Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos a kiakadásom anyósra?

Jogos a kiakadásom anyósra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég komplikált a helyzet,megpróbálom röviden leírni.Tehát adott a párom és én,meg a párom anyja.Decembertől júliusig náluk laktam,amiért adtam az anyósnak 20 ezer ft-ot havonta.Ebben csak az általam elhasznált "rezsi" rész volt benne.Ami kb. a vizet jelenti meg az áramot,mert főzni nem lehetett (nem engedte),a fűtés meg nyilván nélkülem is annyi,amennyi.

Ezen felül a kajára saját magamnak kellett költeni,főtt kaját nem kaptam.Egy kezemen meg tudnám számolni hányszor főzött egyáltalán.Tehát a kaját is magamnak álltam,ezen felül,valamint a 7 hónap alatt legalább 80-100 ezer ft-ot adtam oda neki a spórolt pénzemből az állataira.Van sok macska meg 1 kutya és bármi bajuk volt,a nagyobb kiadásokat én fizettem az állatorvosnál,amit "majd visszaadnak".Persze semmit nem láttam azóta sem abból.


Hazaköltöztem a szüleimhez,ezért is,meg más okból is.Párom még ott lakik,de hamarosan együtt elköltözünk albérletbe,mert már ő is unja ezt.

A páromat minden hó elején fizetés után lehúzza 100-120 ezer ft-tal, mert "kell a számlákra" plusz a saját fizetése 86 ezer ft.De hó végén már nincs kaja (hideg se) és a boltban is "felíratja" amit vett és majd fizetés után fizeti ki.


Most mennék először hozzájuk a hazaköltözésem óta,párom még nem kapott fizetést és kb 140 ezret adott ebben a hónapban az anyjának.Neki alig van már pénze.Erre közölte párom,hogy az anyja nem fog főzni és nincs is nagyon kaja náluk,szóval ha valamit enni akarunk akkor ismét pénzt kell költeni,vagy menüt rendelni a hétvégén.

Mindezt annak a tükrében,hogy több,mint 200 ezret kapott az anyja hó elején,és a hónap utolsó hétvégéjén nem tud letenni az asztalra semmit.

Mindamellett,ha a párom van nálunk,akkor itt ki van nyalva a segge,még a cigijét is van,hogy anyukám veszi neki.Illetve ha megyünk valahova,van hogy én fizetem.

Ez persze kölcsönös is,akkor ha anyósom nem vámolja le a páromat.


Tudom,hogy ő is hibás,amiért mindig ad anyósnak pénzt,de én már nagyon besokalltam ettől a folytonos pénzkéregetéstől,na meg hogy ha náluk vagyok akkor még a kajámat is én álljam minden egyéb mellett,plusz az eddig rájuk költött pénz ismeretében.Amit persze visszakapok...


Párom szerint én bonyolítom túl...


2013. aug. 29. 22:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó hozzászólóval értek egyet. Még nagyon sok gondotok lesz. Elég csak a kedves nagymamámra gondolni. Teljesen természetes volt, hogy amikor én megszülettem, a szüleim pedig építkeztek, apukám még akkor is őt támogatta. Persze hitel kellett az építkezéshez. Amikor anyukám szóvá tette, óriási viták voltak. Nagyon ronda anyós, a mai napig nem szereti anyut, és még ő volt felháborodva, mikor anyu nem akart kezességet vállalni egy hitelhez. Utólag kiderült, hogy nagyon jól tette.

Szerintem a párod soha nem fog változni. Ha szeretne, az anyósod majd jön valami érzelmi zsarolással, és helyre teszi. Ne haragudj, de én nem jósolok nektek boldog jövőt.

2013. aug. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez így is fog maradni. A párod ezen nem fog változtatni, így meg aztán, hogy ismerős lakásába költöztök, így meg főleg úgy lesz vele, hogy adhat, mert úgy sincs annyi kiadás, meg majd megbeszéled, megoldódik, majd lesz valahogy, de az anyja. Maximum majd próbálja titkolni, ha sokat hisztizel.


Mivel már leírtad, hogy voltatok albérletben, meg még egy-két részletet, el kell mondjam elvetélt próbálkozás minden. Ez így fog maradni. Nem fejlődik sehova. Van aki ilyen.


