Azokat a párokat kérdezném (ahol esetleg kisgyerek is van), hogy akik anyóssal laknak, milyen az együttélés? Házimunka, főzés beosztása hogy van? Alapvető dolgok bevásárlása hogy zajlik nálatok? Anyóssal vannak viták stb?
Volt probléma, de nem ilyen szinten és ilyen jellegű. Összességében tökjól beosztottuk, de mi szűk egy évet voltunk ott, nem hatot.
Beszéld meg pároddal, hogy mittudomén csak a felét adja oda a kajajegynek, a többiből gazdálkodjatok ti. Illetve, ha nem egy nagy, mamuci kedvence gyerekkel élsz együtt, el kellene költözni...
Házimunka : ő mos és takarítja a fenti fürdőszobát, illetve a saját szobáját, minden más az enyém.
Havonta kétszer ő főz, a többi napokon én.
A háztartási dolgokat én vásárolom, ha valamire szuksege van, hozzá írja a listához.
A férjed mégis miért neki adja az étkezési jegyet?
Így, ahogy nálatok van, semmi esetre sem mentem volna bele.
Mi kb öt évet éltünk az anyóssal együtt (és nekem nagy szerencsém van vele, mert kimondottan értelmes, és intelligens ember).
Mi elöre megegyeztünk, hogy a rezsiköltségeket a személyek száma szerint osztjuk el, azaz mi két részt fizetünk.
Az általunk használt szobába ök nem jöttek be soha kopogtatás nélkül, és visztont, az övékbe mi nem mentünk be csak úgy.
Mindkét család (anyósék - meg mi a párommal) külön-külön vezetjük a saját háztartásunkat, azaz kaját is, mosó-mosogatószereket, tisztálkodószereket mindenki magának veszi (és értelemszerüen nem nyúl a másikéhoz).
Külön föztünk, és mindenki azonnal eltakarította a konyhában a fözés/evés nyomait, így nem maradt semmi sem véletlen ott.
A saját ruháinkat én mostam, az általunk lakott részt én takarítottam.
A közösen használt helyiségeket (konyha, fürdöszoba, elötér, stb) felváltva takarítottuk.
A hétvégi fözésnél abban egyeztünk meg, hogy hetenként felváltva föz valamelyikünk az összes emberre, de elötte megbeszélünk mi ketten az anyóssal, hogy mit akarunk fözni, hogy ne legyen olyan, hogy a másik család nem szereti vagy nem tud valamit enni belöle.
Semmi bajunk sem volt egymással, mivel mindenki betartotta a megállapodásokat, és mindkét család tiszteletben tartotta a másikak magánéletét.
Köszönöm az eddigi válaszokat!
Kétszintes házban lakunk, hatalmas a ház.4-en vagyunk,mi a gyerekkel fent az emeleten(2 szova,furdő,előszoba).Anyós lent,3 szoba,főzőfülke,étkező,fürdőszoba,itt van a mosógép...)ill. egy vasalós helyiség.
Igy 6 év után csak ennyi bátorságom volt ötletnek felhotni,hogy en szeretnék vasalni,fent az emeleten,nyugisabb nekem ott,mimt lent...
Párom sajnos nem.gondol bele,ha az anyja nem lesz már,ez a ház nagyon nagy lesz nekünk,takaitani gyedul nekem kepteenseg lesz.Mindegyik szobahatalmas...
Es annyi a rakolteni való,hogy abbol inkabb uj hazat vennénk..de páromnak jo igy,igya kenyelmes!
En igy sose leszek önálló... szerinteek ha felhozom neki ezt a kajajegyet,hogy mi gazdalkodjunk mar vele,max. Annyi,anyós összeírja,hogy mit kell venni!
Mi is meg tudjuk venni!Csak anyós a Spár-ban szeret mindig vásárolni,és csakis a spar saját márk. termékeket...addig én szivesebben megnézném a kinalatot a Lidl-ben is...
Jogos lenne részemről felhozni a páromnak ezt?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!