Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem szeretnék a barátom...

Nem szeretnék a barátom szüleivel ikerházba költözni? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Semmi probléma nincsen velük, tényleg szeretem őket, nagyon sokat köszönhetek nekik, de a saját szüleimmel sem tudnék egy ikerházban lakni. Túl sok negatívumot hallottam róla. Szeretném ha meg lenne a privát életünk, főleg, ha az ember család alapításon gondolkodik majd egyszer.

Most jelenleg a barátom szüleitől kapott lakásában lakunk, ezt szeretné eladni és a szüleivel közös ikerházat venni. Persze ezek elég messzi tervek, csak ha tényleg komolyra fordulna a dolog, azért jó lenne tudatni a barátommal, vagy mégsem. Ő vérig sértődne, hogy hálátlan vagyok, még lehet szakítanánk is.

Nekem bűntudatom van emiatt, mert tényleg szeretem a szüleit, csak túl sok rosszat hallottam már ilyenről, hogy beleszólnak mindenbe, olyanok is akik eddig nem voltak kíváncsiskodóak.


Köszönöm a válaszokat!



2015. máj. 27. 17:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%
Felbecsülhetetlen ha így két generáció együtt tud élni. Ne félj tőle. Iszonyatosan sokat tudnak segíteni nektek, főleg ha kisgyermekeitek lesznek.
2015. máj. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

Miért akarja eladni a mostani lakást, amiben éltek?

Mióta vagytok együtt?

Sajnos tényleg nem sok beleszólásod van, mivel nem a te lakásod, nem te vetted.

De én biztos megmondanám neki, hogy nem szeretnél ikerházba költözni a szüleivel. Nincs bajod velük, nem lenne baj ha közel laknának, de ha már kertes házba költöztök, akkor szeretnéd, hogy saját udvarotok legyen, intim szférátok .

Végülis ezt szeretnéd.Legyél vele őszinte. Én nem gondolom, hogy ez szakító ok lenne. Az már inkább, hogyha a költözés után derül ki, hogy te ezt nem akarod.

De tényleg nem sok döntésjogod van a helyzetben, mivel nem a te pénzedről van szó.

De ennek ellenére ha a barátod szeret és veled képzeli el a további életét, akkor megfog hallgatni és ennek függvényében dönt majd..

2015. máj. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem mennék. Ne segítsen nekem inkább senki, de rokon közelébe soha. N31
2015. máj. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%
Hány évesek vagytok?
2015. máj. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
Az az igazság, hogy ez az ő pénze, ha ikerházat akar venni, akkor azt vesz. Ha egyáltalán házasok lennétek és a közös pénzetek lenne akkor beleszólhatnál hogy mit vegyen
2015. máj. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%
Ha minden oké velük, akkor menj nyugodtan, nem kell mindent elhinni. Mi az én anyukámmal lakunk ikerházban, nagyon jól működik, a férjemmel is jól kijön. Sokszor csak hétvégén találkozunk és anyám soha nem szól bele semmibe. Úgy nem szabad összeköltözni ha nincs külön konyha, fürdő és bejárat, ha ezek megvannak, akkor nyugodtan. Más ember is lakik ikerházban vadidegennel is, ez nem olyan nagy összezártság.
2015. máj. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ő 24 éves, én 21, 5 éve leszünk együtt. Azért akarja eladni, hogy összeköltözhessünk a szüleivel, mert szeretnének elköltözni vidékről, a barátom pedig szeretne minél többet segíteni nekik, és kertes házba költözne. Én is, de nem állok úgy anyagilag. Volt, hogy mondtam, hogy nem esik jó a leves, amit anyuja főzött, erre ő vérig sértődött...
2015. máj. 27. 17:53
 8/20 anonim ***** válasza:
46%
Az ember nem mondja az anyósának, hogy nem esik jól a leves amit főzött....azt mondja, köszönöm, nem kérek többet. Rajtad is múlik, hogy milyen kapcsolatotok lesz, nem kell lehazudni a csillagokat, de azért udvarias lehetnél velük
2015. máj. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
8-as válaszoló: te aztán rohadt okos vagy, ne rajtam vezesd le a siralmas magánéleted
2015. máj. 27. 17:55
 10/20 A kérdező kommentje:
9-es válaszoló: csak a barátomnak mondtam, mert már tele voltam és tömte volna belém
2015. máj. 27. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!