Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit csináljak? Most kerülöm...

Mit csináljak? Most kerülöm őt, de tudom nem veszi észre, mert mindig anyuhoz jön és nem hozzám.

Figyelt kérdés

Bánt hogy bátyámmal nincs meg a igazi testvéri kapcsolat. Jóban vagyunk, de sose beszél magáról. Csak anyunak meg másik bátyámnak beszél.

Aztán kitaláltam, hogy teszek valamit. Felmegyek hozzátuk és megpróbálok először én beszélni magamról, talán akkor megnyit ő is. De nem állok sikerrel. Legutóbb az volt, hogy megmutatta piciről(lánya) a videót. Aztán tv-t nézett.

Nem is azt fájt, hogy tv-t nézett, hanem tudom, hogy ha másik bátyám vagy anyu lett volna ott, akkor nem így viselkedett volna.

Amúgy szerintem, azért ilyen mert még gyereknek néz.

Nem tudom, mit kéne tennem?

21L (ő 30 éves)


2011. márc. 26. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbálj meg vele közös programokat kitalálni. Pl. írtad, hogy van 1 lánya. Elmehetnétek 3masban sétálni, állatkertbe, stb.

Esetleg megemlíthetnéd neki, hogy úgy érzed, nem elég bensőséges a kapcsolatotok, és nagyon szeretnél ezen változtatni.

Egyébként szerintem nem tud veled miről beszélni. Azért egy anya, meg 1 másik fiú más, mint egy felnőtt húgocska. Ezért kezdett el tv-t nézni. Legközelebb csatlakozz hozzá. Beszéljetek filmekről, hogy mi tetszik neki, stb. Ha magától nem beszél, akkor kérdezz, arra pedig majd válaszolni fog.

2011. márc. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy úgy érzi nincs igazán közös tématok? Amiatt, hogy ő férfi, te pedig nő? Tudom, anyutok is nő, de ő meg az anyukátok. Az a 9 év korkülönbség nem olyan vészes. Éppen ezért azt nem gondolom, hogy gyereknek nézne még, hisz már nagykorú is vagy. Nem lehet, hogy csak te beszéled be magadnak? Miből gondolod ezt, írnál példát?
2011. márc. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Olyan példára gondolok, amiben látjuk, hogy másik bátyáddal ill. anyuddal hogyan, ezzel szemben veled. Szóval valami hasonló körülmény mikor velük ill. veled van.

A közös program jó ötlet, akár csak egy film megnézése, átbeszélése. Beszélgess vele az érdeklődési köréről. Ha látja, hogy hozzá tudsz szólni. Lehet úgy gondolja majd, hogyha ehhez hozzá tudtál szólni értelmesen, akkor mégis van nektek közös témátok.

2011. márc. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pl.: Volt nőnap, akkor is anyunak írt sms-et, nekem nem. Gondolom azért, mert gyereknek néz és nem nőnek.

Meg sokszor játszom unokaöcsémmel meg unokahúgommal. (másik bátyám gyerekeivel).

2011. márc. 26. 11:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy fáradt volt, vagy a kedvenc műsora ment.Azt hitte, elvagy.


1. Beszélj neki magadról! Minél többet!A bizalom bizalmat szül. Lehet, hogy nem azonnal, hosszú távon kell gondolkodni. De lehet, hogy nem az a típus, aki az érzelmeiről beszélne bárkivel is.

A gondjaival talán nem akar terhelni.

Ha gondja van, akkor más dologról sem beszélget szívesen.


2. Beszélj neki a vele kapcsolatos érzelmeidről. Mondd el, mi esik rosszul. Magadról beszélj, ne róla(Pl. "kíváncsi vagyok, mi történt veled! Rosszul esik, ha nem beszélgetsz velem"-jó. " sose beszélsz magadról" - rossz megfogalmazás

Fogalmazd meg, mit szeretnél: pl. " Szeretném, ha felnőttként kezelnél, és beavatnál az ügyeidbe"

Kérd meg: " beszélgessünk többet"

2011. márc. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez legyen a legnagyobb gondod. Azért nagyon szeret. Csak máshogy.
2011. ápr. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!