Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kerüljem el a kontaktot...

Hogyan kerüljem el a kontaktot az anyósomékkal?

Figyelt kérdés

Én már nem járok hozzájuk, nem keresem a kapcsolódást😃 a férjem viszont időről időre meglátogatja őket. Ezzel nem is lenne gond viszont minden látogatás vitába fullad. Hazajön és elmeséli. De én még hallani sem akarok róluk. Megbántani sem akarom a férjem, hogy ne mondja el mi nyomja a lelkét, plusz őt is nyomasztja a feszültség… inkább beszélje ki minthogy valami egészségügyi baja legyen merthogy a viták olyan hevesek, félek egyszer baj lesz belőle.

Annyira unom már. Szeretnék egy nyugodt kis életet de állandóan áll a bál és közvetve én is része vagyok… Mi a fenét tegyek?



júl. 12. 11:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem már nem mond semmit az anyjáról. En is hosszú évekig hallgattam, de kb 8 év után eljutottam oda, hogy elkezdtem neki mondani, hogy ne haragudjon, de erre én nem vagyok kíváncsi. Az a nő elmebeteg, nem lehet rajta segíteni, a férjem élete is sokáig romhalmaz volt miatta, nem tudom, minek kell ezt csinálni. Én nem ismerem egyebként, soha nen mutatott be neki,érthető okokból. Azóta csak nafyon keveset mesél, és nagyon ritkán megy oda vagy telefonál. Inkább az üzeneteire reagál és próbalja nem felhuzni magát. De nagyon beteg az a nő, tényleg, én is sajnálom valamennyire szerencsétlent, de ne menjen már rá aférjem élete második fele is az anyja kínlódására.
júl. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van, én nagyjából a huszadik alkalom után megmondtam neki hogy nagyon nagyon magasról nem érdekel a hisztije - mert ez már az.


Tudja!, hogy milyenek a szülei, mégsem képes megszüntetni a kapcsolatot, de heti 2x tuti panaszkodik, hogy "anyámék már megint..."


Általában itt elvágom a dolgot, ugyanis nekem nincs kedvem 200xra is végighallgatni ugyanazt a lemezt, amikor 100x elmondtam neki, nem kell kontaktot tartani anyjáékkal, hogyha ennyire kiborítják.


Marha fárasztó, főleg, mikor még a konteós testvére is a képbe kerül.


Olyankor felállok és otthagyom, mert nem akarom újra meg újra végighallgatni a panaszkodását.


Én elvágtam a mérgező, passzív-agresszív családdal a kapcsolatot, ő nem, de akkor ne panaszkodjon.

júl. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Senior Séf ***** válasza:
100%
A férjed beszélje meg anyós pajtással, hogy nem veszekedni jár hozzá. Ha anyukanem kíváncsi rá, egy ideig beszünteti a látogatásokat.
júl. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Férjed nem érzi úgy, hogy neki sem egészséges tartani velük a kapcsolatot? Vagy legalábbis nem ilyen gyakorisággal? Mi értelme menni, ha gyűlölködés, veszekedés van minden alkalommal? Vesd fel neki a kérdést, és nyugodtan megmondhatod, hogy nem akarod meghallgatni, milyen diliház volt már megint náluk, senki nem kényszeríti rá, hogy menjen hozzájuk.
júl. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Egyetlen megoldás az lenne, ha a férjed is megszakítaná, de legalábbb minimalizálná a mostani kapcsolatot a szüleivel. Ha pl eddig havonta ment, akkor menjen fél évente. Ha félévente, akkor évi 1x. De 2-3 havi 1 alkalomnál ne legyen sűrűbb.

Ha kell, beszélj vele, hogy menjen el pszichológushoz. Nagyon sokat tud segíteni, ha megfelelő szakembert talál.

Te pedig jól csinálod. Annyit megtehetsz még, hogy próbálod nem úgy felfogni, hogy anyósékról hallgatod a dolgokat, hanem mintha idegenekről hallgatnád, és csak a férjed szemszögéből nézed, hogy mi történt.

Ha már túl vagy mindenen, akkor megmondhatod azt is nyugodtan a férjednek, hogy támogatod őt, de benned feszültséget szül ez az egész. Ne mondd, hogy ne meséljen, csak mondd ki, amit érzel. A végtelen harcot, hogy ő nem változtat, de mindig ugyanaz a vége, és mindig te vagy a pszichológusa, de te nem vagy pszichológus, és nem tudod/akarod ezt még pluszban feldolgozni magadban. Ha jó a kapcsolatotok, meg kell, hogy értse.

júl. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül belátta, hogy ez így nem jó és megszakította a kapcsolatot amikor készen állt rá érzelmileg. 1 hónapja nyugodt, kiegyensúlyozott, a saját bevallása alapján jobban érzi magát mióta nem beszélnek.
aug. 23. 08:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!