Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos a kiakadásom anyósra?

Jogos a kiakadásom anyósra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég komplikált a helyzet,megpróbálom röviden leírni.Tehát adott a párom és én,meg a párom anyja.Decembertől júliusig náluk laktam,amiért adtam az anyósnak 20 ezer ft-ot havonta.Ebben csak az általam elhasznált "rezsi" rész volt benne.Ami kb. a vizet jelenti meg az áramot,mert főzni nem lehetett (nem engedte),a fűtés meg nyilván nélkülem is annyi,amennyi.

Ezen felül a kajára saját magamnak kellett költeni,főtt kaját nem kaptam.Egy kezemen meg tudnám számolni hányszor főzött egyáltalán.Tehát a kaját is magamnak álltam,ezen felül,valamint a 7 hónap alatt legalább 80-100 ezer ft-ot adtam oda neki a spórolt pénzemből az állataira.Van sok macska meg 1 kutya és bármi bajuk volt,a nagyobb kiadásokat én fizettem az állatorvosnál,amit "majd visszaadnak".Persze semmit nem láttam azóta sem abból.


Hazaköltöztem a szüleimhez,ezért is,meg más okból is.Párom még ott lakik,de hamarosan együtt elköltözünk albérletbe,mert már ő is unja ezt.

A páromat minden hó elején fizetés után lehúzza 100-120 ezer ft-tal, mert "kell a számlákra" plusz a saját fizetése 86 ezer ft.De hó végén már nincs kaja (hideg se) és a boltban is "felíratja" amit vett és majd fizetés után fizeti ki.


Most mennék először hozzájuk a hazaköltözésem óta,párom még nem kapott fizetést és kb 140 ezret adott ebben a hónapban az anyjának.Neki alig van már pénze.Erre közölte párom,hogy az anyja nem fog főzni és nincs is nagyon kaja náluk,szóval ha valamit enni akarunk akkor ismét pénzt kell költeni,vagy menüt rendelni a hétvégén.

Mindezt annak a tükrében,hogy több,mint 200 ezret kapott az anyja hó elején,és a hónap utolsó hétvégéjén nem tud letenni az asztalra semmit.

Mindamellett,ha a párom van nálunk,akkor itt ki van nyalva a segge,még a cigijét is van,hogy anyukám veszi neki.Illetve ha megyünk valahova,van hogy én fizetem.

Ez persze kölcsönös is,akkor ha anyósom nem vámolja le a páromat.


Tudom,hogy ő is hibás,amiért mindig ad anyósnak pénzt,de én már nagyon besokalltam ettől a folytonos pénzkéregetéstől,na meg hogy ha náluk vagyok akkor még a kajámat is én álljam minden egyéb mellett,plusz az eddig rájuk költött pénz ismeretében.Amit persze visszakapok...


Párom szerint én bonyolítom túl...


2013. aug. 29. 22:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Inkább felesleges kiakadás...

Eddig is ilyen volt, mit vártál?

ÉN már nem is akadnék ki...

Viszont a párod ennyi pénzből akárhol ellakna albérletben és meg is élne és talán szabadon élhetne...

2013. aug. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Ha hozzá adjuk az állatorvosi költségeket akkor sem gondolom, hogy a te 30 ezreden annyira nyerészkedtek.

Igen nem szép, tőlük, hogy elszedik a fiúk pénzét de mindenkit addig lehet kihasználni míg hagyja.

2013. aug. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Jogos. Párod a hibás, hogy ennyire nyámnyila.
2013. aug. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek el ketten kajálni étterem stb...
2013. aug. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Csúnya világ lesz anyósnak, ha a párod összeköltözik veled, netán egyszer babátok lesz - akkor majd az unokája elől kéregeti el a pénzt? Mégis hova a faxba lehet neki annyi pénzt elk*rni, mi hárman nem élünk ennyiből! A pofám leszakadna különben, ha a gyerekemmel akarnám eltartatni magam, inkább éhen döglök! Szép lassan zárjátok el a kedves mama felé a pénzcsapot, ne egyszerre, de határozottan és fokozatosan, megszokja vagy nem, ez lesz és kész, ti meg éljétek az életeteket.
2013. aug. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

Én ezt nem hagytam volna eddig fajulni. Ülj le pároddal és beszéld meg vele, hogy nem akarod, hogy összevesszenek anyósoddal de ez nevetséges. Inkább lakjon párod ideiglenesen nálatok, míg nem tudtuk albiba menni de ezt ne hagyja már ő sem...

De tényleg az a gáz ebben, hogy ő hagyja magát. Értem én, hogy az anyja de ez nem jogosítja fel arra, hogy lehúzza a saját gyerekét. Kérem szépen ez kihasználás, nem más...

Szerintem teljesen jogos a kiakadásod!


