Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem szeretnék a barátom...

Nem szeretnék a barátom szüleivel ikerházba költözni? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Semmi probléma nincsen velük, tényleg szeretem őket, nagyon sokat köszönhetek nekik, de a saját szüleimmel sem tudnék egy ikerházban lakni. Túl sok negatívumot hallottam róla. Szeretném ha meg lenne a privát életünk, főleg, ha az ember család alapításon gondolkodik majd egyszer.

Most jelenleg a barátom szüleitől kapott lakásában lakunk, ezt szeretné eladni és a szüleivel közös ikerházat venni. Persze ezek elég messzi tervek, csak ha tényleg komolyra fordulna a dolog, azért jó lenne tudatni a barátommal, vagy mégsem. Ő vérig sértődne, hogy hálátlan vagyok, még lehet szakítanánk is.

Nekem bűntudatom van emiatt, mert tényleg szeretem a szüleit, csak túl sok rosszat hallottam már ilyenről, hogy beleszólnak mindenbe, olyanok is akik eddig nem voltak kíváncsiskodóak.


Köszönöm a válaszokat!



2015. máj. 27. 17:37
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Amúgy mindenben segítek az anyukájának, családi összejöveteleken mindig mosogatok, megkérdezem miben segítsek, mit csináljak. Ez a minimum, amennyit már segítettek, azért is érzem magam hálátlannak, de a gondolataimat nem tudom befolyásolni
2015. máj. 27. 18:01
 12/20 anonim ***** válasza:
68%

Figyelj, ha már 5 éve együtt vagytok, akkor tényleg nem hiszem, hogy ennyi miatt szakítana. Mondd meg a véleményedet, aztán majd kiderül, hogy betartja -e.

Én se szívesen költöznék ikerházba, onnan utána nehéz lenne szabadulni, mert ugye akárkinek nem adhatod el a házat, hogy ne szúrj ki a szülőkkel. Szóval én próbálnám megelőzni a beköltözést akkor.

Bár nem látok konkrét indokokat, hogy miért nem szeretnéd.

Nekem meglenne rá az okom, mert anyósék nagyon sokat 'buliznak', sok kerti buli a barátaikkal, hangos zene. Emellett tart szárnyasokat a kertben, szóval én nagyon tartózkodnék azzal, hogy így költözzek.

Neked is meg kell találni a megfelelő érveket, és nem hiszem el, hogy 5 év után ne jelentenél ennyit a párodnak.

Persze, a mai világban már nagy kincs a saját lakás, ezért sokan örülnének a helyzetednek.De ha van lehetőséged, akkor még most rábeszélheted a barátodat, hogy költözzetek akkor közel, de ne egymás szájába

2015. máj. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Pont ezért, nem szeretném neki mondani, mert mások szívesen lennének a helyemben és én sem panaszkodom, csak attól tartok, hogy egy idő után megszűnik a magánéletünk.
2015. máj. 27. 18:12
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 27. 18:16
 15/20 vfrtom ***** válasza:
90%
Mindig olyan messze lakj az anyós(jelölt)töl , hogy ne tudjon átmenni papucsban.
2015. máj. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%
Előre nem lehet semmit sem látni. A dolog elsülhet jól is meg rosszul is, ez nagyban függ a résztvevő személyek személyiségétől. Tény viszont, hogy ha majd az unokákkal lenne teendő, akkor bizony az ikerház másik felében élő nagyszülő felbecsülhetetlen segítséget jelenthet. Hasonlóképpen a beteg, rászoruló nagyszülőnek sokat jelent, ha van a közelében rokon, akire támaszkodni lehet. Ilyen esetben például elmarad a fiatal feleknél óhatatlanul felmerülő lelkiismeret furdalás, hogy nem tettek meg valamit ill. sokkal kisebb "terhet" jelent a ház másik felében levő öregemberre ránézni, mint naponta több órát szánni arra, hogy esetleg a napi ellátást megoldják egy több km távolban élő személynél.
2015. máj. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
49%

Öngyilkosság, őrültség. Gyakorlatilag csőd lesz a maradék életed. Nincs az a szerelem amiért egy anyóssal egy ikerházba költöznék életem végéig, menekülj!!!


37F

2015. máj. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
43%

Nem olvastam végig a kommenteket,de a 2-es,3-as válaszolóval értek egyet.


Továbbá gondolj bele abba is,ha már 7-8 éve együtt lesztek és unalmatokba arra kerül sor,hogy 3-as vagy párcserés sexbe kezdjetek....nem fogjátok otthonotokba megoldani a dolgot,mert a szülők a szomszédok.

Oké,max Ti utaztok,vagy benneteket fogad a másik,de így életed nem lesz Kedves.

Szerintem beszélj a pároddal és,ha emiatt szakít veled,akkor úgy kell neki...és tudod legalább ennyire vagy fontos neki.

2015. máj. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
36%

Le kéne válnia a pasidnak a szüleiről, és nem annak kéne lenni a szempontnak, hogy segítsen nekik. Neki most a saját független életét kellene építenie egy párkapcsolatban.

Te még nagyon fiatal vagy. Nem biztos, hogy számodra ő a nagy Ő. Nem kell belegyepesedni egy kapcsolatba csak azért, mert már évek óta tart.

2015. máj. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
58%
mondjuk nyisd ki a szád és mond el neki
2015. máj. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!