Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Más családokban is elvárja az...

Más családokban is elvárja az anyós hogy ki legyen szolgálva?

Figyelt kérdés
6 éve vagyok együtt a férjemmel anyósom sohasem kedvelt nem jött el 4 éves az esküvőnkre, az velem a problémája hogy a férjem és köztem 18 év van a fia az idősebb. Mindig lenézett engem hogy nem jól főzök kis taknyos vagyok úgyse tartok majd ki a fia mellett nem vagyok hozzá való stb. Régebben mondta is nem örülne ha közös gyerekünk lenne. Hát most mégis ez lesz ugyanis 32 hetes várandós vagyok és 25 éves. A hírhez egy gratulációt nem tudott mondani mikor megtudta hanem annyit mondott jól van. De marhára nem volt feldobódva. Nos, munkaköröm olyan hogy terhes táppénzen vagyok. Anyós és köztünk 15 km van, nem egy városban lakunk. Amióta tudja hogy terhes vagyok azt hiszi én vagyok az első számú csicskája. Vigyem el autóval bevásárolni, fodrászhoz meg ilyenek. Egyszer vittem el és soha többet mert elvárta volna hogy én cipekedjek, tegyem be a karton tejet a bevásárlókocsiba meg ilyenek. Nyilván nem tettem hanem mondtam ha kell neki bontsa fel a dobozt és pakolja bele. Aztán a kocsiból se nagyon akart behurcolni semmit mert ő 70 éves és nem bírja. Mondtam apránként igenis segítsen én nem tudok nehéz dolgokat vinni én is inkább kevesebb dolgot viszek. Következő probléma az volt hogy nem segítettem elpakolni a dolgokat a házba amit vett. Aztán kitalálta hogy én majd elviszem fodrászhoz. Mert én úgyis csak itthon vagyok. Mondtam nem fogok minden hülyesége miatt bekocsikázni nekünk sincs ingyen az üzemanyag. Férjem kezdte el zaklatni telefonon hogy a 12 órás munka után vásárolni vigye el és ha nemet mond jön az önsajnálkozás hogy vele nem foglalkozik senki meg ő mindig csak egyedül van. Van másik fia de mégis mindig ránk akar akaszkodni. Ahogy nőtt a hasam többször megjegyezte hogy jó sokat híztam meg ne hagyjam el magam mert bele fogok pusztulni a szülésbe. Mondtam neki hogy nem fekszek egész nap családi házban lakunk mindig van mit csinálni. Ez egy hónapja volt azóta nem mentem hozzá csak a férjem hétvégén néha és panaszol engem hogy nem lehet számítani rám. Férjem mondja neki vizsgálatokra járok és elég fárasztó nekem a császkálás. Hívogat telefonon ez volt a pont az i-re hogy legutoljára amikor telefonáltam vele felvettem és közölte holnap elviszel a fodrászhoz. És én mondtam hogy nem, nem viszem el. Erre elkezdett volna szidni és letettem. De azóta is hív naponta a férjem és engem is csak nem vesszük fel. Más anyósok is elvárják ugyanezt? Hogy kérdés nélkül mindenki azonnal ugorjon?
ma 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván vannak olyanok, akik elvárják
ma 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Uh, sajnállak. Nem, nem várja el egy normális ember ezt, még akkor sem kellene ezekben segítened egyből, ha nem lennél terhes.

Folytassátok, hogy nem veszitek fel a telefont, nem kell most neked (amúgy sem) ez a plusz stressz.


Jó egészséget, neked és a babának is! ❤️

ma 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Katona Dius ***** válasza:
83%

Nálunk nem ilyen, nincs olyan, amit ne kérhetnék tőle. Ha alpesi vizet kérnék svájci jégkockákkal, már menne is venni :D Pedig itt még gyerek sincs. Természetesen, ha neki kell segítség, akkor én is segítek, ahol csak tudok. De nem használja ki, ahogy én sem őt.

Szerintem anyósod csak így akarja eltakarítani a "fiatal kis fruskát" a fia mellől.

ma 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
70 éves. Lassan jön a demencia.
ma 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolog, ki mit vár el. Én nem lennék anyós csicskája, hiába akarná.
ma 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Lehet irigy, ő is szeretne kitartott lenni. Én direkt húznám az agyát.
ma 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mpnd meg neki hogy a táppénz nem azért van hogy őt hurcolászd meg cipekedj. Ennyi erővel dolgozhatnál is, akár ellenörizhetnek is. De igazából a fiának kéne leállítani. Úgy látzsik hiába idősebb ha gyerekként viselkedik.
ma 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!