Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tudnátok ilyen emberekkel egy...

Tudnátok ilyen emberekkel egy háztartásban élni? Ha muszáj lenne, hogy oldanád meg?

Figyelt kérdés
Távol élünk a szülőktől, de valószínűleg egyszer el jön az a nap amikor közelebb kell költözzünk, hogy gondoskodjunk róluk. Engem ettől a hideg is ki ráz. Nem vagyunk egyformák és ez jól is van így. De ahogyan anyós a háztartást vezeti az szerintem brutális. Mindent megcsinál, nem is arról van szó, de egyszerűen a mikéntje elborzaszt. Zéró higiénia. Amihez hozzá nem nyúlok minden ragad a retektől, pedig ez "tiszta" most mostam el. A hűtő bűzlik, pedig nem rég takarítottam ki, a padló ragad és bűzlik, na meg tucsog a viztől pedig most mostam fel. Egy pohár vizet nem lehet meginni anélkül hogy el ne mossam a poharat és ha meg nyitom a csapot azt is meg kell mosni mert ragad a trutyitól. Na most mindent látva jó ízűen el kell fogyasztani az asztalra tett ételt, különben jön a sopánkodás, sértődés, duzzogás. A salátát a szemem lattára kézzel! teszi a salátás tálba mert hogy az ő keze "tiszta" (csak épp előttem túrta meg a haját mielőtt bele nyúlt meg pár ajtó kilincset végig nyitogatott) most mosta meg, jól van az úgy. Majd ugyan ezzel a lendülettel végig megy a házon kezét lenyalogatva, ugyan azokat az ajtókat kinyitva + kinyitja a hűtőt, majd a szekrényt hogy ki vegyen még egy pár tiszta poharat az asztalra (természetesen a pohár belsejét fogva). És ez teljesen természetes nála. Ha be segítek, duzzog hogy majd én megcsinálom "gyorsan". Szóval az én házam az én váram. Mégis ha úgy lenne hogy költözünk, leg ésszerűbb lenne hozzájuk költözni (két de akár 3 generációs családi ház), páromat folyton manipulálják mert hogy ők betegesek így lehet nem is lenne más opció (de ez már más kérdés). Bárhogy gondolkodom, nem tudnám elkerülni hogy néha ne egy helyen kelljen tenni venni pl befőztölés, csibe/disznó vágás, bográcsolás a kertben, + ugye ott vannak a gyerekek akiknek szeretne kedvökben járni. Természetesen én lennék a finnyás királykisasszony, de basszus nekem anyám és főleg apám, aki volt katona tiszt és pedáns ember a fogamat kiverte volna ha ilyen háziasszony lett volna belőlem. Szóval nem erre lettem tanítva. De ugye ahány ház annyi szokás.
2021. aug. 7. 14:09
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%

Engedd el a témát.

Egyszerűen közlöd a férjeddel, hogy oda te nem mész, bármennyire is akarja. Nem a te feladatod ott rendet csinálni, sőt! Nem bírhat rá senki arra, hogy odaköltözz, csak mert "jaj szegény mama, gondoskodni kell róla". Oldja meg a párod, ha akarja/tudja, de nélküled.

2021. aug. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
95%

Biztos, hogy nem koltoznek oda, de meg annyira kozel se, hogy “papucsban” at tudjon menni. Mert lehet, hogy akkor se lenne nyugtod, ha 1 utcaval laknatok arrebb, atjarkalna allandoan, aztan nalatok is rendezkedne.

A ferjed nem erti? Nem all ki melletted? Hat akkor menjen egyedul, csokolom.

2021. aug. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%
Ez közös döntés. Ha te nem akarsz oda költözni nem erőtetheti rád a párod.
2021. aug. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
62%

Nem mennék oda. Már maga a disznótor is agyrém, nemhogy a többi.

Igen, tudom milyen anyámék tartottak disznót. Undorító az egész+ az húsának az ízét sem szeretem.

És nekem kellett vágnom, kopasztanom, bontanom a csirkét, hogy anyám már csak elkészítse.

Utáltam. Már akkor megfogadtam, hogy az én életemben ilyen nem lesz. Nincs is.

Na kérdező, tedd te is ezt!

Nem is értem, hogy egy megyeszékhely kertes házas övezetében, hogy jutott eszükbe ilyen. Bűzlött minden.

2021. aug. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
85%
Miért kellene odaköltözni? Teljesen értelmetlen ötlet, függetlenül anyósod életvitelétöl.
2021. aug. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
10%
Nem lehet, hogy te vagy túl kényes? Mi lenne veled, demens lenne az anyósod? A **art szétkenné a szőnyegen. Neked vagy a férjednek kellene kitörölni az anyja seggét, és tisztába raknod. Te gondolom csillogó- villogó palotában laksz. ( Nem érdekel a lepontozásotok)
2021. aug. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
4# én pl szeretem a disznó tort, falun nőttem fel. De nálunk tiszta munka ment. Minden edény, konyha ruha, kés, daráló, asztal tisztán elő készítve és pikk pakk pár óra alatt kész.
2021. aug. 7. 14:39
 8/31 anonim ***** válasza:
93%
Ja, nem kell odaköltözni, otthonba rakjátok, vagy fogadtok mellé ápolót, ha olyan állapotba kerül.
2021. aug. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
96%

6-os, ha te ennyire igenytelen vagy, hogy kepes lennel ilyen mocsokban elni, akkor hajra. Kerdezo leirta vilagosan, hogy mi van naluk, szerintem itt most nem arrol van szo, hogy az a problemaja, hogy van egy porcica az agy alatt.

Egyebkent meg ha arra kerul a sor, akkor fel lehet fogadni apolot vagy ha mar abszolut magatehetetlen az ember, akkor keresni kell egy jo intezmenyt neki.

En nem szeretnem, ha a gyerekeim feladnak az eletuket miattam, mert 0-24-es apolasra szorulok.

2021. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
#6 ha ilyen szinten beteg lenne az megint más. Nem születtem arany kanállal a seggemben és nem büdös a munka. Ha demens lenne és gondozni kellene megoldanánk. De itt egy tanult emberről beszélünk, aki frizurával és festett műkörömmel jár, divatos ruhákban csak a környezete tucsog a retekben
2021. aug. 7. 14:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!