Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan mondjam meg az leendő...

Hogyan mondjam meg az leendő apósom és anyósomnak hogy cseh felmenőim vannak?

Figyelt kérdés

Jól beszélem a nyelvet, sokszor járok ki Prágába is.


Van akcentusom is, pl rzs-t ejtek zs helyett.


Ezt szereti a barátnőm, de nem tudja hogy a szülei mit szópnának hozzá, ugyanis irodalomtanárok voltak.



#anyós #após #Csehország #felmenő #Česko #Cssh nyelv
okt. 18. 21:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
89%
Hogy mi van??? Ez a kérdés baromian nem érthető! "Hogyan mondjam el anyósoméknak, hogy barna hajú vagyok, ők ugyanis pékek?"
okt. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
93%

Az irodalomtanárnak szabályszerűen kőkemény hazafinak kell lennie, vagy mi az összefüggés?

Egyébként meg elég fura, hogy a barátnőd eddig még nem említette nekik, troll kérdésnek tűnik nekem.

okt. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
70%

A szlovákokat inkább azért nem szívlelik sokan, mert amikor az igazmagyar svábokat kitelepítették és elvették a házukat, földjeiket, akkor sok ilyen házba felvidékről idetelepített magyarokat, azaz szlovákokat költöztettek az igazságtalan módon elvett házakba...

De erről sem a sváb, sem a szlovák, de a csehszlovák és cseh kisember sem tehet...

Szóval értelemes ember nem olyan rasszista, hogy utálja a szomszéd népeket. Irodalomtanaraknak meg csak van már annyi eszük, hogy ....

okt. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem lexh@rják?
okt. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%
Szerinted nem tudják még? Barátnőd biztos elmondta. Mesélt rólad már
okt. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel hogy kik a felmenőid,ha szereted és tenyereden hordod a párod?
okt. 19. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan mondjam meg... "

Hát csehül

Legalább nem értik pontosan. Aztán előbb utóbb sikerélményük lesz abból adódóan, hogy kitalálják.

Amúgy pedig én sem értem mit problémázol ezen. Megmondod és ennyi.

okt. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

A Horty-korszakban uszított a rendszer a csehek ellen is (trianon miatt).

De ennek mára nem hiszem, hogy van jelentősége.

A románok, szlovákok felé még mindig jellemző ez az utálkozás bizonyos körökben a magyaroknál. De a csehek kapcsán sosem hallottam még.

okt. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy tulajdonképpen mitől tartasz.

Egyrészt már biztosan tisztában vannak a származásoddal, elvégre az ember (vagyis a barátnőd) szokott mesélni a párjáról a szüleinek, ha jóban vannak és biztosan megemlítette már. Másrészről nem értem, hogy mit számít az, hogy irodalomtanárok voltak. Az irodalom órákon nemcsak magyar irodalomról van szó, hanem görögről, olaszról, franciáról, németről, oroszról, angolról, szóval nem egy olyan szakma ez, ahol a hazafiasság alapvető és elvárt.

Magyarország és Csehország között nem érzem úgy, hogy különösebb feszültségek lennének bármilyen szempontból jelenleg (ellenben például Romániával), de ha lennének is, egy normális ember nem ezek alapján ítélne meg.

okt. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Most attól, hogy valaki irodalomtanár, nem fog kinézni, mert akcentussal beszélsz. Ha meg valami nem tetszik nekik, akkor ott más gondok vannak.

Szóval mondd el lehetőleg magyarul. De nem értem a barátnőd miért nem rendezi ezt a részt...

Az én férjem sem magyar származású, egyrészt, mikor összejöttünk, én mondtam a szüleimnek. Másrészt semmit nem szóltak hozzá a szüleim, teljesen természetesen kezelték. Miért kellene ettől tartani? A férjemnek is volt kicsi akcentusa, ráadásul alapból más tájszólású vidékre költöztek Magyarországon. Ez sem volt gond, egy idő után már mindenki értett mindenkit. :)

okt. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!