Kötött valaki házassági szerződést a párjával? Hogyan fogadnátok, ha a párotok szülei ragaszkodnának a házassági szerződéshez?
Érdekes, mindenki, aki szerint korrekt a dolog, le van pontozva...Most tényleg olyan nagy baj, főleg a mai világban, ahol igen nagy arányban bomlanak fel a házasságok, hogy a szülők biztosítani szeretnék azt, hogy amit ők raknak a fiatalok alá, az maradjon a fiuknál egy esetleges válás esetén? Egyébként is különvagyonnak számítana, ha bizonyított, hogy CSAK a fiúnak adják a házasságkötést követően is. Ők a bizonyítással kapcsolatos problémákat akarják nagyon okosan kikküszöbölni az egyértelmű papírozással, hiszen pl. egy családi autó (és nem kétszemélyes sportkocsi) esetében később simán támadható lenne a dolog, hogy a családnak, családi hazsnálatra szánták, nem csak a fiúnak, tehát közösen kapott ajándék. Ilynekor felmerülhet még az ajándék értéken (eladják, vezsnek másikat) szerzett vagyontárgyak sorsa is, mert bizony meghatározott esteekben abból is válhat közös vagyon, vagy megtarthatja az eredeti, különvagyon jellegét. Ilyenkor azért csak ne a gyerekeket nevelő leendő elvált feleség vigye a gyerekek furikázására, pl. Vagy előre lefektetni, hogy fel se merülhessen, hogy pl. a gyerekeket továbbra is nevelni akaró exnej kizárólagos lakáshasználatot kapjon a szülők által vásárolt házon, a gyerekek érdekeire hivatkozva (sajnos előfordul, akkor is, ha semmi köze a házhoz...), hanem menjen albérletbe, vagy ahova akar, ha neki nincs házasság előtti lakása.
A leírtak alapján nem az a szülők célja, hogy a nőt kisemmizzék, mert nem a fiatalok közösen megszerzett javait akarják osztogatni, hanem csak azt, amit ők teremtettek meg, és segítségként adnak. Ebben pedig semmi kivetnivaló nincs. Bár, ha ennyire nehezményezi a leendő feleség a dolgot, én elég erősen elgondolkodnék, hogy mik is a szándékai, elvégre a házasság fennállta alatt ő is mindenben részesülne, az osztoszkodásnak csak válás esetén lenne szerepe, ill. hogy ok, adok a fiaméknak ezt -azt, de minden a nevemen marad, és minden számlát a nevemre kérnék és megtartanék (pl. lakásfelújításkor).
Akik ellene vannak még fiatalok.
Én történetem.
Férjhez mentem.
Kaptam egy lakast szüleimtől.
Felét ráirattam férjemre érezze ő is,hogy az otthona :)
Senki nem úgy indul el az életben elfog vállni.
Sajnos nálunk ez lett a vége és vitte a fél lakas árat is .követelte .
Kell bizony az a szerződés !
anyám lakásában élünk, férjemnek 0 tul.joga van ott, mégis újítgatja stb.
Ha elválunk remélem nem bontja le a csempét a fürdőben :D
A házassági szerződést legtöbbször csak az a fél (többnyire nő) ellenzi, amelyiknek nincsen vagyona.
Kis aranyásók.
Természetesen belemennék. Az örökség, az ajándék és a házasság előtt szerzett vagyon egyébként is különvagyonnak számít, csak lepapírozással könnyebb bizonyítani egy válás esetén.
Ha nem lesz válás, akkor meg mindegy.
36
Nagyon egyszerű: keresse meg a pénzt.
36. Pont annyi lehetősége van rá, mint házasság előtt. Házasság előtt se más pénzét tette félre rá, nem?
Annyi a különbség, hogy ha nem kötnek házassági vagyonjogi szerződést arra nézve, hogy külön kasszán lesznek, akkor közös megtakarítása lesz a házastársával és közös tulajdonuk, ellenkező kikötés hiányában felesben. Aki házasságig nem tudott semmit felmutatni, az így még akár jobban is jár.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!