Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy szólítsam a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy szólítsam a barátom szüleit? Ti hogy szólítjátok a párotokét?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnek engem, de ők nem azok a "beszélgetős" szülők.

Nagyon őszinte és "ami a szívén, az a száján" típus az anyukája. Nem mutatja ki, de tudom, hogy nagyon szeret engem, mert sokszor mondja a barátomnak.


Sokszor zavarban érzem magam, egyrészt az anyukája személyisége miatt, másrészt mert én szívesen beszélgetnék velük, de nem igazán tudom megfogalmazni a mondataimat, mert nem tudom hogy szólítsam őket.

Például nem mondhatom azt, hogy "meg tetszik mondani, hogy ...?" vagy "hogy tetszik lenni...?" ezek olyan furcsák lennének, mert nem olyan öregesek, de le nem tegezhetem őket. Gyakran azt is furcsának érzem, hogy "csókolom" köszönésnél. De hát mi más mondhatnék? Egyszer előfordult, hogy zavaromban úgy köszöntem véletlen el, hogy "helló", fú akkor el tudtam volna süllyedni:$


Már régóta járok hozzájuk, de ez még mindig nem alakult ki. Talán, mert az ő szülei olyan mások.


Nálatok hogy megy az a dolog?


2011. febr. 22. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
kérdezd meg hogy tegezzed-e őket, esetleg bele lehet menni a drága mama/apus kategóriába is..:)
2011. febr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

én még nem találkoztam a szlüeivel csak láttam őket kamon keresztül :D apjával integetünk egymásnak, meg anyujával is és tegezésvan :D apujával leálltam dumálni is...

de élőben nemtom hogyfogom csinálni..:D

amúgy én ilyen helyzetekből úgyszoktam kilábalni hogy többesszámban beszélek, szóval a barátom is beleértem, és akkor nem olyan gáz..például "na és hogy vagytok?" mer a barátodat nem magázod le :)

szóval én így többesszámban szoktam beszélni :)

2011. febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

az én barátom anyukája is ugyan ilyen:) 2 hónapja vagyok együtt a barátommal, de csak köszöntünk egymásnak :D

nekem szerencsém volt,mert anyukája bemutatkozásnál mondta h tegezzem nyugodtan:)


19/L

2011. febr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én távolságtartóan kezdtem a beszélgetés hogy tetszik lenni meg ilyenek aztán majd megmondja hogy inkább tegezzem vagy hogy szólítsam.
2011. febr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi már azelőtt tegeződtünk a szüleivel, mielőtt összejöttünk. Nagyon közvetlenek és kedvesek.

A kérdésre válaszolva pedig: a keresztnevük becézett alakján :)

2011. febr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én először magáznám, aztán ha engedik, akkor tegeződünk. Legalább látják, hogy illedelmes vagyok. :)
2011. febr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lehetőség

1. kérdezd meg tőlük, hogy legyen-e tegeződés, vagy magázódásnál maradjatok. (ezt persze udvariasan..)

2. kérd meg a barátodat, hogy kérdezze meg a szüleit, hogy ez hogy legyen. vagy beszélje meg velük ezt a dolgot hogy furcsa stb.

3. tegezni is lehet udvariasan, tisztelettel..

pl. beköszönsz szépen hogy szia, sziasztok, ha beszélgetsz velük kedvesen mondod, és helót inkább hanyagold :D

2011. febr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ááá, olyan szerencsések vagytok, hogy ilyen "kedves-tegezős" szülőket fogtatok ki:)


Az a gond, hogy már rég óta együtt vagyunk a barátommal, és már vagy egy éve járok át hozzájuk, és azóta ismerem a szüleit, szóval elég gáz lenne, hogy ha hirtelen elkezdeném őket "tetszikezni"


És amúgy nehéz, mert nincsenek olyan közvetlen kapcsolatban a barátommal sem (de nagyon szeretik meg minden), én kb többet beszélgetek velük, mint a barátom, pedig én is keveset beszélgetek. Átmegyünk hozzájuk, aztán a barátom egyből rohan a szobájába, és persze engem visz magával. Szóval az a többesszámos dolog se jönne be:/

2011. febr. 22. 22:27
 9/12 A kérdező kommentje:

a heló nem direkt volt, csak úgy véletlen jött:$ de nagyon szégyelltem magam


amúgy tényleg az a gond, hogy nagyon elhúztam ezt a "problémát", így egy év után elég érdekes lenne megkérdezni, hogy tegezhetem-e stb:/

2011. febr. 22. 22:29
 10/12 anonim ***** válasza:

hát vagy épp ez az egy év elmúlta miatt kérdezed meg h tegezheted-e őket. de szerintem az is jó, ha maradsz a szokásosnál..


nálam az volt, hogy azonnal kezdte, hogy tegezzem, nehogy csókolomot köszönjek..:_D én meg a végén mint minden más felnőttnek általában lecsókolomoztam..xD itt ez volt a gáz. valahogy könnyű a megszokott megázódás :)

2011. febr. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!