Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tovább? Hogy viszonyuln...

Hogyan tovább? Hogy viszonyulnatok hozzá?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy Apósom átvert bennünket. Körülbelül egy millió forintról van szó (picit több). Szerettünk volna venni egy ingatlant, és ebben Apósom "segített" egy NAGYON JÓ ÉS MEGBÍZHATÓ barátja által. Részleteket nem szeretnék írni, mert rendőrségi ügy lett belőle, de a fontosabb dolgokat leírom. Annyi a lényeg, hogy az illető lelépett a pénzzel (több potenciális vásárlót is átvert), Apósom pedig bement tanúskodni (letartóztatták a havert), és azt hazudta, hogy soha nem volt szó bármilyen ingatlan megvásárlásáról és pénzt sem kapott érte a barátja.

Sógornőm szerint ez nem akkora összeg, ami miatt megéri balhézni, majd úgyis megkeressük (!!!) azt a pénzt. A párom ki van borulva, de sajnos az Apját védi. Azt mondja, hogy az Apja nem egy IQ bajnok, de egész életében azért dolgozott, hogy neki es a Sógornőmnek mindenük meglegyen. Igen, tény, hogy nem rossz ember (én butának es naivak tartom), velem is eddig rendes volt, de én ezen nem tudok túllépni. Papíron mindent ő intézett, igy én csak üresbe beszélhetek..


Zavar a tudat, hogy az a csaló jót röhög a markába, kisebb büntetés fog kapni, hála Apósomnak. Én azt akartam, hogy tegye meg a feljelentést (ahogy mások is megtették), de nem volt hajlandó, mert több mint tizenöt éves barátságról van szó - SZÓ SZERINT EZT MONDTA!


Persze a pénzről hallgat, esze ágában sincs visszaadni/visszaszerezni.

A párom azt mondta, hogy majd beszél az Apjával és megmondja neki, hogy ezt a kis húzásat nem fogjuk elfelejteni, de kb. ennyi. Pénzt ne várjunk tőle, mert nincs neki.


Az incidens óta nem találkoztunk (messze lakunk), és engem most kerül is. Korábban mindig írt/érdeklődött, de most nagy a csend.


A lényeget leírtam. A papírokkal, szerződéssel kapcsolatban legyszives ne kérdezzetek, mert nem szeretném leírni, meg annyira nem változtatna a történeten. Amúgy ügyvéd is volt a dologban, aki szinten Após puszi pajtása..


Neheztelek a páromra, mert az ő ötlete volt, meg hogy intézze Após, minden szépen le lesz papirozva én ne aggódjak. Ezen vitáztunk is, de aztán sajnos ráhagytam. Ő is naiv volt, és látom rajta, hogy bántja a dolog (főleg azert, mert azt az egy milliót az ÉN szüleimtől kaptuk!!!), de mindig azzal jön, hogy hát az Apja..ne balhézzak.


Néha elgondolkozom rajta, hogy mi legyen. Őszintén engem az bánt, hogy egy csaló rajtunk nyerészkedett, kihúzzta magát, a szüleimtől kapott pénzt (nekik sincs sok) pedig a zsebre vágta. Apósom éli a világát, mintha mi sem történt volna. A minap hivott minket a Sógornőm, hogy Apósomnak születésnapja lesz, és dobjunk össze neki egy utazást- meglepetésként. Na nekem már ezen is felment a vérnyomásom!

Lehet, hogy én vagyok rosszul bekötve, de engem ez az egész nem hagy nyugodni. Az is zavar, hogy a párom részéről kb. én vagyok az, aki egy ilyen nem túl nagy összeg miatt felrúgja a családi békét. Aha, csak én nem csupán az anyagi részét nézem a dolognak.

A párom jelenleg többet keres, így azzal állt elő, hogy majd ő vissza adja azt a pénzt. Könyörgöm, közös kasszán vagyunk és nem az ő dolga visszaadni!!!


