Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csodálkozik anyós, hogy...

Miért csodálkozik anyós, hogy az unokája nem akar hozzá menni?

Figyelt kérdés

12 éves a fiam, rajta kívül van még 2 lány unokája a lányától. A lányokról mindent tud, a lányoknak mindent megvesz a lányokhoz mindig megy. A fiamhoz nem jön, fogalma nincs, hogy miket szeret csinálni, mi érdekli. Példa, hogy értsétek : a fiam utál rajzolni, kézműveskedni, mindig is utált. Erre kitalálta, hogy karácsonyra vesz neki filctollat. Biztos megsértődött, mert mondtam neki, hogy ne vegyen, mert csak bedobja a fiókba. Újabb ötlet :vesz neki színezőt.erre már inkább nem is mondtam semmit. Így nem kapott semmit a gyerekem.

Most megvolt a bizonyítvány osztás. Egy kérdés nem esik ki a száján, hogy hogyan sikerült. Igaz, mondtam a fiamnak, hogy te is hívhatod mamát, de nem akarja, mert őt mama sosem hívja, akkor ő minek hívja. És végülis igaza van. Ha nyáron el is vállalja, akkor max 1 hétre. Ott a program, hogy kimegyünk a kertbe. Mintha leragadt volna 10 évvel ezelőtt. De persze mindenhol nagy hangon hirdeti, hogy ő mennyire szereti az unokáját.

Pedig mindig mindenbe bevontam, ami a gyerekkel kapcsolatos, hogy fejlődik, miket csinál. Én is fel szoktam hívni, hogy hogy van. De általában engem is leráz.


2022. jan. 29. 16:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell végre elfogadni, hogy bármelyik kapcsolat tud tökéletesen működni egy feltétellel: minden szereplőnek akarnia kell, hogy működjön. Ha valaki szabotál, a másik oldal fejre is állhat, nem fog menni.
2022. jan. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Hát igen. Csak sajnos nehéz elfogadni, hogy az én gyerekem nem olyan értékes neki, mint a másik 2
2022. jan. 29. 18:49
 13/27 anonim ***** válasza:
93%
Értem és meg is értelek. Csak te is tudod, hiába fáj, változni nem fog. Te viszont minél többet malmozol ezen, annál szomorúbb leszel. Megéri? De nem ám!
2022. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Nem, nem éri meg. A gyerek meg okos, le tudja venni, hogy melyik mama szereti s melyik nem. Anyuékhoz mai napig szívesen megy, olykor még fel is hívja őket úgy hogy nem mondom neki.
2022. jan. 29. 19:00
 15/27 anonim ***** válasza:
94%
Na akkor mától kezeld úgy a másik mamát mint ha 3000km-re lakna, telefonja sincs sajnos. Máris nem fáj a valóság. És ez nem elbújás a gond elől, csak a megoldhatatlannal nem kell időt vesztegetni. Addig akár jókedvű is lehetsz.
2022. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
93%

Ha van másik nagyszülő(pár), akivel szeretetteljes a kapcsolat, akkor ne törődj vele.


Továbbá két gyors kérdés:

a) Férjed mit szól mindehhez? (Én vetettem föl, hogy az anyja netán őt sem szerette úgy, mint a másik gyerekét.)

b) Nagypapa (anyós férje) él még? Ő hogyan viszonyul a gyerekhez?

2022. jan. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Nagypapa már nincs. A férjem meg tesz rá nagyívben. Azt mondja, legalább nem jön ide az anyja
2022. jan. 29. 19:19
 18/27 anonim ***** válasza:
95%

Tehát a férjednek rossz a viszonya az anyjával.

Bocs, de ezek után kisebb csoda lenne, ha anyósod a gyereketekkel ugyanúgy törődne, mint a többi unokájával.

2022. jan. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
96%

#17

Ezzel kellett volna kezdened Kérdező, mert így egy kicsit más a leányzó fekvése!

Innentől kezdve azt mondanám, hogy te ne csodálkozz!

2022. jan. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
90%
Engedd el ezt a nagymamát. Csak felesleges feszültséget okoz nektek. A gyerekednek is meg kell tanulnia előbb-utóbb,hogy vannak rokonok,vagy emberek,akik csak lefelé húznak bennünket. Vagy érzelmileg,vagy anyagilag. Mutasd meg neki,hogy az ilyeneknek pápát kell inteni. Ne azt lássa,hogy te miatta szenvedsz,mert az neki is rossz. Feküdj le ma este,és holnap úgy gondolj a mamára,mint egy másik utcában látott nénire,akivel ritkán összefutsz.
2022. jan. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!