Vőlegényem anyjának beszólása csak nekem fura?
Én megértelek kérdező, mi is előbb tervezünk gyereket, mint házasságot. Sajnos, aki konzervatív biztosan fenn fog ezen akadni. Nem baj, a mi boldogságunk fontosabb ennél:)
És mindenkinek joga van úgy élni az életét ahogyan szeretné. A lényeg, hogy boldogságba szülessen a baba!
Viszont kérdésedre válaszolva nem volt furcsa anyósod válasza, mert valóban sokan gondolják így, ahogy ő is. Azért persze nem mondanám túl udvarias megjegyzésnek...
De ne akadj fenn ezen! Inkább koncentrálj magatokra! Boldog Babavárást Neked:)
Nem értem miért te veszed magadra. Nyilván egyik fia se vette el a barátnőjét mielőtt gyereket csinált neki, és tényleg, ebből a szemszögből az unokatesó pasija "tudja a sorrendet" mert elveszi és majd utána lesz gyerek.
Konzervatív, vagy nem konzervatív, tény, hogy egy gyerek sokkal nagyobb felelősség, a legnagyobb az életben és az tényleg az egész hátralévő életére egymáshozköt két embert, bármi is történjen. A gyerek mindig kapocs lesz közöttük, ezért az valóban érdekes szokott lenni, hogy az összeházasodást nem vállalják be, mert izé, de a gyereket meg igen.
Igen, persze vannak kivételek meg stb. de egy olyan kapcsolatba, ahol a házasság szóba sem jön, és jellemzően ott van kizárva, ahol legalábbis az egyik félben kimondva, kimondatlanul kételyek vannak és eszébe sincs hozzákötni magát a másikhoz, mert mi van, ha még lehet jobb, vagy ha már nem is lehet, azért még hivatalosan nem akarja kimondani, hogy erre futotta, szóval ott tényleg elég érdekes, hogy a gyerek meg mégis vállalják. Holott épp ahhoz kéne stabilabb alap, mert egy házasság felbontható egy kis illetékért, de a gyereket nem lehet felbontani, ott hiába megy szét a pár, újra és újra együtt kell működniük a gyerek majd a gyerek gyerekeinek dolgai miatt.
Arra nem gondoltál, hogy a rokonai már beszóltak a házasság nélküli gyerekekért anyós jelöltednek és azért reagált így?
Még nem írtad, a vőlegényed mit szólt mindehhez?
"A gyerek mindig kapocs lesz közöttük, ezért az valóban érdekes szokott lenni, hogy az összeházasodást nem vállalják be, mert izé, de a gyereket meg igen."
Ezt nem értitek meg, hogy aki nem házasságpárti, annak a szent papírotok nem fontos. Példával élve: mi együtt szoktunk a párommal tekézni menni a haverokkal. Én elismerem, hogy ha gyereket vállalunk, az nagyobb elkötelezettség, mint együtt járni tekézni, mégse akadok ki, hogy aki gyereket vállal, az miért nem jár el együtt tekézni is, elvégre sokkal kisebb dolog.
Nem tudom, mi lenne akkora szervezés egy esküvőnél.
Nekünk is volt esküvőnk, lakodalmunk. Magunk szerveztünk a ruhától kezdve az ételeken át mindent. Az étteremben a menüt, az italt, a cukrászdában a süteményeket, a torták kinézetét aprólékosan végigtárgyaltuk. A meghívók kinézetét, szövegét, a fotóst stb. A polgári szertartásra nem fogadtuk el a szokásos zenéket és maguk választottunk ki, majd írtuk CD-re az általunk választottakat. A templomi szertartásnál két pap működött közre (különböző felekezetűek vagyunk), mindkettőnél külön-külön volt jegyesoktatás. Mindezt megfejelve azzal, hogy 95 km-re laktunk egymástól. Végigjártuk a meghívandó rokonokat, és minden családot személyesen hívtunk meg. A feleségem ráadásul iskolában tanár volt, tehát év közben szabadságot sem tudott kivenni ügyintézésre (csak tavaszi szünetben).
Mégis mindent meg tudtunk oldani gond nélkül öt és fél hónap alatt. A baba kihordási ideje 9 hónap és gondolom, a kérdező nem a 16. hétben vette észre, hogy terhes.
Szóval elég megmosolyogató az a mondat a vőlegénytől, hogy "ez van már nem tudunk mit tenni", a kérdezőtől meg az, hogy "nem vagyok annak a híve,hogy hamar gyorsan összecsapni egy esküvőt". Ha az elhatározás megvan, akkor gond nélkül meg lehet szervezni.
Amúgy: a terheseket a legtöbb nőgyógyász simán táppénzre veszi a nő kérésére a terhesség akármelyik napjától. Onnantól ő mindenre ráér. Viszont ha megszületik a gyerek, utána éveken át sokkal körülményesebb bármit elintézni, mert a gyerekvigyázást meg kell oldani. Ha kistestvér is érkezik, akkor ez még jobban kitolódik. Ráadásul akkor éppen a feleség jövedelme megcsappan (gyedet, gyest kap teljes fizetés helyett).
Vagy várni sok évet, és 6-8 év múlva összeházasodni - ami már tényleg puszta formalitás lesz. Ja, és bizonyos állami támogatásokat csak házasok vehetnek igénybe, úgyhogy lehet, hogy akkor fog a kérdező esküvőt tartani, amikor lelkileg és anyagilag a legkevésbé lesznek az ünneplésre felkészülve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!