Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tudnátok ilyen emberekkel egy...

Tudnátok ilyen emberekkel egy háztartásban élni? Ha muszáj lenne, hogy oldanád meg?

Figyelt kérdés
Távol élünk a szülőktől, de valószínűleg egyszer el jön az a nap amikor közelebb kell költözzünk, hogy gondoskodjunk róluk. Engem ettől a hideg is ki ráz. Nem vagyunk egyformák és ez jól is van így. De ahogyan anyós a háztartást vezeti az szerintem brutális. Mindent megcsinál, nem is arról van szó, de egyszerűen a mikéntje elborzaszt. Zéró higiénia. Amihez hozzá nem nyúlok minden ragad a retektől, pedig ez "tiszta" most mostam el. A hűtő bűzlik, pedig nem rég takarítottam ki, a padló ragad és bűzlik, na meg tucsog a viztől pedig most mostam fel. Egy pohár vizet nem lehet meginni anélkül hogy el ne mossam a poharat és ha meg nyitom a csapot azt is meg kell mosni mert ragad a trutyitól. Na most mindent látva jó ízűen el kell fogyasztani az asztalra tett ételt, különben jön a sopánkodás, sértődés, duzzogás. A salátát a szemem lattára kézzel! teszi a salátás tálba mert hogy az ő keze "tiszta" (csak épp előttem túrta meg a haját mielőtt bele nyúlt meg pár ajtó kilincset végig nyitogatott) most mosta meg, jól van az úgy. Majd ugyan ezzel a lendülettel végig megy a házon kezét lenyalogatva, ugyan azokat az ajtókat kinyitva + kinyitja a hűtőt, majd a szekrényt hogy ki vegyen még egy pár tiszta poharat az asztalra (természetesen a pohár belsejét fogva). És ez teljesen természetes nála. Ha be segítek, duzzog hogy majd én megcsinálom "gyorsan". Szóval az én házam az én váram. Mégis ha úgy lenne hogy költözünk, leg ésszerűbb lenne hozzájuk költözni (két de akár 3 generációs családi ház), páromat folyton manipulálják mert hogy ők betegesek így lehet nem is lenne más opció (de ez már más kérdés). Bárhogy gondolkodom, nem tudnám elkerülni hogy néha ne egy helyen kelljen tenni venni pl befőztölés, csibe/disznó vágás, bográcsolás a kertben, + ugye ott vannak a gyerekek akiknek szeretne kedvökben járni. Természetesen én lennék a finnyás királykisasszony, de basszus nekem anyám és főleg apám, aki volt katona tiszt és pedáns ember a fogamat kiverte volna ha ilyen háziasszony lett volna belőlem. Szóval nem erre lettem tanítva. De ugye ahány ház annyi szokás.
2021. aug. 7. 14:09
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem, semmi pénzért sem. Ez egyenes út a váláshoz.
2021. aug. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!