Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan legyen jobb a kapcsolat...

Hogyan legyen jobb a kapcsolatom anyósommal? Vagy ne is törjem magam ezen?

Figyelt kérdés

Régen, amíg nem laktam együtt a párommal, és mentem hozzájuk, anyósom lépten-nyomon beszólogatott. Például, amikor kimentem uzsonnázni -és elsorolta a választékot-nem igazán volt olyan, amit megettem volna, erre megszólal: anyád p*csája jó lesz?

El is ment a kedvem az uzsonnától.

Volt egy kisebb szünet a párommal, amikor újból egymásra találtunk, visszahallottam a páromtól, hogy olyan kérdéseket tett fel a kedves anyuka: biztos ő kell? Stb.

Elköltöztünk a fővárosba, szerencsére nem sűrűn találkozok anyósommal. Ha haza is megyünk, olyan feszülten érzem magamat a pároméknál, hozzáteszem anyósom tőlem egy miújságot nem kérdez.

Anno rengeteget segítettem neki, takarítottam, mosogattam, igaz akkor sem köszönte meg.

Gyerekünk még nincsen, de félek, ha lenne képes lenne ellenem uszítani.

Kaptam apukámtól ajándékba egy késkészletet, miután elköltöztünk. Párom elmesélte az anyukájának erre ő: miért nem vettél magadnak késkészletet fiam?

Kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne megbeszélni ezt, vagy hagyjam rá? Hogy lehet valaki ilyen boszorkány, hogy lépten-nyomon a rosszat látja bennem?


2017. jún. 22. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem foglalkoznék vele,illetve nem is mennék hozzájuk,felesleges.
2017. jún. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A párom szerint kibírom azt a 2-3 órát már csak illemből. Én is gondolkoztam azon, hogy én jövök anyuékhoz, meg a párom is az anyjához, aztán majd a vasútállomáson találkozunk.
2017. jún. 22. 15:04
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Parod viszi a hireket oda, aztan hozza vissza kedves mama velemenyet. Nem fair tole. Szerintem is, kulon-kulon latogassatok szuleiteket.
2017. jún. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Így lesz!! :)
2017. jún. 22. 15:17
 5/13 A kérdező kommentje:
A késkészletes szitu telefonbeszélgetés közben volt, amit én is hallottam. Utána olyan dühöt éreztem, hogy leírhatatlan. Elgondolkoztam, hogy a viharba lehet valaki ennyire bunkó?!
2017. jún. 22. 15:19
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Az én férjem is úgy gondolta,hogy majd azt a pár órát csak kibírom anyóssal... hát oké én felvettem egy erőltetett vigyort amit anyós egyből észre is vett és persze kapás csúnyán be is szólt.Én egyszerűen nem bírtam ki,hogy csak nyeljek....utána a férjem is úgy gondolta,hogy ami nem megy azt ne erőltessük,mert mindenkinek úgy lesz a jó.

Amikor megszületett a lányunk akkor persze azért megpróbáltuk a dolgot ismét, egy ideig ment az,hogy hol én hol anyós nyelt és csak a fejünk torzult,de aztán kipukkant mind a kettőnknél a lufi. Szóval férjem viszi anyjához a gyereket én meg addig kikapcsolódok. Szerencsére soha nem laktunk anyósommal együtt

2017. jún. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Az első példádba szerintem tökre igaza volt anyósodnak-odamész hozzájuk, válogathatsz hogy mit eszel, és neked semmi sem felel meg???? Lehet hogy fogalmazhatott volna finomabban, de igaza volt.

Ha meg nem szeretitek egymást, nem kell erőltetni, a kötelező köröket lefutod a párodra való tekintettel és annyi.

2017. jún. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Mi olyan szörnyű kosztokat sorolt fel az anyós, amikből nem akartál fogyasztani uzsonnára? Azt ne mondd, hogy fehér kenyér, margarin, aró trapista sajt, sertés gépsonka, vagy netalántán KÖRÖZÖTT VAGY MÁJKRÉM. A válaszreakciója eléggé sajátos volt erre, de lehet, hogy meg volt rá az oka vagy rossz napja volt.

Amúgy egy anyától teljesen természetes, ha aggódik a gyerekéért. A párod esetében nem is csodálom. Összejöttél a pároddal és egy jó ideig tök jól elvoltatok, de bekövetkezett egy nehéz időszak és inkább szüneteltettetek, ahelyett, hogy közösen leküzdöttétek volna a démonjaitokat. Ez nem éppen egy jó párkapcsolatra vall. Ezek után szerinted, hogy reagáljon az anyja? Attól tart, hogy a fia pofára fog esni és ez jogos.

A késkészletes szitut meg túlreagálod. "Hogy lehet valaki ilyen boszorkány, hogy lépten-nyomon a rosszat látja bennem?" - Nem vagy neki szimpatikus és kész. Fogadd el. A szeretet nem lehet kierőltetni.

2017. jún. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

Bocsáss meg kérdező, de én visítva felröhögtem. "Anyád pcsája jó lesz?" - hát ez qrva nagy xDDD! Végre nem egy kétszínű, sunyiskodó, "bábjátékos" anyós, hanem olyan, aki kapásból az arcodba mondja, h mi a szitu.

Persze mind mások vagyunk, megértem, ha neked ez nem pálya, de én pl. sokkal könnyebben kijönnék egy ilyen anyóssal, mint az itt emlegetett kavarós-háttérből duruzsolóssal, akiből harapófogóval sem lehet kihúzni, h mi a franc baja van...

Sorry, válaszolok majd a kérdésedre is (am tömören: nem kell megbeszélni, viszont ha segítene neked, h beszélsz róla, akkor igen), csak melóból pötyögök.

Még mindig röhögök... xD

2017. jún. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves #5: Lehet én vagyok a maradi vagy nem is tudom, de nem őriztünk anyósommal libát, hogy az anyámat a szájára vegye.
2017. jún. 22. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!