Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A mamam testverenek a gyerekei...

A mamam testverenek a gyerekei nekem kik? Rokonaim?

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 14:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Viszont a tini meg eltűnt :)
2011. máj. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Tini vagy nem tini, Ti is nagyon tudjátok a választ a többsége másodunokatestvért irt aztán volt ilyen is:

"A nagymamád tesvérének a gyereke a anyád/apád unokatestvérei. Majd az ő gyerekei lesznek a te másodunokatesóid.

De a mamád testvérének gyereke, és a te közted lévő kapcsolatnak nincs egyszavas rokoni megnevezése."

Ja és a mama a nagymama rövidítése az anya pedig anya. Vagy a nagymamát fogjuk mostantól anyunak hívni? :D

2011. máj. 19. 11:35
 23/26 anonim ***** válasza:
Kérdező: ne kezdd te is a mama-ügyet. :)
2011. máj. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
A nagymamád tesvérének a gyereke a anyád/apád unokatestvérei - ez igaz. Anyád/apád ELSŐFOKÚ unoikatesói. Neked, mivel egy generációval lejjebb vagy, MÁSODFOKÚ unokatesóid. Az ő gyerekeikről itt szó nincs - ők is unokatesók, de hogy változik-e a fok, azt már nem tudom.
2011. máj. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

én csak unokatesóknak hívom őket, de tudom, hogy nem elsőfokúak,de kicsit fura nálunk mert több unokatestvére apukámnak velem egyidős, vagy fiatalabb nálam... ezért nem bonyolítjuk, túl sokan vagyunk, mamámék 6an voltak testvérek és ebből 3 helyen 3 gyerek is van. ráadásul a mama a legidősebb, apukám a mamám testvéreivel nőtt fel..

a mama szóra meg azt mondanám h ugye nagymama röviden mama...az édesanyában hol a mama szó?

de én mamcinak, vagy mamito-nak és papcinak és papito-nak hívom gyakran őken, anyukámat pedig anyunak, ha másnak beszélek róla édesanyának,aput édesapának...de ha valaki azt mondja mama soha nem jutna eszembe, hogy az édesanyjára gondol, és senkinek a környezetemben, kivéve az erdélyieket, ők mamázzák az anyukájukat....

2011. máj. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen hívd nagynéni, nagybácsinak őket. Igazán valamelyik szülőd unokatestvére, tehát vér szerinti rokonod.
2011. máj. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!