Tigris VS oroszlán. Melyik győzne?
10 ből 7 szer az Oroszlán nyerne , hiszen a Romai arénában is verekedtették ezt a 2 fajt és rendszerint Oroszlán ölte meg a Tigrist! egyszerűen azért mer 1-1 ben jobb harcos.. a sörénye is az egymás elleni harcokra van..
A rivális hímekkel folytatott harcban, a sűrű szőrzet védi az oroszlán fejét és nyakának környékét.. a Tigris picit nagyobb hosszabb , jobb vadász! de 1-1 ben Oroszlán!
Az oroszlán a csapat harchoz van szokva, míg a tigris mindig is egyedul harcolt vadászott stb
Nagyon buták az emberek.
A tigris erosebb. Az oroszlán a sorenye miatt tunik nagynak de bizonyitjak hogy a tigris erosebb. Nem kell kizarni hogy a tigris nyer. Mind2 majdnem ugyanazzal az erovel rendelkezik. Vagy ez vagy az adja fel de nagyon sok olyat lattam ahol az oroszlan adja fel.
Más a vadon élő és más az állatkertekben, cirkuszokban stb. fogva tartott nagymacskákat összehasonlítani. A vadon élő nagymacskáknál számít a fauna, tehát a biológiai környezet specializációja. Az oroszlán a nyílt füves terepeken, szavannákon több futásra, bátrabb, nyíltabb (nyílt sisakos) mentalitást kényszerül alkalmazni. A hiénafalkák ellen szinte véget nem érő küzdelmet folytatnak a territóriumért. Emellett olyan nagyvadakat kénytelenek elejteni, mint pl. a zsiráf és kafferbivaly. Hatalmas termetű ellenlábasaik vannak, mint pl. a víziló, nílusi krokodil, afrikai elefánt, orrszarvú. A zebra sem könnyű zsákmány. A tigris is elejt nagy termetű állatokat, de az indiai dzsungelekben azért nincsenek olyan veszélyes ellenfelei, mint az afrikai oroszlánnak a környezetében. Az ázsiai bivaly súlyban és erőben is elmarad az afrikai kafferbivalytól. (kb. 200 kg súlyeltérés, de a kafferbivaly jóval agresszívebb, erősebb). Az ázsiai elefánt is kisebb az afrikainál. A tigrisnek nem kell a nagyon veszélyes hiénafalkákkal állandó küzdelmet folytatnia. Vadkutyafélék vannak Ázsiában is, de messze veszélytelenebbek a hiénáknál. A csíkos hiéna jóval kisebb termetű a többihez képest és messze nem él olyan idézőjelben szimbiózisban a tigrissel, mint nagyobb testű alfaja az oroszlánnal.
Az oroszlán környezetében nyíltabb, támadóbb harcmodorra kényszerül. A tigris a dzsungelekben szinte mindig lesből támad és csap le áldozatára.
Az afrikai oroszlán a nagyobb családi közösségében egy hierarchikus rendben való élésre kényszerül a fauna specifikuma miatt, amiért a hímek fiatal koruktól fogva, egészen 4 éves korukig állandó élet-halál harcra kényszerülnek fajon belül a vezírhím szerepének megszerzése, fajon kívül pedig a hiénafalkák elleni territóriális harc miatt, illetve az élelemszerzésből is kiveszik a részüket, különösen a zsiráfok, kafferbivalyok, esetleg zebrák leterítésénél.
Az oroszlánoknál előfordul gyakran, hogy két hím kiválik a családból és nomád életmódra tér át. Új családok hímeivel gyakran összecsapnak a trónfosztás végett. Ilyenkor a kölyköket is megölik, ha sikerrel járnak.
Látni kell, hogy az oroszlán a saját faunájában, különösen élete első felében, sokkal jobban a kérlelhetetlen harcmodorra, nyíltsisakos küzdelemre kényszerül, nevelődik, mint a tigris. Nagyobb, erősebb, agresszívebb vetélytársai is vannak, mint a tigrisnek.
Az afrikai oroszlánt a sörénye is védi a többi fajtásával való küzdelemben. A tigrisnél nem fejlődött ki az evolúció során sörény, mert a fauna specifikuma ezt nem követelte meg, nem volt nála alapfeltétel a nagycsaládban való dominancia harc stb.
A vadon élő afrikai oroszlán tehát a saját faunájának specifikuma, az ebből adódó nagyobb tapasztalata és dús sörény védelme miatt 1:1-ben legyőzi a tigrist egy olyan feltételezett küzdelemben, ahol mondjuk egy elejtett zsákmány tulajdonlása a cél. A tigris kicsit nagyobb súlya nem releváns.
A fogva tartott fenevadaknál az erőviszonyok teljesen kiegyenlítődnek - esetleg enyhe tigris fölény a kis súlytöbblet miatt - mert az eredeti környezet specializáló hatása már sokkal kevésbé érvényesül. Remélem, világos volt.
A következő gondolatmenetet tenném még hozzá a fentiekhez:
Az oroszlán nagycsaládokban él, a tigris főként magányosan. Emiatt:
1.) Az oroszlánok mindig osztoznak a zsákmányon, a tigrisnak nem muszáj, hiszen egyedül vadászik legtöbbször. A tigrisek több húshoz jutnak, hiszen nem kell osztozniuk, hiénafalkák sem zavarják. Ez egyértelműen ahhoz járul hozzá, hogy a tigris nagyobb súlyú, nagyobb testű lett/lesz.
2.) A nagycsaládos életmód miatt az oroszlánok csoportosan sokkal nagyobb területet tudnak birtokolni, mint a többnyire magányosan élő tigrisek. Így volt ez a jégkorban is.
A konklúzió: az oroszlánok nagyobb territoriális területe egyensúlyt tartott/tart a tigrisek nagyobb súlyával, erejével. A tigrisek egy az egyben többnyire fölényben vannak az oroszlánnal szemben a nagyobb súlyuk miatt, de a nagycsaládok hiarerchiáját uraló domináns, 240-250 kg súlyú, sok fajon belüli csatát nyert vezéroroszlánok hatalmas erejük, nagyobb tapasztalatuk miatt legyőzik az átlagban 260 kg-os bengáli tigriseket.
A szibériai tigris 40-60-os fölényét már valószínűleg érvényesíteni tudja a legerősebb oroszlánokkal szemben is. Főleg, mert a hátsó lábaik egyértelműen erősebbek. Átlagnál kisebb szibériai tigriseket (kb. 250 kg-osakat) viszont a domináns oroszlán hímek legyőzhetik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!