Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az esküvőtökbe a szülők...

Az esküvőtökbe a szülők mivel/mennyivel szálltak be? A nagy különbség okozott kellemetlenséget?

Figyelt kérdés
A mi esetünkben a szüleim állják a felét, a párom szülei viszont semmivel nem szállnak be, sőt rendszeresen kölcsön kéregetnek. Az én szüleim egyetlen megjegyzést sem tettek, ellenben ők megvannak sértve, és ellenségesen viselkednek velem.

2023. jan. 8. 00:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%
Anyósoméknak eszébe semmi jutott. A férjem fizette az étterem kb felét, a szüleim a másik felét, a férjem a polgárit, minden mást én.
2023. jan. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
31%
Nagy vagyoni különbsegnèl az a gond hogy hazassàgi szerződèst nem akanak ìrni,mert ugye fő a bizalom, aztan meg olyan cagyoni pert akasztanak a nyakadba hogy beledöglesz mire kilàbalsz belőle. Ùgyhogy lègy òvatos. Az hogy nem ad bele csak a kezdet....
2023. jan. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
34%
12 őt folytatva menj el profi ügyvèdhez,konzultàlj,es az egèsz vagyonvezetèst a szerint intèzd. Ha nem ìrtok hazassagi szerzodest,nehogy belevidd kozos vagyonba barmidet is. Mert utana rohadt nehèz igazolni h mi a tied. Szèp a szerelem de a legkemenyebb vàlasok ilyen csaladoknal vannak mert ezek iszonyat penzehesek valàs eseten
2023. jan. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
79%
Mindkettőnk szülei _vendégek_ voltak. Mi hívtuk meg őket az esküvőnkre. Nem velük fizettettük ki. Felnőttek voltunk, nem gyerekek. Ha nem tudnám kifizetni a saját esküvőmet, akkor nem tartanék esküvőt.
2023. jan. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
87%
2013-ban esküdtünk, a teljes költség kb másfél millió volt 100 főre. Anyámék előre adtak 400.000-et, ez volt a nászajándékuk. Egyébként nem vártam el egy fillért se, de nagyon örültem neki természetesen. Apósomék nem adtak előre semmit, de mikor mentünk a férjemmel kifizetni a lagzi utáni hétfőn a helyet, akkor mondta a tulajdonos, hogy após már rendezte a kb. 850.000-es számlát. Ez volt az ő meglepetésük.
2023. jan. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
94%

Magunk fizettünk mindent, igaz, nem volt nagy hacacáré, rövid polgári szertartás és utána vacsora.

Leszögeztük a közvetlen "érintetteknek" (szülők), hogy semmilyen segítséget nem várunk, nem kérünk, nem fogadunk el, akkor sem, ha szívesen adnák (mindkettőnknek csak édesanyánk él, bár az enyém kifejezetten jómódú, de úgy sem) a vendégeknek szintén ezt a meghíváskor, hogy se boríték, se ajándék, ehhez ragaszkodtunk mindketten. Nem volt vita, megértette és tiszteletben tartotta mindenki, jól sikerült, remek hangulatban, meglepően sokáig tartott az elképzelthez képest.

2023. jan. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
81%
Semmivel,mi fizettük.
2023. jan. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon egyszerű: ha saját zsebből nem megy, lehet menni anyakönyvvezetőhöz holnaptól, akár ingyen is, berángattok az utcáról két embert tanúnak és 0 ft-ból nyélbe van ütve az esküvő. Meg ilyen link szarokat a faxért akartok meghívni az esküvőtökre, akik lagzira csak bebaxni meg zabálni mennek? Előbb nőjjetek fel, bújjatok ki a szülők seggéből pszichésen és anyagilag egyaránt, utána esküdjetek! Pont.
2023. jan. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Én őszintén nem értem, mi ez. Kétszer nősültem, az elsőnél csórók votunk, nem volt lagzi, de a szűk családot azért meg tudtuk hívni egy vacsorára, meg volt egy szűk körű baráti iddogálás, mert erre tellett. A második jobban sikerült, volt igazi, szép lagzi nagy rokonsággal, azt meg kifizettük mi.


Fel sem vetődik, hogy bárki más fizessen az én bulimon. Majd a halotti toromat intézhetik a rokonok. :D


Már csak azért sem, mert aki fizet, az rendeli a "zenét", azaz mindenbe beleszól: ruha így, menü úgy, kiholül, na ne már. Az esküvő nem a szülőkről szól.

2023. jan. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyós erősködött hogy ő szeretné fizetni, mert az esküvőt mindig a fiú szülei fizetik. Természetesen nem hagytam, csak azért hogy bele szóljon.
2023. jan. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!