A családba nálunk is került ilyen férfi, mindössze annyit változott, hogy már nem hazaad, hanem a "hátára köti" az anyját-apját, mert neki "kötelessége segíteni őket". Soha nem a párja a leendő családjuk érdekeit nézi, hanem csak azt, hogy a szülei felé 150%-ban megfeleljen. Először csak pénzzel segítette őket, most már idősebbek, most már magukhoz is kell őket költöztetni. A párjának kuss a neve, mert ha feljön a téma már tajtékzik, hogy az ő szegény szegény szülei, az ő szegény idős szülei, az ő jó szülei, neki kötelessége stb. Szegény lányt nagyon sajnálom, felőröli a helyzet, hogy semmire sem lehet gondolni, fejlődni, előre lépni, mert a pasi 150%-ban támogatja a szüleit, a kettőjük dolga gyakorlatilag nem is létezik, csak a csaj próbálja építgetni, de az nem számít, mert a szülők a szülők és nem marad gondolat, erőforrás semmi egyébre. 10 éve ment már rá az életéből és csak azért nem hagyja ott, mert már olyan régen vele van és évek óta mentegeti, hogy majd változik, meg már változott. Semmit nem változott és nem is fog.


A tiéd se. A te pasiddal soha semmire sem lehet majd számítani, mert mindig csak az lesz, hogy neki a szülei az elsők, erre elmegy majd minden pénze és/vagy ideje, abból ami marad a kényelmére áldoz majd, és eszében sem lesz veled építeni a jövőt, családot, semmit. Ha neked szükséged van rá, oldd meg magad, de neki a szüleit kell segíteni, velük kell törődni és hogy jössz te ahhoz, hogy máshogy gondold? Te csak egy felesleges betolakodó vagy.


És te is azért vagy jó neki, mert ehhez egy biztos hátteret adsz. Eteted, biztosítod neki majd az olcsó lakhatást, a szüleid is kényeztetik. Gyakorlatilag te és ti vesződtök vele, költötök rá, ők meg csak élvezik és használják a fizetését.

2013. aug. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos a csonka családban élők "család betegsége". A családi szerepek fel vannak borulva, a férfi nélkül élő anya a fiu gyermekét tekinti "család fentartónak" férjnek- a fiu az apja helyébe lép. Az anya a fiu nélkül nincs anyagi biztonságban. A fiunak büntudata van, lesz.

A fiunak büntudata van, hogy nincs apja aki támogadná az anyját, tehát amig az anya él a fiu mindig mellette lesz.

--

Ha megtagadná az anyját és elfordulna tőle, örök büntudatban élne melletted, és "soha" nem lenne boldog.

---

Az a kapocs ami közöttük van sokkal erősebb, mint TE vagy, vagy szeretnél lenni.

Ne haragudj meg amit irtam, nem bántani szeretnélek.

Vedd általánosságban irtam, ha - NEM INGE NE VEGYE MAGÁRA-

:-)

2013. aug. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
55%
Van pénzetek, még egy jó albérlet is gyakorlatilag az öletekbe hullik, és a párod ilyen???!?!! Hát ez már tényleg nagyon kiakasztó... bocs, de nem hiszem, hogy ez változni fog. Volt nekem is részem hasonló szituban és ezért is lett vége a kapcsolatnak, mert anyuci mindig fontosabb volt. Na én ebből nem kérek. Semmi jóhoz nem vezet...
2013. aug. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Jesszusom kérdező, mintha csak én írtam volna.. még a cigis rész is stimmel.

Ez durva... én se tudim mit tegyek. De nekem is mindenki azt mondja, mint a válaszadók többsége, hogy a páromban van a hiba és hagyni kéne... de szeretem :( nagyon félek, hogy nekik lesz igazuk.

2014. jan. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Utolsó,nem hittem volna,hogy van még egy hasonló szitu.:D


Egyébként,hogy egy kis "erőt" adjak,nekünk sikerült megoldani a dolgot.Elköltöztünk és elszakadt anyóstól.Persze a kapcsolatot tartják,de már nincs kéregetés és parancsolgatás.Ne add fel :)

2014. jan. 20. 21:55
 17/17 anonim válasza:
Sajnos van... de jó tudni h változhat a dolog :) erőt adtál, köszönöm!!
2014. febr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!