Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A gyermeknek kötelessége öreg...

A gyermeknek kötelessége öreg szüleiről gondoskodni és saját magánéleteét feláldozni értük?

Figyelt kérdés
Férjemmel négy éve házasodtunk össze. Mindkettőnknek második házassága ez. Én negyvenes vagyok a férjem ötvenes évei elején jár. Kb. 150 km-re lakunk egymástól, mindkettőnknek jól fizető munkahelyünk van, s olyan munkát végzünk, amit ráadásul imádunk is csinálni. Sajnos olyan jelelgű a munkánk, h ha munkaheleyet változtatnánk, s ebben a korban, hát biztosan ugyanilyen feltételekkel nem kapnánk egy másikat egy más városban. Ezért úgy döntöttünk, h házasságkötés után is egynástól távol töltünk el négy napot a hétből a munkahelyünk miatt, s aztán a következő három napot a hétből együtt. Ráadásul kb. három hónap szabink is lenne minden évben, maikor együtt lehetünk. Igen ám, de a párom szülei nagyon idősek, s most kb két éve a párom édesapja a párommal él együtt abban a lakásban, ahol együtt terveztük az életünket.A férjem édesanyja ugyanis bipoláris betegségben szenved, s amikor rájön a mániás állapot a férje nem tud meglenni mellette. Így a párom magához vette. De a bácsi nagyon gyámoltalan, egyszerűen nem lehet magára hagyni pár óránál tovább, az édesnyja is amikor éppen őrjöngős állapotában van állandóan lecitálja a fiát mindenfajta ürüggyel, hogy ezt az segítsen neki. Úgyhogy a közös életünk, ami olyan szépen indult, lassan csak az öreg szülőkről, azok gondozásáról szól. S ez még csak az eleje, bele sem merek gondolni, h mi lesz akkor, amikor mindketten esetleg ágyban fekvők lesznek. Én pedig már kezdek besokkalni, nekem ez sok. Én szeretnék több időt együtt lenni a párommal, programokat csinálni, s nem állandóan a két öreg szeszélye szerint élni. De ugyanakkor néha bánt is a lelkiismeret, h talán bennem van a hiba. Szerintettek mi a teendő ilyenkor?
2014. máj. 7. 17:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
46%

Megértem a helyzetet. Viszont az is igaz, hogy köteles a gyermek gondoskodni a szüleiről, ha rászorulnak, ugyanúgy, ahogy a házastársáról is, valamint gyermekéről is adott esetben.

Ez a fajta gondoskodás megvalósulhat más formában is. Például, hogy gondozó látogatja az idős szülőket, vagy valamilyen más formában. Szociális intézmény, vagy hasonlók. Ugyanis erején felül senki nem kényszeríthető erre. Viszont az is biztos, hogy minden tőle telhetőt meg kell tennie azért, hogy gondoskodjon a szüleiről.

Az "erején felül" az egy relatív dolog, a megítélése nem az én tisztem...

2014. máj. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%
egy ápolónőt fogadni melléjük. gondolom öregotthonba nem akarjátok őket adni.
2014. máj. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudtok hozzá ápolónőt fogadni arra az időre, amíg együtt vagytok?
2014. máj. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
Az ilyen dolgok miatt nincs értelme és hosszú távon jövője a távkapcsolatoknak. Ha együtt élnétek akkor így, vagy úgy meg tudnátok úgy oldani, hogy mindekinek elfogadható legyen a helyzet.
2014. máj. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Én itt a hibát a különélésben látom.Mert ha együtt élnétek,akkor könnyebben tudnátok programokat szervezni.Több időtök lenne együtt.Ahogy írták előttem,a gyermeknek kötelessége segítenie a szüleit,mikor ők már nem képesek magukat ellátni.Valaki háziápolással,valaki otthonba adással,és valaki önerejéből oldja meg.Az első kettő igen költséges,gondolom ezért sem választotta a férjed azt,vagy mert ő kötelességének érzi ellátni őket.Szerintem fontold meg,hogy te is odaköltözz.40 évesen az ember még nem öreg a változáshoz.
2014. máj. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem, a férjem maga akar gondoskodni a szüleiről, mondván, h őt sem adták be egy árvaházba a szülei, hanem gondoskodtak róla. A gond az, h a lakásunk, ahol a férjem most az apukájával él, mindössze két szobás lakás, s az egyikben most az apuka lakik. Tehát kettőnknek maradna most egy szobánk, amibe nem szívesen mennék bele, mert sajnálom, de én nem, bírok úgy élni, h állandóan kerülgetnem kell a másik felet, Szükségem van egy lis intimitásra, amikor egyedül lehetek, s nem csak nekem, hanem a férjemnek is. De abban az egy szobában ezt képtelenség megoldani. nagyobb lakásba költözni pedig egeylőre nincs lehetőségünk. A két idő embert pedig nem lehet egy helyre bezárni, mert indt mondottam, az anyuka elmebeteg.
2014. máj. 7. 18:02
 7/24 anonim ***** válasza:
74%
Akkor ez így patt helyzet.A férjed hozzáállása a szüleihez becsülni való.Itt most te vagy az,aki lépni tudna.Vagy mész,és kibírod a férjeddel egy szobában,vagy maradsz,és azon siránkozol,hogy keveset látod.Neked kell eldöntened mi a fontosabb.Egy saját szoba,ahol egyedül lehetsz,vagy a férjed közelsége.
2014. máj. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem a megoldható volna úgy,hogy biztonságba,érzõ,és értõ

kezekbe helyeznétek õket.Számtalan nagyon profi intézményben

,ami már nem szociális gondozó/ lehet helyet találni a számukra.

A kapcsolatotoknak is jót fog tenni,mert az állandó aggódás kikészít

benneteket!Puszi

2014. máj. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem igen.
2014. máj. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
59%

Nézd, a szülei is ugyanezt tették régen a férjedért, nem?

Én "feláldoztam" a fiatalkorom, 29-33 éves korom közötti időszakot a lebénult, ágyban fekvő édesanyám ágya mellett töltöttem. A halála után meg úgymond újrakezdtem az életem. Sok dologról le kellet

2014. máj. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!