Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi lenne a helyes megoldás?...

Mi lenne a helyes megoldás? fekvőbeteg - baba

Figyelt kérdés
Anyósom gondozza az anyukájat, idős- fekvőbeteg, bőrrákra volt kezelve, utóbbi pár evben nemlátta az orvosa, azóta rosszabbodott az állapota, nedvedző seb alakult ki a nyaka alatt - seb büdösodik. Anyós otthon kezeli a sebet. Van egy fiam 1,5 éves, többször figyelmeztettem a férjemet hogy az anyós netegye be a mama ágyaba a gyermekemet. Mindíg óvatosan viszi be megmutatni a mamának a dédunokat amit valahol megértek annak ellenére hogy a fiam sír de amikor beleteszi a mama ágyaba és nemérti meg hogy nemszeretném. Mi lenne a helyes megoldás? Van esélye a gyermekemnek elkapni valami fertőzést? Veszekedni nemszeretnék, viszont elég nehéz vele. Köszönöm

okt. 14. 18:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Együtt laktok?
okt. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Külon lakunk viszont minden hétvégen járunk hozzá.
okt. 14. 19:28
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Persze hogy van lehetősége elkapni a fertőzést, abban komoly baktériumok lehetnek, Streptococcus, stb. A csecsemőd súlyos betegséget kaphat tőle, pl. ótvar, agyhártyagyulladás. Tényleg ne engedd.
okt. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

1-es vagyok

Ha külön laktok, akkor magyarázd el anyósodnak, hogy nem érintkezhet a gyerek a beteggel, mert megbetegedhet tőle. Ha ennek ellenére odaviszi és beteszi a gyereket a betegágyba, vedd ki, és menjetek haza. Vagy amíg ott vagytok fogd a gyerek kezét, vagy tartsd az öledben.

Ilyen beteg közelében lenni sem kellene kisgyerekkel, muszáj odajárni?

okt. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%

Úristen! Tényleg nem hiszem el, hogy ilyen beteg agyú emberek élnek szabadlábon. Anyósodat én már úgy elküldtem volna a halál f*szára, mégis mit képzel? Aztán ha a gyereknek valami baja lesz, majd megy a jajgatás.

Durván fertőzés veszélyes, mégis hogy jutott neked is eszedbe ezt engedni? Egyszer megláttam volna, ott lett volna vége, többet nem is láthatta volna a gyereket az a fogyatékos anyós.

okt. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
99%
Nagyon fertőzésveszélyes, ne vidd oda többet a gyereket! Ha nem viszik orvoshoz, akkor te meg nem viszed oda, ennyi.
okt. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell vinni hozzájuk a gyereket, ennyire egyszerű.


Vagy viszed te és nem teszed bele a dédi ágyába - ha már az anyósod meg a férjed idióták.

okt. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk eleve nem értem, a fszért kell a gyereket egy beteg ember közelébe engedni, pláne minden héten.


Semmi keresnivalója nincs ott, és semmi szüksége, hogy lássa pl a gennyes sebet. Hogyne.

okt. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Orvos évek óta nem is látta a nedvedző sebet (valószínűleg kiújult a bőrrákja), de az unokát belerakják melléje az ágyba.

Eszem megáll, mik vannak.

okt. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Oda értek, beviszed az oledben, megmutatod a gyereket dédinek és kiviszet. A tobbiek meg értsék meg, hogy ez a szabály. Ha nem tetszik, nem fogtok menni.
okt. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!