Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi lehet a logika anyósom...

Mi lehet a logika anyósom gondolkodásában?

Figyelt kérdés

Egy pár alapinfó: Párom autizmus-spekrumon van, nem dolgozik, de cserébe főz itthon, rokkant-nyugdíjat kap (60ezer, gyűjtik páromnak hogy legyen majd később), anyós kap utána GYOD-ot(150ezer), ez mellett Ausztiában dolgozik egy keveset. Lényeg, hogy néha jól el lehet beszélgetni anyóssal, néha meg vitatkozni kezd, és akkor minden rossz, mindenki azért van, hogy vele kicsesszen. Főleg a pénzen szokott kiakadni.

Ideköltöztem hozzájuk, mivel így volt jobb páromnak, és mostanában egyre többször szokott vita lenni a pénzen.


A kérdésben említett téma: Áprilisban voltunk kirándulni, 4-en, az én autómmal. Kirándulás után, mikor elszámoltunk, hogy akkor ki mennyivel tartozik, akkor a benzint én 4 felé osztottam, és a 3/4-ét nekik felírtam. Így szoktuk csinálni mindennel, amit a páromnak kellene fizetnie, azt ők szokták, mivel rá nem bíznak pénzt. Mostanában mondta párom, hogy anyós a kirándulás óta mondogatja, hogy miért osztottam én a benzinpénzt 4 fele. Gondolom nem tetszett neki, hogy "sokat" kell fizetni (nem vágta földhöz őket anyagilag). Mi lehet a gondolatmenete? Ha valaki érti, kérem írja le, engem megöl a kíváncsiság, de anyóstól tuti nem kapnék értelmes választ.



tegnap 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
A te gondolatmenetedre jobban kíváncsi lennék. Miért kell neked betegek között lenni?
tegnap 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Miért kell neked egy autista pár, akire pénzt se lehet bízni?
tegnap 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Ki kicsoda? Te a nő vagy a férfi vagy?
tegnap 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Momdjuk, ha anyósom megengedné, hogy odaköltözzek lakni (pláne ingyen, feltételezem én), akkor köszönetképp alap, hogy ilyen gesztusokat megtennék, hogy a párom bizonyos dolgait én állom.


Ha felmőtteset akartok játszani, teremtsétek meg az önállóságot hozzá, ne nás nyakán lakva trgyétek. Ha nem tetszenek anyós szabályai, akkor el lehet költözni.

tegnap 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%

#4es, nyilván a felnőttes játékot megnehezíti azt, hogy a kérdező párja beteg. Nem ép és egészséges emberről van szó.

Szerintem meg szép dolog, hogy a betegsége ellenére is együtt vannak. Egy olyan dolog, amire a mai világban ritka. Kitartást és sok boldogságot kérdező!

Amúgy meg, a pénzzel lehet, hogy anyósod egy fukar alak. Szokta máshonnan is a pénzt húzni? Akkor érthető. De az is lehet, hogy ő azt nézi, hogy egy család vagytok, és akkor úgyis mindegy. Ő anyagilag segít titeket?

tegnap 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem ingyen lakom itt, 90ezret leadok minden hónapban.

Párom megmentett 2 cicát, amire rá lett mondva, hogy "mi akartuk, akkor mi fizessük", de ugye páromnak nincs pénze, nem adják oda, és így rám hárul minden költség a "mi" macskáinkal kapcsolatban.

Azon is kiakadt múltkor, hogy mosnia kell ránk. Páromra eddig is mosott, én meg mikor ideköltöztem, mondtam, hogy majd kimosok én, de nem, majd ő, mert elrontjuk a mosógépet. Otthon ugyanolyan mosógép volt, és azt is simán kezeltem, ha megmutatja hogyan kell, akkor úgy fogom, de neki nem jó. Segítenék kiporszívózni, az sem jó, mert nem vagyok olyan alapos, mint ő. Megszállottan takarít, és mérgelődik közben mindenen.


Ja, még a smucigság margójára, hogy azért közben szinte minden héten jön Temu-s csomag valami értelmetlen vackokkal...

ma 04:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!