Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A gyermeknek kötelessége öreg...

A gyermeknek kötelessége öreg szüleiről gondoskodni és saját magánéleteét feláldozni értük?

Figyelt kérdés
Férjemmel négy éve házasodtunk össze. Mindkettőnknek második házassága ez. Én negyvenes vagyok a férjem ötvenes évei elején jár. Kb. 150 km-re lakunk egymástól, mindkettőnknek jól fizető munkahelyünk van, s olyan munkát végzünk, amit ráadásul imádunk is csinálni. Sajnos olyan jelelgű a munkánk, h ha munkaheleyet változtatnánk, s ebben a korban, hát biztosan ugyanilyen feltételekkel nem kapnánk egy másikat egy más városban. Ezért úgy döntöttünk, h házasságkötés után is egynástól távol töltünk el négy napot a hétből a munkahelyünk miatt, s aztán a következő három napot a hétből együtt. Ráadásul kb. három hónap szabink is lenne minden évben, maikor együtt lehetünk. Igen ám, de a párom szülei nagyon idősek, s most kb két éve a párom édesapja a párommal él együtt abban a lakásban, ahol együtt terveztük az életünket.A férjem édesanyja ugyanis bipoláris betegségben szenved, s amikor rájön a mániás állapot a férje nem tud meglenni mellette. Így a párom magához vette. De a bácsi nagyon gyámoltalan, egyszerűen nem lehet magára hagyni pár óránál tovább, az édesnyja is amikor éppen őrjöngős állapotában van állandóan lecitálja a fiát mindenfajta ürüggyel, hogy ezt az segítsen neki. Úgyhogy a közös életünk, ami olyan szépen indult, lassan csak az öreg szülőkről, azok gondozásáról szól. S ez még csak az eleje, bele sem merek gondolni, h mi lesz akkor, amikor mindketten esetleg ágyban fekvők lesznek. Én pedig már kezdek besokkalni, nekem ez sok. Én szeretnék több időt együtt lenni a párommal, programokat csinálni, s nem állandóan a két öreg szeszélye szerint élni. De ugyanakkor néha bánt is a lelkiismeret, h talán bennem van a hiba. Szerintettek mi a teendő ilyenkor?
2014. máj. 7. 17:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Szerintem az embernek kötelessége a saját szüleiről gondoskodni, még akkor is ha ez némi lemondással jár.

Nálatok valakinek, vagy mindenkinek engedni kellene szerintem. A párod menjen bele hogy időnként ápolót kértek meg a felügyeletükre, azokon a hétvégéken nálad meg tudjátok húzni magatokat és ott az intimitás is. Egy hétvége közös a szülőkkel, egy pedig kettesben. Te pedig azt fogadd el, hogy úgymond a férjeddel együtt jár ez a helyzet. Mert ha rá is tudnád venni hogy pl költöztesse őket öregek otthonába, úgyis maradna benne olyan lelkiismeretfurdalás ami rányomná a bélyegét a kapcsolatotokra.

2014. máj. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2014. máj. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
35%

A férjed tisztességéhez kétség sem fér!

De, hogyan tudott egy ilyen nőt elvenni, mint te???


Amúgy el kellene gondolkoznod azon is, hogy így közel az 50-hez, téged ki fog ápolni majd, ha pár év múlva lerokkansz??!

2014. máj. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
84%

Nem adták be árvaházba... basszus, azért vállaltak gyereket, mert fel akarták nevelni. Ezért nem ugyanaz a kettő. Mert két felnőtt ember dönt arról, hogy a világra hoz egy harmadikat. Itt evidens, hogy gondoskodnak róla, és nem az árvaháznak szülik.


A "gyereknek" meg kapásból kettő emberről kell gondoskodnia, mert azok úgy döntöttek anno, hogy baba kell nekik... azért a kettő nagyon nem ugyanaz.


Plusz egy gyereket ellátni könnyebb, és tudod, hogy felnő, egyszer megtanul járni, beszélni, szobatiszta lesz, de az öregeknél ezt csinálhatod 10-20-30 évig, és egyre rosszabb lesz.

2014. máj. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Pedig itt valakinek engednie kell.legegyszerűbb lenne ha te feladnád az életedet,a férjed közelében új állás és minden lakást eladva egy jó elosztású házba költöznétek.
2014. máj. 8. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%
ez házasság előtt miért nem lett megbeszélve?
2014. máj. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
68%

Miért gondolja valaki azt,hogy egy idõsek otthona cikis?A

barátom anyukája Debrecenben lakik85 éves.

Egy olyan szanatóriumban él,ahol állandó az orvosi felügyelet,

Príma az étel,elõadásokat nézhetnek,a parkban sétálhatnak,buszkirándulás...

Mi Budapesten dolgozunk,nem tudunk hetente menni hozzá.

Egy kis lojalitás rátok férne,akik gyorsan véleményt alkottok!

2014. máj. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
49%
szerintem Te nagyon magadnak való vagy :( (bocs ha durva vagyok) A férjed az egy normális ember, Te meg siránkozol hogy egy szobába nem maradnál meg vele??? Akkor miért nem tartasz szeretőt? Nem kellett volna férjhez menned :( Nem tudom neked élnek e szüleid?! Őket ki fogja/ ki ápolta őket?
2014. máj. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Neked utban vannak a szulok, viszont ok elobb voltak a ferjednek mint neked.
2014. máj. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Aztán a szülők majd meghalnak, a férjnek meg nem lesz senkije.
2014. máj. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!