Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csodálkozik anyós, hogy...

Miért csodálkozik anyós, hogy az unokája nem akar hozzá menni?

Figyelt kérdés

12 éves a fiam, rajta kívül van még 2 lány unokája a lányától. A lányokról mindent tud, a lányoknak mindent megvesz a lányokhoz mindig megy. A fiamhoz nem jön, fogalma nincs, hogy miket szeret csinálni, mi érdekli. Példa, hogy értsétek : a fiam utál rajzolni, kézműveskedni, mindig is utált. Erre kitalálta, hogy karácsonyra vesz neki filctollat. Biztos megsértődött, mert mondtam neki, hogy ne vegyen, mert csak bedobja a fiókba. Újabb ötlet :vesz neki színezőt.erre már inkább nem is mondtam semmit. Így nem kapott semmit a gyerekem.

Most megvolt a bizonyítvány osztás. Egy kérdés nem esik ki a száján, hogy hogyan sikerült. Igaz, mondtam a fiamnak, hogy te is hívhatod mamát, de nem akarja, mert őt mama sosem hívja, akkor ő minek hívja. És végülis igaza van. Ha nyáron el is vállalja, akkor max 1 hétre. Ott a program, hogy kimegyünk a kertbe. Mintha leragadt volna 10 évvel ezelőtt. De persze mindenhol nagy hangon hirdeti, hogy ő mennyire szereti az unokáját.

Pedig mindig mindenbe bevontam, ami a gyerekkel kapcsolatos, hogy fejlődik, miket csinál. Én is fel szoktam hívni, hogy hogy van. De általában engem is leráz.


2022. jan. 29. 16:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
90%
Én teljesen megértelek;( nalunk ugyanez van. Karácsonykor a 4 unokábol 1-nek hozott innivalót anyósom. Na és kinek? A lányának a kislányának. Utána az én kisfiam is mondta h szomjas és akkor így nézett anyósom h hopp ciki....de te jo eg mennyit tudnék mesélni. Én már feladtam. Dugja fel magának a másik 2 unokat. Az én gyerekeimet anyukam imádja. Megkap tőle mindent mind a 2 kisfiam.
2022. jan. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
36%
Anyós is tett érte akkor bőven ezek szerint.
2022. jan. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a gyerekeddel foglalkoztat, ne az anyóssal.

Azt a szálat engedhették el lassan!


Ha az ő fiának se hiányzik, a tiednek sem, akkor neked miért?

2022. jan. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
81%

"A férjem meg tesz rá nagyívben. Azt mondja, legalább nem jön ide az anyja."


Na, akkor itt hibádzik a dolog. A saját fia nem látja szívesen (az más téma, hogy miért nem, ezt is jó lenne tudni), akkor miért is menne olyan közegbe, ahonnan gyakorlatilag "ki van utálva"? Őszintén szólva én sem mennék. Gondolom, a lányáéknál szeretettel és szívesen van fogadva, persze, hogy oda jár és sokkal szorosabb a kapcsolata azokkal az unokákkal.

2022. jan. 30. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Ott is kB az érkezés utáni napon úgy összevesznek, hogy szinte nem szólnak egymáshoz.

Igazából a férjem állandóan dolgozik, nagyon nincs is otthon, mikor ott az anyja. Én próbálok vele normális lenni, bár elég nehéz. Mindig a lányokhoz hasonlítgatja a gyerekem. Illetve a legjobb szórakozása az, hogy állandóan pakol nálunk, meg takarít. Hiába mondtam el neki már, hogy a gyerekkel foglalkozzon, hisz azért jött. Nem, ő nagytakarítást csinál, mindent kihúz, átforgat. Még a férjem szekrényét is átpakolta. Még jó, hogy a bugyijaimhoz nem nyúlt. És egyszerűen nem ért a szóból. Ezt mondjuk a férjem is mondta neki, de nem érdekli.

2022. jan. 30. 06:14
 26/27 anonim ***** válasza:
59%

A kapcsolat látszik, hogy nem jó. Az egészen nem tudom lehet-e javítani.


Azt mondjuk javaslom, hogy kérdezd meg anyósodat milyen összeggel számol az unokák ajándékára (gondolom 1-2 ezer forint, ha színező és filctoll) és vedd meg te, amit gondolsz, aztán ő kifizeti neked.


Szerintem 8-10 éves koromtól mindig anyum vette az ajándékokat, pedig a nagyszülőkkel jó a kapcsolat, de egyszerűen túl nagy feladat nekik már az ajándékvásárlás.

2022. jan. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
71%

A látogatóba jött rokon nekiáll pakolni és takarítani?

Rá is csapnék a kezére!

2022. jan. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!