Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha lenne 20-25 milliód, plusz...

Ha lenne 20-25 milliód, plusz egy lakásod és egy másikban élsz, akkor nem segítenél a gyerekeidnek lakáshoz jutni?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy a férjem szülei örököltek kb 5 éve és eszük ágában sincs a két gyereknek segíteni. Nekem ez olyan furcsa, az én családom ahogy tud segít, ők azt mondták, hogy nem semmizi ki magát és végre tudnak majd élni. Bár már el se fogadná a férjem, ha adnának. Ez csak nekem furcsa?

2014. márc. 9. 20:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

Magyarra fordítva az a problémád, hogy a férjed szülei nem vesznek nektek lakást?

Nem semmi elvárásaid vannak, hallod-e!

Joguk van hozzá, hogy ne tegyék, az ő pénzük, - és ha ilyen pénzéhes menyem lenne, én se költeném rá szívesen.

2014. márc. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jézusom, itt tényleg mindent félreértenek?!?! Nem erre gondoltam, köszi, de már van lakásunk saját pénzből.

Egyszerűen az furcsa, hogy pl a másik gyereke albérletben él, és megse próbálnak neki segíteni akár egy önerővel.

2014. márc. 9. 20:59
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Furcsa, de családja válogatja... a párom apja anno lakbért kért a fiaitól, hogy otthon lakhassanak, amikor dolgoztak (NEM rezsihozzájárulást, hanem ténylegesen lakbért), innentől már semmin nem csodálkozom...
2014. márc. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az öccsének is azt mondták, hogy beköltözhet a másik lakásba havi 50+ rezsiért!

És kedves 1-es még én lennék pénzéhes.....

2014. márc. 9. 21:03
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
Igen, te vagy a pénzéhes. Milyen alapon várod el, hogy az anyósodék rád költsék a pénzüket?
2014. márc. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem várom el, nem vagyok rászorulva, van lakásunk saját pénzből, a fia anno segítséget kért, nem kapott.

Az öccsével ugyan ezt csinálják most és ezért jutott ez eszembe. Nekem egy gyufa se kellene tőlük.

Az embernek segítenie kellene a gyerekeit, én ebbe nőttem fel és én is támogatni fogom a gyerekeimet és nem nézem, ahogy kidobja a pénz albérletre.

2014. márc. 9. 21:16
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Számomra is fura, de tényleg családja válogatja. Nálunk pl. alap lenne, hogy ha a szüleimnek van egy fölösleges lakása, nekünk pedig nincs, akkor a rezsiért és a lakás fenntartásáért/karbantartásáért cserében ott élhetnénk.

Valakinek sajnos fontosabb az a havi +50 ezer forint, mint a saját gyereke boldogulása.

Én olyan családban nőttem fel, ahol a segítség alap. Ilyen formán az én gyerekeim is így nőnek fel és bár nem kapnak meg mindent, szemen köpném magamat, ha néhány 10 ezer forintért adnám el a gyermekem könnyebb boldogulását.

Sosem várnám el a helyedben, hogy bármit is alámtegyenek, csak mert nekik hirtelen lett. Talán ésszerű is, hogy elteszik, takarékoskodnak, kicsit lazábbra veszik az életet. Az más kérdés, hogyha én lennék az anyósod, akkor első körben azt nézném a gyerekeimnek tudok e egy kis pénzzel segíteni valamiben. Akár csak annyiban, hogy üres lakásunkba beköltözhetnek... Én is ismerek olyan családot, ahol ez elképzelhetetlen, nem egyedi eset, így nem lepődök meg igazából a kérdéseden. Nem vagyunk egyformák.

2014. márc. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
... és attól, hogy itt lepontozod a neked nem tetsző válaszokat, majd a férjed öccse kap lakást a szüleitől? Naaaa...
2014. márc. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem, nem fog kapni, mert nem fontos a gyereke és ez a szomorú.

Egyébként senkinek semmilyen pontot nem adtam.

2014. márc. 9. 21:28
 10/14 piroska és a farkas ***** válasza:
93%
Mindamellett, hogy számomra természetes, hogyha mód van rá egy családban, akkor szülő-gyerek, és gyerek - szülő viszonylatban is kölcsönösen segítik egy mást a családtagok, azért annyival kiegészíteném, hogy ez szerintem nem minden esetben evidens. Idős szülő támogatása esetén, egy ledolgozott, becsületes élet " után" igen. De a gyereket szülő létemre csak akkor támogatnám, ha azt látom, hogy ő is megtesz minden tőle telhetőt. Azt pl nagyon nem tartom jónak, ha vki huszonx éves korában , mondjuk egyetlen ledolgozott nap nélkül kap egy lakást, mert a szülei megtehetik. De gondolom, hogy a kérdező sem erre gondolt, csak ez most bennem volt.
2014. márc. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!