Nem tudom, hogy a jövőben hogyan viszonyuljak az Öreghez?

Jelen helyzetben látni sem akarom, de a végtelenségig sem tudom kerülni. Azt is tudom, hogy hiába mondanám a szemébe, hogy mi a gond, részéről el lenne intézve egy kis mosolygassal es egy ne haragudj-al. Önkormányzatnál dolgozik, de egyszerűen nem fogja fel a dolgokat. Ami a legrosszabb, hogy tényleg úgy van vele, hogy ő nem tett semmi rosszat. Kb. mindig mindenki kihasználja. Egész nap csörög a mobilja, mindenki szívességet kér tőle (papír ügyekkel kapcsolatban) és ő rögtön ugrik! Csak azt nem fogja fel, hogy amint nyugdíjas lesz, ezek a nagy "barátságok" megszűnnek majd, mert nem tudják tovább kihasználni. A család mindig ott lesz, ő pedig pont a családját baszarintotta át..


Ez valószínűleg tanulópénz lesz, ezzel már kezdek megbékélni, de az ügy morális részével nem tudok..


ma 08:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
76%
Ha a párod így áll hozzá, akkor nem tudsz mást csinálni, minthogy megszoksz vagy megszöksz. Elfogadod a dolgot, vagy hagyod a párodat is a francba, ha szerinte ez rendben van és ennyivel el lehet intézni.
ma 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk érdekelne, apósodat miért hívták be tanúskodni, ha neki köze nincs hozzá, ti nem tettetek feljelentést...
ma 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
28%

öö, após azt mondta, nem tud ingatlanvásárlásról és pénzről. De egyáltalán miért kérdezték meg tőle, ha a rendőrség a ti esetetekről nem is tud?

Dolgozni kellene még a mesén kicsit, mert vannak benne logikai bukfencek.

ma 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Mert a csaló lakásán találtak papírokat (szándéknyilatkozatot stb), amik Apóshoz vezettek. Ja, azt elfelejtettem leírni: átküldte a rendőrségen tett vallomását, amiben többek között az áll, hogy régen adott neki pénzt (több évvel ezelőtt), de már nem emlékszik, hogy mire..

A vallomástétel előtt konzultált egy ügyvéddel, hogy pontosan mit mondjon.

ma 08:57
 5/30 anonim ***** válasza:
90%
Ti magatok is tudtátok hogy apósod egy naiv, buta, befolyásolható fickó. Ez a ti felelősségetek is, hogy ilyet rábíztatok. De a fő bűnös az a férfi, aki lenyúlt titeket, rá kéne ezt a nagy haragodat főképp zúdítani. A rendőrség azt nem intézte, hogy a károsultak visszakapják a pénzüket? Hiába az apósodra haragszol, nem ő nyúlt le, csak szerencsétlen csak bárgyú, de azt meg tudtátok nagyon jól, így nem szép ahogy viselkedsz vele. Jó tanulópénz volt. Elég lesz ha mostantól kerülöd, aztán kész. Vagy valahogy segítetek neki önbizalmat fejleszteni, hogy ne legyen ekkora lábtörlő. Keressétek fel ti azt a csalót, és követeljétek tőle vissza a pénzt.
ma 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
11%

igen, hihető, hogy egy ilyan csaló még szándéknyilatkozatot is íratott veletek :D ÉS akkor miért is apóst hívták be, miért nem titeket? Meg az is hihető, hogy miután írásos bizonyíték van, az ügyvéd azt mondja, hazudjon róla.

De mindegy, lesz, aki beveszi.

ma 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Én azt akartam, hogy tegye meg a feljelentést. Papíron mindent APÓS intézett, mi hivatalosan sehol sem vagyunk a történetben. Sajnos.

Aki szerint kitaláció az lapozzon, van még sok más kérdés a gyakorin..


