl. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Neked is máshogy kellene hozáálni. Exem szülei szintén idősebbek, és anno a srác két vaskalapos, maradi öregembert írt le nekem, aztán megismertem őket, és két totál laza, normális, jó humorú embert ismertem meg...Ha úgy állsz hozzá, hogy ő már öreg, és nem tud semmit, akkor persze, h konfliktus lesz köztetek. Késői gyerek vagy, meg kell értened néhány dolgot vele kapcsolatban. Valószínűleg jobban félt, mint ha 20 évesen szült volna. Bizonyíts neki, hogy megbízhat benned.
2011. júl. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!