Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy szólítsam a barátom szüleit?

Hogy szólítsam a barátom szüleit?

Figyelt kérdés

Én 19 ő 20 és lassan két éve vagyunk együtt. Jól kijövünk egymás szüleivel. Anyukám már mondta neki, hogy nyugodtan tegezze, ettől függetlenűl nem nagyon tegezi. Viszont a barátom nővérének a barátjának is mondták már a barátom szülei, hogy tegezze őket. Persze ő 26, de kb. ugyanannyi ideje vannak együtt, mint mi. Én meg mindig csókolomozok, meg kerülöm az olyan szitukat, amikor valahogyan kéne őket szólítani. Mondjuk, ha tegeznem kellenem őket, az még furább lenne.

Szóval ti, hogy vagytok ezzel?


Amúgy szerintem a barátom nővérének a barátját különben is jobban szeretik. Jó, csak néha vannak itthon, mert amúgy Pesten laknak, szóval persze, hogy olyankor ők vannak előtérben, de amúgy is olyan, mintha ők lennének a mintapár, aztán többet veszekednek, mint mi.


2016. febr. 13. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha felajánlják,hogy tegezd őket,akkor tegezd. Nekik ez sértés. Az elején furcsa lesz,és kellemetlen,de megszokod.:)
2016. febr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Magázni illik. Megszólításnál meg a néni, bácsi jelző e neve mögé. Ha kérik a tegezést, akkor persze tegezni.
2016. febr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

A 26 eveset fenottnek veszik, mig teged, 19 evesen gyereknek.

Nem tudom miert olyan nehez magazni, a mai gyerekeknek nem tanitjak otthon? Miert akarnak mindenkit tegezni?

2016. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Marika néni, Karcsi bácsi. Csak először furcsa kimondani. Ha zavarja őket, szólni fognak.
2016. febr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van. :) Úgy is szólnak, ha nekik így nem szimpatikus. Sőt én az anyósomat, és apósomat is tegezem, de a megszólításnál mindig hozzáteszem a néni, bácsi jelzőt is.
2016. febr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem, hogy 26 évesen ő már felnőtt velem ellentétben, ezért is emeltem ki, hogy "Persze ő 26". És én nem akarnám őket tegezni "Mondjuk, ha tegeznem kellenem őket, az még furább lenne."

Csak szimplán nem tudom, hogy hogy szólítsam őket, mert a néni, bácsi nagyon furcsa lenne, és biztos őket is "megmosolyogtatná" ez. Dahát más megoldás meg tényleg nincs, úgyhogy marad ez.:D

Még egyszer kiemelem nekem egyáltalán nem baj, hogy nem kérték, hogy tegezzem őket, de mégis olyan furcsa, mert pl. a barátnőmék is tegezik egymás szüleit, meg az anyukám is olyan, hogy mindenkinek mondja, hogy tegezze.

2016. febr. 13. 13:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mondja, akkor nem mondja.

Én 7 éve vagyok együtt a párommal, most van egy 2 hós picink, mégse tegezem õket. X néni, Y bácsi. Ha a gyerek nevében beszélek akkor nagyi, nagyapa. :)

Pedig én 30 éves vagyok és szeretnek anyósomék. :D

2016. febr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

4 éve leszek együtt a barátommal,ő 32 Én 26..és magázzuk egymás szüleit!

Amíg nem ajánlják fel, h tegezd őket..nehogy megpróbáld letegezni őket! Az meg megint más h a szüleid felajánlották,h tegezze őket a pasid...nekem is sok mindenki fel ajánlotta mégsem jön a számra..

2016. febr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!