Mindjárt nyugdíjas lesz, változni már nem fog.

ma 09:04
 8/30 A kérdező kommentje:

#6 Miért nem hihető? Pont az ilyen papírok miatt verik át az embereket. Úgy tüntetik fel az egészet, mintha minden legális lenne. Azért tartóztatták le, azért van őrizetben, mert van ellene bizonyíték, meg tanúk is. Csak Após volt ilyen nagyvonalú..


Amúgy annyit még hozzátennek, hogy NEM Magyarországon történt az eset. Mielőtt valaki előáll a jogszabályokkal stb. rendőrösdit jatsszani. Ezért is írtam, hogy ennyire részletekbe kár belemenni, mert vannak országok, ahol még rosszabb/korruptabb a helyzet, mint Magyarországon.

Mint írtam, az ügyvéd puszi pajtás. Szerintem Após eleve úgy fordult hozzá, hogy mit kamuzzon be, hogy a haverja ne kerüljön még nagyobb bajba. Ez biztos.


Aki szerint kamu, az ne írjon, mármint írhat, de nem fogok rá reagálni. Főleg, hogy egyesek pont olyan részekben mennek bele, amik nem a konkrét kérdésemmel kapcsolatosak..

ma 09:13
 9/30 anonim ***** válasza:
73%

Valóban a csaló a hibás, de apósod is majdnem annyira hibás. Többet ér neki az a "15 éves barátság", ahol meglopták konkrétan, mint a családja. Ő nem volt benne véletlen a történetben, és saját magát is mentette volna? Ennyire hülye szerintem senki nem lehet, hogy jóindulatából egy embert, aki áthúzta megvédjen a családja rovására.

Nem másért, de a férjed is ugyan úgy hülye, ha nem ért meg. Szülinapjára az apósodnak meg kéne pótolj megint, hogy mossa a zacsiját valahol egy medencébe... na a franciákat. Amíg becsületesen nem adja vissza azt az egy millát, amihez rohadtul semmi közük nincs(hiába a barátjánál van, ő segítette az ügyet eltusolni) addig nem szólnék hozzá.

ma 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

#9

Köszönöm, végre egy normális válasz.

Pont ez verte ki nálam a biztosítékot, hogy egy ilyen senki csalót a családja elé helyezett. Egyszerűen nem fér a fejembe.

Após reggel 7-kor elmegy dolgozni és este 23 órakor vágódik haza. Munka után beül a kocsmába a cimborákkal. Valahogy mindig körülöttünk forog a világ.


Nekünk is sokat segített annó, sok papírt (anyakönyveztetes, útlevél stb) gyorsabban tudtunk elintézni hála neki. Tényleg vannak kapcsolatai, de mi soha nem kértük, hogy bármilyen illegális tevékenységbe segítsen, vagy bárki kárára tegyen szívességet. Szóval azért valamilyen szinten megbiztam benne.

Nem hiszem, sőt kizártnak tartom, hogy ő is benne lett volna. Simán mindenkivel "jófejkedik".

Írok egy példát:

Az alattuk lévő lakásban csőtörés volt, ami miatt Após garázsa beázott. A szomszéd először Anyóst állította le, hogy jó lenne, ha ők is beszállnanak a költségekbe. Anyós elhajtotta, de másnap szembejött Após, aki egyből, hogy igen persze, megbeszéljük. 🤦

Szóval lépten nyomon kihasználják. Amúgy ezekre a dolgokra mostanában figyeltem fel, jobban mondva most tudatosult bennem, miután mi is megszivtuk a jófejkedésével..

Masik pelda: talált az utcán egy elgázolt kutyát. Bevitte az orvoshoz, ahol amputálni kellett az egyik hátsó lábát. Após fizette a teljes kezelést, és aztán is hetekig látogatta. Szóval tényleg lépten nyomon segít (ilyen eseteknél kedvelem is benne ezt), de azért jó lenne, ha megválogatna, hogy kinek tesz szívességet..

ma 09:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!