Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha úgy érzem, hogy valaki nem...

Ha úgy érzem, hogy valaki nem kedvel engem, azt valószínűleg jól érzem? Mi a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2023. máj. 23. 11:27
1 2
 11/14 Senior Séf ***** válasza:
60%
Nekem könnyű dolgom volt megállapítani, hogy nem vagyok a szívük csücske. Válás után voltam, szegényen, -mint a templom egere, joggal hihették, hogy a családi vagyonra fáj a fogam. Még a páromat is kitagadták, hátha jobb belátásra tér. Nem történt ilyen. 24 éve imádjuk egymást, és nem holmi szaros pénzen műlik.
2023. máj. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
77%

A kérdés jó és nem könnyű. Mert lehetnek az embernek jó megérzései, ugyanakkor nagyon torzíthatod is a gondolataidat. Pl. egy nagyon alacsony önértékelésű ember hajlamosabb azt gondolni, hogy valaki nem kedveli, csak azért, mert mondjuk nem az általa megszokott szavakkal, gesztusokkal, testbeszéddel kommunikál, vagy nem egyértelmű. És ez a másik kérdés: mindenkinek van egy sajátos készlete, amivel kommunikál, és habár léteznek univerzáliák, azért a sajátosságok miatt elég jól félre lehet érteni a másik embert. Vannak olyan családok, ahol "örökölt hagyomány", hogy nem mutatják ki intenzíven az érzéseiket. Ha ez párosul valami nagyon egyszerű beszédstílussal, abból könnyen az jöhet ki, hogy úgy érzed, nem különösebben kedvelnek, vagy ellenszenvesnek tartanak, miközben egyszerűen ők csak ilyenek, és ez az egész nem rólad szól.

Egyébként ha az illető viselkedését összehasonlítod azzal, hogy mással, akit hozzád hasonló szinten ismer és áll hozzá közel, akkor talán jobban meg lehet ezt ítélni. Pl. ha új munkahelyre kerülsz egy másik új kollégával együtt, és a főnök ővele kifejezetten kedvesen beszél, veled meg nem, akkor az már gyanús lehet.

2023. máj. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzem, hogy valaki nem kedvel, annak ritkán keresem a társaságát. Sokáig elfogadtam a "szeret ő a maga módján" magyarázatot, de ha számomra kifejezetten kellemetlen ahogy ő "szeret", akkor nem erőltetem magamra. Inkább vagyok olyanokkal, akik az "én módomon" szeretnek, érdekes, nekik is pont jó ahogy én szeretem őket.
2023. máj. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én esetemben nem anyós a delikvens. Velem a sógornőm viselkedik kimért módon. Jól esett volna, ha mondjuk bemutatkozáskor két puszi, hogy "Szia, Marika vagyok! Örülök, hogy megismertelek.". Azóta is minden találkozáskor kezetfogunk és a továbbiakban minimálisan szól hozzám. Sokszor úgy érzem, amikor néz, hogy "Ez már megint itt van." Nem is szeretek a bátyámékkal közös programot csinálni.
2023. máj. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!