Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csodálkozik anyós, hogy...

Miért csodálkozik anyós, hogy az unokája nem akar hozzá menni?

Figyelt kérdés

12 éves a fiam, rajta kívül van még 2 lány unokája a lányától. A lányokról mindent tud, a lányoknak mindent megvesz a lányokhoz mindig megy. A fiamhoz nem jön, fogalma nincs, hogy miket szeret csinálni, mi érdekli. Példa, hogy értsétek : a fiam utál rajzolni, kézműveskedni, mindig is utált. Erre kitalálta, hogy karácsonyra vesz neki filctollat. Biztos megsértődött, mert mondtam neki, hogy ne vegyen, mert csak bedobja a fiókba. Újabb ötlet :vesz neki színezőt.erre már inkább nem is mondtam semmit. Így nem kapott semmit a gyerekem.

Most megvolt a bizonyítvány osztás. Egy kérdés nem esik ki a száján, hogy hogyan sikerült. Igaz, mondtam a fiamnak, hogy te is hívhatod mamát, de nem akarja, mert őt mama sosem hívja, akkor ő minek hívja. És végülis igaza van. Ha nyáron el is vállalja, akkor max 1 hétre. Ott a program, hogy kimegyünk a kertbe. Mintha leragadt volna 10 évvel ezelőtt. De persze mindenhol nagy hangon hirdeti, hogy ő mennyire szereti az unokáját.

Pedig mindig mindenbe bevontam, ami a gyerekkel kapcsolatos, hogy fejlődik, miket csinál. Én is fel szoktam hívni, hogy hogy van. De általában engem is leráz.


2022. jan. 29. 16:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
17%

Szarügy!

De mindenki emberből van, tedd a kezed a szívedre, hogy te úgy szereted az anyósodat, mint az anyukádat?

Az anyós is a lánya lányait szereti (talán) jobban, mint a tiédet, de ez nem azt jelenti, hogy a tiédet nem szereti, csak másképp.

Azért nevezem tiédnek, mert te is így emlegeted, egyszer nem mondtad, hogy a "fiúnk", ezért az anyós is veled azonosítja.

Egyébként a lányokat azért szokták "jobban" szeretni, mert cicásak, bújósak, puszilkodnak, csacsognak, jobban kialakul velük a kapcsolat, mint egy morcos-dacos fiúval. Hiába pátyolgatja nyáron, bensőséges kapcsolat nem tud kialakulni köztük.

2022. jan. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%

Sokszor az van emögött, hogy az egyik gyerekét nem szereti annyira, mint a másikat, és ezért a nem szeretett gyerekétől való unokáit se szereti.

Igazságtalan, szemét dolog az ilyesmi, de nem tudsz mit tenni.

2022. jan. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
29%
A kamaszokkal alapból nehezebb, hát még ha mást sem csinál a gyerek csak azt hogy ezt se szeretem, meg azt se szeretem, minek törődjek bárkivel, törődjön ő velem... Attól hogy unoka meg nagymama, különbözhet annyira a természetük hogy nem kíváncsiak a másikra: nem utálatból, haragból, csak nincs közös téma, érdeklődés.
2022. jan. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
De ezek szerint nem csodálkozik ő, megfelel neki a jelenlegi felállás.
2022. jan. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
15%
Gondolom a kérdező fujjogást meg fröcsögést várt, anyósszidást, és nem tetszik neki hogy a válaszolók másként gondolják...
2022. jan. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%

mert a gyerekek és a nagyi közt majd két generációs korkülönbség van..

A nagyi csak magát szereti, a többi parasztvakítás.


Nem szabad őket összeereszteni, abból csak baj van (ebben a példaesetben)

2022. jan. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
74%
#1 Mi az, hogy a "lánya lányait jobban szereti"?, mert az ő gyerekének a gyerekei? A fia talán nem az ő gyereke? Anyós-anyuka kombó megint más.
2022. jan. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

#5 nem tudom, mire gondolsz. Ha arra, hogy le lettetek pontozva, az nem én voltam.

Nem vártam anyós szidást. Véleményeket és más nézőpontot vártam és várok.

2022. jan. 29. 18:38
 9/27 anonim ***** válasza:
18%

Így van. Arról már ne is beszéljünk, hogy mennyire tud fröcsögni a gyk közönsége, ha mondjuk a fiatal anyuka szülés után a saját anyukáját szeretné segítségül hívni az első napokban, és nem az anyóst. Ahhoz persze nincs "joga", hogy különbséget tegyen a saját anyuja és az anyós között.

Azt viszont nyelje le, hogy anyós a saját lányának a gyerekeihez kötődik, az ő fiához nem is próbál kötődni (holott a fiának a fia is.)

2022. jan. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nálunk anno anyós is annyit volt, mint anyu. Szünetekben h ugyanannyi időt töltött el mindkét helyen. Mert azt szerettem volna, hogy ne maradjon ki anyós a gyerekkel kapcsolatos dolgokból.
2022. jan. 29. 18:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!