Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A mamam testverenek a gyerekei...

A mamam testverenek a gyerekei nekem kik? Rokonaim?

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 14:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
40%

15:45-ös barátunk megmondta a frankót:

az anyuka ill. nagymama megnevezése a fővárosban, és megyeszékhelyeken mama ill. nagyi.

Falun anyu és mama...


15:45, te annyira buta vagy. És nem ez még nem is elég neked, hanem mindenáron nyilvánvalóvá akarod tenni a butaságodat itt...


A nyugat-b*zis hsz-nak adok iagazat.

2011. máj. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
48%

Kedves 15:53 azért te sem panaszkodhatsz, sikerült a hsz-emet teljesen kiforgatni. Gratulálok.

Ennyit rólatok. Akkor mamázzatok, meg nyugat-b@zizzatok tovább nyugodtan.

2011. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
28%

15:45 nem írt butaságot, kedves 15:53, ellenben te belemagyaráztál pár butaságot a kommnetjébe. Ezek után te csak ne butázz senkit...

Igenis igaz, hogy vidékies a nagymamát mamának hívni. Ez valóban nem értékítélet, hanem tény. És ez terjedt el általánosságban. Tehát aki ezt nem használja, az nem nyugatias, hanem egyszerűen nem a vidékies szóhasználatot követi. Ennyi volt (azt hiszem) a logika. Nem hinném, hogy ezt le kell ugatni, mégha nem is értesz egyet.

2011. máj. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Nova-9,

pontosan erről lett volna szó, ezek szerint mégse fogalmaztam érthetetlenül. Köszi a "magyarítást". :)

2011. máj. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
40%

Nova-9


Úgy látom, tanultál egy új szót (ld: értékítélet), és gyorsan használni is akarod, hogy elkáráztass mindenkit. Csak éppen a jelentését tekintve nem jókor használod...


És láss csodát: fővárosi vagyok, és senki, de senki nem hívja mamának az anyját, vagy nagyinak az öreganyját. Értem ezalatt a környékbeli embereket, volt iskolatársakat, munkatársakat.

Bár lehet, hogy mindenki faluról költözött fel...

2011. máj. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

16:04 baromira nem érted, szegénykém :) Senki nem mondta, hogy fővárosban meg megyszékhelyen a nagyi meg a mama van (az anya meg a mama helyett), hanem hogy a mama eredetileg vidékies elnevezés, és ez általánossá vált (tehát vidéken kívül is ezt hallani). Ezért természetesen hallod a fővárosban is, városban is, megyszékhelyen is. Ezt senki nem vitatja. De ha valaki nem így használja, annak az az oka, hogy nem a vidékies elnevezésben tanulta, és nem az, hogy nyugatias ("nyugat-b@zis"). Ennyi.

Ne mondd már, hogy nem érted meg. Senki nem reklámozza a megyszékhelyt meg a fővárost, csak a nyugatozás ellen kelt ki a 83%-os válaszoló. Nem értem, miért kellett leugatni.


Az "értékítélet" szó pedig csak azért merült fel, hogy valaki nehogy sértésnek vegye a "vidékies" jelzőt. Nem értem, őszintén szólva, hogy miért ragadtad ki. Persze, muszáj volt valahol beszólni.

2011. máj. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
50%
Hagyjatok mar. Egy tini feltette a kerdest, Ti felnottek meg vitatkoztok.
2011. máj. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

FromOz, nem vitatkozom, csak nem érem fel ésszel, hogy mi olyan érthetetlen ebben a logikában, amit szegény 73%os ennyire nem tud feldolgozni. Persze könnyebb újabb vitákat szítani, mint beismerni, hogy jogtalanul butáztunk le egy teljesen helyénvaló dolgot író kommentelőt...


De vitázni már csak azért is felesleges, mert a bahái hit szerint szombaton világvége van :)

2011. máj. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
50%
Oh, de az csak szombaton lesz, ma meg telihold:)
2011. máj. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Telihold? Akkor ezért van mindenki megőrülve. :)
2011. máj. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!