Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A liger is hibrid? (Ami az...

A liger is hibrid? (Ami az oroszlán-tigris keresztezéséből jött létre)

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy a liger tud-e sikeresen szaporodni, nem-e hibrid, mint az öszvér vagy a "zebló".

Igen persze az oroszlán és a tigris nagymacskák, de nem egy területen élnek és eléggé különbözőek. Vagy az egy osztályból/alosztályból származó állatoknál ez nem befolyásoló tényező?


2011. máj. 12. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a tigris az apa, oroszlán az anya, akkor azt hiszem nem tud szaporodni. Fordított esetben igen. De lehet, hogy pont fordítva van, akkor nem tud, ha az oroszlán az apa... nem tudom már, rég olvastam, és lehet nem is így van. Keress a google-ban. Abban biztos vagyok, hogy az egyik verzió nem tud szaporodni, csak abban nem, hogy melyik, vagy h ogy esetleg egyik sem.
2011. máj. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hibrid még a neve is, ugye lion-tiger keresztezése. Amúgy a nőstény gyakran nemzőképes, a hím mindíg steril.


Nemhogy egy osztályból származó, deha nem egy fajból származnak az állatok, akkor már az is ritka, ha tudnak szaporodni.

2011. máj. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy mindenhol mást olvasok és elbizonytalanodtam. Mert valahol azt olvasom, hogy csak a nőstény egyedek tudnak tovább szaporodni, valahol azt, hogy a hímek is, de van, hogy sterilek, szóval összezavarodtam...

Hogy ki az apa és ki az anya az a névben változtat, tehát hogy liger vagy tigon :)

2011. máj. 12. 22:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Hibrid hát. Méghozzá fajhibrid, ahogy az öszvér és a zebraló is. Nem az dönti el, hogy hibrid-e egy állat, hogy tud-e szaporodni vagy sem.

Egyébként nekem olyasmi rémlik, hogy a nőstények lehetnek szaporodóképesek, akár oroszlánnal, akár tigrissel pároztatják.

2011. máj. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fajközi (emlős) hibridnél szinte mindíg a hím a steril, ezt jegyezd meg, és akkor nem zavarodsz össze. Egyébként ha rákeresel a Haldane szabályra, akkor ott bővebben kifejtik.

emelett nyilván elképzelhető, hogy éppen az adott nőstény se lesz termékeny.

2011. máj. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2011. máj. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. máj. 13. 10:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy osztályból származó állatok... ezen jót nevettem!

Szép lenne egy vakond-zebra, egy oroszlán-szarvasmarha vagy egy zsiráf-muflon párosítás :D.

2011. máj. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ú... Így visszaolvasva, tényleg! basszus... Az az 'osztály' az inkább 'család', v 'alcsalád' akart lenni. Ez így tényleg elég vicces.
2011. máj. 30. 08:41
 10/10 anonim válasza:
igen, a tigon is az (amúgy ha akarod kapásból fölsorolok neked legalább 10 ilyen nagymacska hibridet :D)
2011. nov. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!