Kicsit hasonló sztori volt nálunk is. Párom apja elcseszte a házat, mindent. Mindig lenyúlta párom árvaságiját, mielőtt párom felvehette volna! Aztán sajnos kénytelenek voltunk 3-an együtt lakni, soha nem volt étel, nekünk meg munkánk sem, mivel még tanultunk. Páram apja persze nem dolgozott... anno lerokkantságiztatta magát, abból élt meg párom árvaságijából meg az özvegyiből. De kv, cigi, sör az ment tonna számra... Röviden szólva megértelek.


Bevallom, azért kicsit irigyellek is titeket, hogy van munkátok és keresetetek. :) Nálunk sajna sokkal rosszabb a helyzet és nagyon sok mindent kellett feladni, sok mindenről lemondani, hogy legyen egy kis nyugtunk. :( Vagy, hogy egyáltalán nehézkesen megélhessünk.

2013. aug. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Az, hogy nálatok ki van nyalva a párod segge, az az "anyósodékat" semmire sem kötelezi. A szüleid döntik el, hogy mit adnak/vesznek a pasidnak, ez az ő dolguk, ezért anyósod semmivel sem tartozik se feléd, se a szüleid felé, esetleg a párodnak kellene úgy érezni, hogy Ő mivel ŐRÁ van költve, ezért viszonozza, más nem azzal, hogy téged kényeztet. Főleg, mivel felnőtt kereső emberek vagytok már. Anyósodnak ehhez a részéhez a dolognak, hogy "bezzeg nálatok" semmi köze. Ha benned emiatt rossz érzések vannak, akkor ne próbáld áttolni anyósodékra, hanem acélozd meg magad és fogadd el, hogy a pasid sara, hogy Ő nem viszonoz semmit a nagylelkűségetekből, mert eszébe sem jut, meg úgy van vele, hogy jaj de jó, ti úgy is megetetitek, meg vesztek neki cigit, ő meg nyugodtan leadhatja az összes pénzét otthon, meg ha te mégy oda, akkor szólhat előre, hogy neki nincs pénze, de kaja sincs otthon, úgyhogy majd még pluszban is rád akaszkodik, hogy költsél a szegény fejére. Hát ez mindenképpen az ő parasztsága, nem másé.


2. Ha tudod, hogy nem adnak enni ÉS a pasidnak nincs pénze ezért magadat és őt is neked kell etetni és ez téged zavar, akkor nem kell menni.


3. Meg kell mondani a pasinak, hogy figyelj szivi, ez a kapcsolat nekem gyakorlatilag ráfizetés, mert ha nálunk vagyunk, akkor is anyámék etetnek-itatnak, vesznek neked minden szart, ha semleges helyen vagy nálatok vagyunk, az is nekem kerül pénzbe, mert neked sosincs egy fityinged sem, mivel leadod anyádnak. Szerinted ez így jó? Nem érzed úgy, hogy kihasználsz? Mert én igen.

A pasid át sem akarja gondolni, hogy kell-e az anyjának annyi pénz, mert nem kell átgondolnia. Minek? Az anyja hallgat, mert odaadja. Neki ugyan nem marad elég, de ez nem baj, mert a szükségleteit úgyis fedezitek ti, a kis maradékból meg költ arra, amire épp tetszik neki.


4. Nem arra kell várni, hogy az összeköltözés megoldja, mert nem fogja megoldani! Nehogy azt hidd, hogy ha elköltözik, akkor szó nélkül csak nem ad több pénzt! Ha most sem tűnik fel neki a dolgok aránytalansága, ha van képe a ti hátatokon zabálni még őnáluk is, akkor nehogy azt hidd, hogy ez magától elmúlik. Ha nem tisztázod le előre, hogy mégis hogy gondolja a szülei támogatását, és hogyan képzeli az életet az albérletben, mert ahhoz neki is hozzá kell járulni akkor rengeteg álmatlan éjszakát szerzel majd magadnak ÉS még teljes anyagi romlásba is dönthet, mert ugye már eleve kaucióztok az albérletnél, ami egy nagy kiadás, (amire nem is értem neki hogy lesz, de mindegy) jönnek majd a számlák, konyhát kell fenntartani és akkor ha ő azt mondja, hogy juj, bocsika, anyámnak kellett adni és nekem nem maradt mert szegény, akkor krvára nem lesz más választásod, mint neked fizetni különben kihajítanak és azt is bukod, amit addig fizettél, meg majd járnak a nyakadra a tartozás miatt. Szóval majd fizetsz, vagy jársz haza, hogy anyádék segítsenek, ő meg az egésszel úgy lesz, hogy jaj hát jól mennek a dolgok, mindig ki van valahogy fizetve, akkor miért ne adhatna a csóró anyjának pénzt? Hát kell neki! Hát rászorul a szegény asszony. Az már nem fog eljutni a tudatáig, hogy ő másra is vállalt kötelezettséget, és vajon azok a dolgok hogyan fizetődnek ki, meg hát ez nem is nagyon érdekli majd.


