Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan derítsem ki a családfámat?

Hogyan derítsem ki a családfámat?

Figyelt kérdés
Kiváncsi lennék eggyes rokonokra meg hogy hogyan is néz ki a család fám de nem tudom hogy hogyan derítsem ki

2020. júl. 1. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
A családfát nem kideríteni, hanem felkutatni kell. Szépen el kell kezdeni rajzolgatni. A szüleid, nagyszüleid megvannak, aztán az ő szüleik, azok testvérei, azok gyerekei, stb. Kutatómunka. Az, hogy milyen forrásokat használsz, a kreativitásodtól függ, de levéltárba is lehet menni, az interneten is megvannak a megfelelő források. A Facebookon is lehet embereket keresni, ha tudod a családnevét, lakhelyét, stb. Sokat kell keresgélni, hogy teljes legyen.
2020. júl. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Bónusz: Google -> családfakutatás
2020. júl. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%
felkutatással kell.
2020. júl. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
85%

Először kérdezd ki az idősebb rokonokat, írd össze az összes információt.

Keress egy olyan felmenődet (nagyszülő, dédszülő etc.), aki 1912 előtt született.

Ha ez megvan, regisztrálj a FamilySearch nevű oldalon (derék mormon barátainknak hála itt eléred az anyakönyveket digitalizált formában), majd keresd meg a felmenőd születési helye szerinti állami anyakönyvet és keresd ki.

Ott lesz a szülei neve és az életkoruk, ez alapján visszaszámolva megtalálhatod az ő születési és a házassági bejegyzésüket - ez utóbbi azért is hasznos, mert gyakori vezetéknév esetén könnyebb lesz beazonosítani a felmenőidet, ugyanis a házasságkötéskor a vőlegény és a menyasszony szüleinek a neve is szerepelni fog. A férfiak - társadalmi helyzetüktől függően - a 20-as éveik elején, közepén házasodtak, a nők - megint csak társadalmi helyzetüktől függően - akár 16 évesen férjhez mehettek. Így érdemes visszaszámolni mikor a házassági bejegyzéseket kutatod.

Aztán így folytatod az állami majd az egyházi anyakönyveknél is.

Időben visszafelé egyre nehezebb lesz, illetve sok száz oldalt kell átfutni, különösen akkor, ha a testvérekre is kíváncsi vagy, ez esetben érdemes átnézni a házasság után vagy 20 évet (nekem volt egy felmenőm, aki 50+ évesen újraházasodott és még született 4 gyereke).

Néhány helyen készültek indexek a születési, házassági és a halotti anyakönyvekhez, ez nagy segítség.

Sok idő, türelem, kitartás kell hozzá.

Nekem legtovább az apai vonalon sikerült eljutni 1669-ig, de általában az 1700-as évek közepéig vissza lehet vezetni egy családfát.

Sok sikert!

2020. júl. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Off: Anyám születése elött háromszázötven év alatt, a családba került összes ember elő leszármazotait ismerte. Öt kis településen, egy-két más nemzetiségű családon kívül, csak ők éltek. És csak mi négyen voltunk akik nem ott, hanem Budapesten éltünk.


Sokkoló volt ezzel szembesülni. ;)


Mindenhol szőke és szőkésbarna, nagyon magas és kék szemű fiúk és férfiak, és barna hajú és kék szemű lányok és nők.


Felekezeti hovatartozás, és hogy szabad emberek voltak mindig, nem voltak soha jobbágyok hozta ezt így.

Ja és, hogy négyszáz éve sok azonos nemzetiségű, jogállású és hasonló hívatású embernek adott ott a pápa, a magyar hercegprímáson keresztül településeket.

2020. júl. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Magyarországon levéltárakban tudod visszanézni kik voltak a felmenőid

De nem minden születést jegyeztek be régen

Én dédnagyanyám nagyapjáig tudtam visszakövetni a családfámat, sok sok régi kézzel írott anyakönyv és vagy ezer bejegyzett név átnézése után

Lehetett volna jobb is az eredmény de azért a semminél ez is jobb

2020. júl. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Neki kell állni keresgélni, kutatni. Ez egy évekig elhúzódó dolog lesz, de nagyon izgalmas. Kereshetsz információkat levéltárakban, az interneten, kérdezz a rokonaidtól! Nézzétek át a régi fényképeket, nem csak a képek segítenek, hanem régen szokás volt mindenfélét ráírni a fénykép hátuljára. Ha valaki megőrizte a levelezéseit, képeslapokat, azokból is sokminden kiderülhet. Ha valamelyik felmenőd nem él már, és kisebb településen nőtt fel, akkor érdemes ellátogatni oda, és a helyieket megkérdezni, szinte biztos, hogy tudni fognak róla vagy az oldalági rokonokról valamit.
2020. júl. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olvasd át itt a jó tanácsokat, praktikákat: [link]
2020. júl. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!