Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ma reggel meghalt a nagyapám....

Ma reggel meghalt a nagyapám. Most szólt be apám, ezzel keltett. Nem érzek semmit. Nem is tudok gyászolni, egy darab könnycseppet nem ejtettem. Ez normális?

Figyelt kérdés
Nem állt hozzám valami közel, kb 10 éves koromig nem is tudtam, hogy ki az az ember, akihez évente párszor ellátogatunk, és nagyjából alig várom, hogy hazaérjünk. Az utóbbi egy évben nagyon beteg volt, szép lassan leépült. Apámat sajnálom, bár ő sem állt olyan közel hozzá, mivel borzalmas természete van mindkettőjüknek és alig bírják ki egymás mellett. Apámat se szeretem, ennek meg is van az oka, nem is sorolnám fel, nem ez a lényeg. Valószínűleg az elkövetkezendő pár hónapban annyi lesz, hogy még jobban kerülöm a közelségét, mint eddig. Nem tudom, mit tegyek. Nem tudok odamenni hozzá, és elmondani, hogy nagyon sajnálom és részvétem, meg majd sír a vállamon és hasonló drámák. Most is az volt az első gondolatom, amikor elmondta, hogy leülök a géphez. Tényleg semmit nem érzek. Emiatt van meg eléggé lelkiismeret furdalásom van, szóval talán ez az egyetlen, amit érzek.
2011. jún. 4. 09:17
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Még a nevemet sem tudta. Megyek reggelizni.
2011. jún. 4. 09:37
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem bírsz otthon maradni, akkor menj el, bár ne haragudj, de nem kell mondjam, nem szép dolog. Lehet, hogy a nagypapád nem állt olyan közel hozzád, de apukádnak segítened kéne. Hacsak nem küld el.

Persze, hogy rossz egy gyászoló ember mellett lenni, de mégis ki legyen apukád mellett, ha nem te?

2011. jún. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Talán épp egy ilyen haláleset lehet az a pont, ahol kicsit felengedhetne az a fagyos viszony köztetek.

Ha hazajön, kérdezd meg, mit mondtak a kórházban, elaludt-e a kisöreg csendesen, meg ilyeneket. Lehet, hogy nem is mutatja ki apukád, de magában elrendezi, hogy nem is olyan rossz gyerek az én fiam, mint gondolom.

Annyival tiszteld meg, hogy nem hallgatsz hangosan zenét!

Az ember nem azonnal érzi át a gyászt, még sokan a temetésen sem tudnak sírni. Én is akkor sírtam el magam, amikor rászántam magam, hogy elpakolok az anyukám után az elárvult házban, s mindenütt a kezeinek utolsó nyomát tapasztaltam.

De ha nem sok kapcsolatod volt a papáddal, nem is fogsz mély gyászt megélni. De egy ember volt, bármilyen élettel,most már sem jót, sem rosszat nem tesz. Neki ennyi adatott.

2011. jún. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem, ha nem szokas ilyesmiket mondani, akkor csak annyit mondj, hogy reszvetem, ami bar biztos furcsan hangzik a csaladotokban, de azert apad is tudja, hogy mit jelent, mert temeteskor illendösegböl ezt mondjak. Ezzel könnyitessz a lelkeden, hogy megtetted, ami töled telhetö, es talan megis jol esik neki, megha nem is mond ö ilyeneket (ha megsem, akkor sem veszitettel semmit, udvariassagi formula).

Az erzeseid pedig valoszinüleg termeszetesek, fogadd el igy.

(Egyebkent attol, hogy nem beszelnek a csaladodban az erzesekröl, attol meg Te beszelhetsz, barmikor elmondhatod, amit erzel. Lehet, hogy egy idö utan rajönnek, es ök is ezt csinaljak, es ez megkönnyiti az egymashoz viszonyotokat.)

2011. jún. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez normálisnak mondható. Nekem 2 éve halt meg a nagymamám és a temetésig szinte semmit nem éreztem kb fel se fogtam a hogy mi történt, temetésen kicsi pityergés volt, elvonultam hogy egyedül lehessek de hamar túl tettem magam a dolgon. Kiskoromba sokat voltam nála tehát közel állt hozzám.
2011. jún. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!