Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfa: nem tudom, hogy...

Családfa: nem tudom, hogy hogyan tovább - szerintetek mi legyen?

Figyelt kérdés

Megakadtam. A 4. ükapáimig sikerült visszamenni, az egyiknek sikeresen megtaláltam az édesanyját is, de neki a férjét egyáltalán nem találom.

Minden iratot átnéztem, amit a Family Tree behozott, de így is csak a gyermekeik születéséről találok dolgokat.

Szeretnék tovább haladni, de megakadtam. Szerintetek? Mit tudnék még megnézni?


szept. 15. 06:50
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

A family search-ot használd, ott a képkeresövel meg tudod találni az anyakönyvi kivonatokat fényképen.

A születési anyakönyvi kivonatokon megvan a házastárs neve, a házasságiakon meg gyakorlatilag mindig szerepelnek a szülök is.

szept. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1: Egy kis pontosítás: NEM anyakönyvi kivonatot, hanem anyakönyvi bejegyzést tud megnézni. Születésin nincs rajta a házastárs neve, esetleg a halottin - feltéve, hogy nem özvegyként vagy elváltként halt meg, mert akkor általában már nem írták bele az anyakönyvbe, csak a túlélő házastársat.

A Familysearch jó ajánlás, ott sokmindent meg lehet találni. Mondjuk Pest megyei állami anyakönyveket (1895.10.01-jétől) nem, mert azt nem fotózták.


Kérdező: ükapád édesanyja biztosan férjnél volt? Biztos, hogy jó személyt találtál meg? Ha igen, az első megtalált gyermektől visszafelé kezd el keresni a házassági bejegyzésüket. Az utolsó után lehet keresgélni a halottikat. Ha megvan a házassági és/vagy halotti, abban vagy pontos születési dátumot találhatsz vagy leglább kormeghatározást (szerencsés esetben a születési helyet is). Utóbbit fenntartásokkal érdemes kezelni, a valóságtól akár +/-5 (vagy több) év eltérés is lehet.

Ha megvan az ükszülők szüleinek születési dátuma/kb. kora, lehet kezdeni keresgélni a születési bejegyzésüket. És így tovább...

szept. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az 1-es vagyok, igazad van, régen más volt a megnevezés.

Régi (egyházi) anyakönyvekben benne volt a házastárs neve is, (söt ezelött 40 éve a gyerekem születési anyakönyvi kivonatában is szerepelt). A halottin a legtöbb esetben a meghalt házastárs neve is szerepelt, elhunyt megjegyzéssel.

szept. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jó személyt találtam meg, plusz tegnap óta egy bejegyzést, hogy ükapám házasságon kívüli gyermek.

Halottin pedig “atyja neve, foglalkozása” sor ki van húzva.

És eddig úgy tűnik, hogy az anyja úgy kb. 14 évesen szülte, de ezt próbálgatom pontosítani…

szept. 16. 18:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!