Le kell ültetni és megmondani neki, hogy ha tetszik, ha nem, kezdjen számolni, van-e fogalma arról, hogy a számlákra mennyi pénz kell, milyen kiadásai vannak a szüleinek, milyen bevételük nem-e érdekes, hogy emellé ő még mennyit ad, látja-e, hogy valójában nincs is rá szükség és mi lenne, ha elkezdené gyakorolni, hogy nem hagyja megkopasztani magát, és a fekete-fehér számok ismeretében még csak bűntudata sem lesz. Ameddig erre nem hajlandó, össze ne költözz vele, mert úgyis minden pénzét az anyjának adja, te meg ott leszel a nyakadon ezzel a szerencsétlennel, csak még drágábban, mint eddig.


Nem feltétlen azt mondom, hogy rosszindulatú a pasid, mert lehet, hogy csak ostoba és fel sem tűnik neki mit csinál, de ez a viselkedés nem sok jót ígér.


Légyszíves tárgyilagosan gondold át és fogadd el, hogy bármilyen paréj anyósod (mert az ez sem kérdés), a párod sincs nagyon lemaradva hozzá képest és ezzel kapcsolatban valahova lépni kell, borítanod kell a bilit, mert ez magától nem fog elmúlni/javulni.

2013. aug. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...igen,tisztában vagyok vele,hogy nem csak párom hibája...sőt.Többször próbáltam finoman a tudtára hozni,hogy a kedves anyukája csak a pénzét akarja.Már egyszer éltünk albérletben és onnan azért költöztünk hozzájuk,mert az anyja heti 3-4x bombázta azzal a páromat,hogy "jajj kisfiam,nélküled szétesik a családunk,költözzetek már ide"..,mint később kiderült,őt baromira nem érdekli,hogy a kicsi fia épp hol lakik,csak nem adott haza annyi pénzt,mint így,hogy ott laktunk,illetve ő ugye most is ott lakik.Számomra teljesen egyértelmű a helyzet,csak párom nagyon ragaszkodik az anyjához (az apukája sajnos meghalt),ezért próbál minden kérésének eleget tenni.

De olyan durva dolgokat nem vesz észre...pl. hazaér munkából van,hogy este 8-kor,anyós meg közli vele,hogy "de jó hogy jössz fiam,menj már el a boltba,ami 9-ig nyitva van",miközben ő minden nap fél 3-ra hazaér és utána egész nap otthon van és tévézik,vagy épp a ház körüli dolgokat elrendezgeti,de max. 6-ig,mert utána már mennek a sorozatai.

A párom meg a ledolgozott 10-12 órás műszak után,fogja magát és lemegy a boltba.(Ez is az ő hibája részben,de azért anyós felfogásán is kiakadtam)

Ja,és mindezt úgy,hogy van egy 23 éves húga,aki ott lakik,nem dolgozik és egész nap csak van.Tévézget,internetezik,eszik.És soha nem is dolgozott.És neki egész nap nincs ideje lemenni a boltba..


Szóval sok ponton bukik a dolog,amiből számos dolgon a párom tudna változtatni,de szinte bármikor akarok vele erről beszélni,ő támadásnak veszi az anyja felé.Bár már annyit elértem,hogyha elmegyünk albérletbe,akkor havi egy fix összeget ad anyucinak és egy ft-tal sem többet.Ossza be.De erre is kíváncsi leszek,megvalósul-e.


Az albérleti költségek miatt annyira nem aggódok,mert egy rokonunk megy ki külföldre,ő adja nekünk a házát,nincs kaució,és egy jelképes összeg a bérlés + rezsi.És bármikor ott lehet hagyni,díjmentesen.

2013. aug. 30. 09:21
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

Elhiszem hogy szereted ezt a "férfit", de baromi sok gondotok lesz még, ha ennyire töketlen. Tuti nem vele fogsz megöregedni, de addig is szenvedj csak. Elpazarolsz rá x évet, főleg hogy már éltetek külön, de haza kellett menni anyuci miatt.

Az az érdekes, hogy hogy tudsz ezek után felnézni a párodra, mint férfira.

Ennyi lóvéból már rég elkezdhettétek volna a saját kis életeteket építgetni.

Amúgy nálunk is az én szüleim kinyalják a fenekét a páromnak, én semmit sem kapok párom szüleitől. De ez nem verseny, szülőkön múlik.

2013. aug. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nyilván fel tudok rá nézni,ha még nem hagytam ott,de nem hinném,hogy most bárkinek bizonygatnom kellene,hogy miért is tartom férfinak.Jól kijövünk,az anyagiak pedig nem érdekelnek annyira,hogy a kapcsolatom rá menjen.


Persze,ha gyerek lenne a képben és ugyanezt folytatná,akkor már teljesen más tészta,de el sem jutunk a baba gondolatáig,amíg a fizetése nagy része az anyjánál landol.

2013. aug. 30. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!