Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy szólítsam a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy szólítsam a barátom szüleit? Ti hogy szólítjátok a párotokét?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnek engem, de ők nem azok a "beszélgetős" szülők.

Nagyon őszinte és "ami a szívén, az a száján" típus az anyukája. Nem mutatja ki, de tudom, hogy nagyon szeret engem, mert sokszor mondja a barátomnak.


Sokszor zavarban érzem magam, egyrészt az anyukája személyisége miatt, másrészt mert én szívesen beszélgetnék velük, de nem igazán tudom megfogalmazni a mondataimat, mert nem tudom hogy szólítsam őket.

Például nem mondhatom azt, hogy "meg tetszik mondani, hogy ...?" vagy "hogy tetszik lenni...?" ezek olyan furcsák lennének, mert nem olyan öregesek, de le nem tegezhetem őket. Gyakran azt is furcsának érzem, hogy "csókolom" köszönésnél. De hát mi más mondhatnék? Egyszer előfordult, hogy zavaromban úgy köszöntem véletlen el, hogy "helló", fú akkor el tudtam volna süllyedni:$


Már régóta járok hozzájuk, de ez még mindig nem alakult ki. Talán, mert az ő szülei olyan mások.


Nálatok hogy megy az a dolog?


2011. febr. 22. 22:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Az udvariassági "rangsor":

Idősebb nő > fiatalabb nő > idősebb férfi > fiatalabb férfi


A rangsorban mindig a magasabban lévő ajánlja fel a tegeződést, fordítva udvariatlanság megkérdezni, hogy tegeződhettek-e. Tudom, hogy ez most szerencsére nem egy hiper-szuper formális közösség, hanem idővel úgyis tegeződni fogtok, de indításnál akkor jobb megtartani az udvariasságot, aztán majd lazulnak a dolgok.

2011. febr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
51%
én tegezem a szüleit, de nem szólítottam még a keresztnevükön. valahogy nem vagyok ez a megszólító fajta, megoldom úgy a társalgást, h ne kelljen mondani.
2011. febr. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!