Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mihez kezdjünk a párom szüleiv...

Mihez kezdjünk a párom szüleivel? Nem tudjuk őket tovább támogatni, nélkülünk viszont az utcára kerülnek.

Figyelt kérdés

Anyósomék soha nem szakadtak meg a munkába, ennek köszönhetően most semmijük sincs, még normális nyugdíjuk se. Ami van, abból is tiltanak közüzemi tartozás miatt.


A párom lakásában laknak, mióta mi összeköltöztünk.

A párom elveszítette a munkahelyét, ami eléggé megviselte a költségvetésünket. El kell adnunk a lakását, mert nem tudnánk fizetni a hitelt és annyit nagyjából kapnánk a lakásért, amennyi még hátra van a hitelből.

A probléma ott kezdődik, hogy mit csináljunk a szüleivel. Az utcára mégsem tehetjük őket, de 60000Ft-ból nem igazán tudnának lakást/ szobát bérelni és még rezsit fizetni, enni stb.

Ilyenkor mit lehet csinálni?


A páromnak van 3 testvére, de egyikük sem áll túl jól. Az idősebb bátyjának nincs munkája, haveroknál lakik, a nővére a 2. gyerekkel van gyesen, a fiatalabbik bátyja dolgozik ugyan, de a fél fizetése gyerektartásra megy.


Otthonokat már néztünk, de menni sem akarnak és a havidíjat sem tudnánk kifizetni.


2015. aug. 5. 17:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
81%

"Én se sokat dolgoztam az elmúlt évtizedekben (...) Egyszerűen pont annyi (pénzünk) volt,hogy szépecskén éldegéltünk és mindig került étel az asztalra!"


Én kifejezetten amellett vagyok, hogy a nő választhasson és legyen ismét természetes, ha a munka helyett a háztartásbeliséget választja, ha a család költségvetésébe belefér, ennek ellenére nem lennék rá büszke, hogy te bäsztál dolgozni, miközben csak épp annyi pénzetek volt, hogy kajára jusson. Ez NEM az a szituáció mikor normális dolog háztartásbelinek lenni. Az ilyen felelőtlen szülők szoktak a gyerekek nyakába szakadni. Ja, hogy "örökölt" lakást "tőletek"? Gondolom valamelyik nagyszülő lakása rászállt helyettetek. Arra azért nem neked kéne büszkének lenni. Legalább a nagyszülőtől kapott valamit az életbe a gyerek két kövér puszin, meg egy szelet kenyéren kívül.

2015. aug. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
9%
Konkrétan tőlünk kapta,a mi általunk régen kifizetett lakást! Amikor még ugye rendesen dolgoztam!Csak mi is benne maradtunk!Egy látásromlás miatt kellett abbahagynom a rendes 8 órás munkát,most már van mellé egyéb nyavaja is!Ennek ellenére a mai napig is dolgozom elég kemény fizikai melót,de csak 2 órában--ezért írtam,hogy nem sokat dolgoztam!A véleményemet továbbra is fenntartom,nem fog a fiam kitenni innen minket,ha majd egyszer a menyem úgy látja jónak!És tudod mit,jobb is! Mert ha eladnák ezt a lakást,hogy a másikat kifizessék,utána meg ugye jönne a válóper és kitenné a fiamat és akkor jönne mellénk a híd alá? Na erre találták ki a haszonélvezeti jogot!:) Ja és amúgy nincs menyem!:)
2015. aug. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
80%

na utolsó tipikus... anyós.. ilyet ne... Egyből a meny a rossz. Pedig a két élet egyáltalán nem egyforma.

Csak provokálni jössz ide..

Kedves kérdező. Nehéz ügy. De igaz, ha egy darab fát nem képes keresztbe tenni és segíteni vagy csak a hajlandóságot látni bennük, hááát akkor....

Csúnya dolog a szülőt kirakni, de most majd ti mentek a híd alá, ha a bank viszi a házat?

Lehet nem jó ötlet, csak felmerült, mi lenne ha mindkét házat eladnátok és vennétek két kisebbet, anyóséknak egy egy szobás panelt vagy akármit, meg magatoknak is.. vagy nem tudom. Az még a bosszantó, hogy 3-an vannak testvérek és csak titeket érdekel a sorsa.. a többiek?! össze kellene fogni ilyen esetben!

2015. aug. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én megmondanám anyáméknak is, meg a két testvéremnek is, hogy egészen eddig évek óta én segítettem őket mindennel, de már nem bírom tovább, úgyhogy ez van, oldják meg, ahogy tudják én eladom a lakást.
2015. aug. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!