Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen anya az, aki örül a...

Milyen anya az, aki örül a saját gyereke sikertelenségének?

Figyelt kérdés

Évek során azt vettem észre, hogy férjem kudarcainak örül az anyósom.

Például: kisemmizni próbálta az apai örökségből, de nem sikerült, mert rájöttünk.

Volt ebből egy nagy összeveszés , azóta unoka is született, kérdései a családunkról ismerőstől: Na megy a cégük? mondták neki megy nagy idegesség, és jól élnek? Mondták neki igen, nagy idegesség, lakás milyen? hát az szűkös nekik, erre nagy öröm. Baba egészségéről semmi kérdés.Minden kérdés az anyagiakra vonatkozott, hogy ugye sokba kerül a gyerek, ugye nyomorgunk egy kicsit és ugye nincs pénzünk utazni és gyerekkel nem is tudunk..


2013. szept. 10. 02:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Szánalmas és megkeseredett.
2013. szept. 10. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mitől keseredett meg? hisz jó élete van, sok pénz, nagy ház , utazások, másik gyereke vele él...
2013. szept. 10. 03:47
 3/12 A kérdező kommentje:
és hasonlóan jó élete volt...
2013. szept. 10. 03:48
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Érzelmileg fogyatékos. De az értelmit is megkérdőjelezném.
2013. szept. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván kettyós.


Férje meghalt, az egyik gyerek némiképp "pótolja" a családját de rátok kivetíti azt, hogy a férjed elárulta őt, hiszen "otthagyta" és megszökött veled, TŐLE.


Ami persze nyilván nem így van de ő így érzi.

2013. szept. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is ilyen, de csak velem, a lányával. Öcséimmel nem. Arra jöttem rá, hogy kicsi az önbecsülése, és velem verseng, velem méri össze magát folyton. Ha valami nekem jön össze jobban, akkor irigy és nehéz neki helyre tenni magában, soha nem örül velem, inkább észre sem veszi a sikereimet. Ha szóvá teszem ezt, megsértődik és összehord mindennek.

Ha neki jön jobban össze valami, akkor meg boldog, büszke magára, és nekem vele kell örülni, meg elájulni tőle, mert azt elvárja. Ha nem így teszek, megsértődik és rám mondja, hogy irigy vagyok.

2013. szept. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

és milyen apa az ilyen ?:)

nálunk apósom ilyen...bár neki mindig is sz*r élete volt...legalábbis miután önálló lett...míg kicsi volt, szülei mindent megadtak neki...aztán tönkretette saját magát és a családját....

először, mikor mentem hozzájuk, már nem tetszett amit látok...mást se csinált, csak degradálta a fiát...ő nem tudja, ahogy csinálja nem jó, nem fog sikerülni...és a férjem egész élete így telt....:) de nem számított, elérte mindig, amit akart....

megkeseredett, rosszindulatú, jó érzelmektől mentes ez az ember...önző, és nem számít neki semmi...se a felesége se a két gyereke se a saját anyja....van ilyen...bár én ezt sose gondoltam....

2013. szept. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem az ilyen kérdéseket, egyértelmű, hogy az ilyen nő irigy és rosszindulatú, de miért vársz erre megerősítést hajnali kettőkor?
2013. szept. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
most hallottam vissza, hogy mennyire évek után is csak azt keresi, hogy mi rosszul élünk e és ez ad neki örömet, ha nélkülözünk....nem értem, nekem pl most a gyerekem boldogulása lesz a legfontosabb cél, hogy mindenből a legjobbat kapja.... igaz a férjem iskoláztatását sem vitte túlzásba, még a szakmunkásig sem segített eljutni neki, nehogy már jó állása legyen... de utána mellettem megcsináltuk a dolgokat, kicsit sikeresebb életet...a a Pedig pénz lett volna bőven tanulmányokra, csak hagyta a gyerekét kallódni...
2013. szept. 10. 10:05
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk nem az, hogy örül a sikertelenségnek, de folyton azt sulykolta a férjembe, hogy soha semmit nem fog elérni, mindig szegény marad stb. Na mikor először megcáfolta ezt, akkor azonnal rávágták, hogy de már EMIATT, hogy ezt elérted mást nem fogsz elérni! Hát azt is benézték. Azóta is folyton próbálkoznak megmagyarázni, hogy milyen szar lesz örökké az életünk, de mindig pofára esnek.

A férjem nem sokat beszél erről, de tudom, hogy bántja, néha csak mondja, nézi a falat közben, rázza a fejét és mondja, hogy nem is érti miért ilyenek, egész életében ezt hallgatta és tessék mennyi mindent elértünk és még mindig...


Szerintem is az egyik válaszoló írt egy lehetőséget, hogy vele méri össze magát, és ha látja, hogy nem sikerül, attól neki jobb.


A másik, ami szerintem a férjem szüleinél volt, az az, hogy így próbálták "megtartani" "ellenőrzés alatt tartani" a gyereket. Mert az egész lényege mindig az volt, hogy soha nem juthat ki tőlük, mindig ott fog maradni, mindig úgy fog élni ahogy ők, mindig ez lesz, nélkülük nem megy még ennyire se, örüljön, hogy ez van, máshol sem lesz jobb stb.

2013. szept. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!