Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A természetnek szüksége van a...

A természetnek szüksége van a sakálokra, vadkutyákra, és társaikra?

Figyelt kérdés
Ezek tudtommal nem vesződnek azzal, hogy megöljék a zsákmányt, egyszerűen elkezdik enni, amikor még él. Hallottam, hogy egyes fajok egyedszáma erősen fogyatkozik, és valahogy nem tudom ezt sajnálni. Nem vagyok túl járatos a zoológiában, az is nagyon valószínű, hogy a többi sem sajnálatból, vagy együttérzésből esik neki inkább a torkuknak, de legalább úgy kevesebbet szenvednek. Az sem kizárt, hogy más állatoknak is vannak ilyen szokásai, azok is kihalhatnak felőlem.
2023. dec. 19. 15:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha egy élő állatot elkezdenek enni, abból záros határidőn belül döglött állat lesz. Nem olyan, mint a viccben a 3 lábú disznó. Ragadozóra mindenképpen szükség van, különben addig szaporodnak a prédaállatok, amíg valami más el nem kezdi korlátozni a számukat. Például a fellelhető táplálék mennyisége. Az éhhalál lassabb és kíméletlenebb. A dögöket is eltakarítják, ez is hasznos a rendszer szempontjából.
2023. dec. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Te nagyon nem érted a természet egyensúlyát...
2023. dec. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
100%

"Nem vagyok túl járatos a zoológiában"

Hát az látszik lol


Honnan született meg benned, hogy a levadászás módja és a környezetben betöltött fontosság között van kapcsolat?


Lehet újat mondok de a természet szarik arra, hogy a pillangólelkű emberek szerint mi lenne a legjobb, legkíméletesebb. A medve is elkezdi enni a még bőgő zságmányát, a macskák kínozzák az egereket, különböző hangyafajok szükségtelenül is kinyírnak más rovarokat, aztán meg otthagyják és nem eszik meg a tetemet, a nyúl a legkissebb stresszhatására is felzabálja a kölykeit. Naphosszat sorolhatnám. A természetben nincs erkölcs, a torokra menő állatok (pl nagymacskák) se szeretetből teszik, hanem mert ez a zsákmány leggyengébb pontja, így lehet a leghatásosabb a vadászat.

2023. dec. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
100%

"Az sem kizárt, hogy más állatoknak is vannak ilyen szokásai, azok is kihalhatnak felőlem."

Ha most az állatok jó 60%a ha nem több kihalna, akkor elég szarul járnánk. Néhány hónapra rá az emberek is kihalnának. Nőjj fel.

2023. dec. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
90%
A delfinek csoportosan erőszakolják egymást őket is cancellezni akarod? xddd
2023. dec. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A ragadozók azért léteznek, mert a növényevők túl hatékonyak. Ha túlsúlyba kerülnének, elpusztítanák a környezetüket. És mivel nincsenek nálunk pl farkasok, ezért a vadásztársaságok feladata a nagyvadak egyedszámának kordában tartása (abba ne menjünk bele, hogy amúgy hogyan nem teszi meg ezt éppen a fidesz). A kisragadozók zsákmányai pedig nyilván a kisállatok, így pl a rágcsálók. Őket nem is igazán tudnánk kordában tartani természetes egyensúly nélkül (lásd ausztrália, és egyéb helyek, ahol nem őshonosak pl a patkányok, egerek, nyulak, stb..). Totális összeomlás, fajok kihalása, stb...

Tehát szükséges az, hogy legyenek sakálok ott, ahol ők őshonosak.


De ugye pl a farkas, medve azért került kiirtásra, mert veszélyes volt az emberre, és a jószágokra. Inkább utóbbira.

2023. dec. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
És bizonyos sorozatgyilkosok miért is kínozták meg halál előtt az áldozataikat? A természetnek szerinted az emberre aztán marhára szüksége volt?
2023. dec. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szóval ez általános, szép. Mondjuk a delfinekről láttam egy dokumentumfilmet, de nem sokra emlékszem belőle. Rendben, visszavonom. Köszönöm a válaszokat.
2023. dec. 19. 16:26
 9/15 A kérdező kommentje:
#7 Jogos, a természetnek valószínűleg mi vagyunk a legnagyobb púp a hátán... (mint a Mount Everest)
2023. dec. 19. 16:29
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A Természetnek abszolút nincsenek érdekei. Természetnek mindig az éppen létező dolgok összességét nevezzük.

Hogy közismert példát mondjak, pl. a dinoszauruszok idején is volt természet. Aztán jött a meteorit, és az akkor létező állatfajok 75%-a kipusztult, beleértve minden 25 kg-nál nagyobb állatot. A megmaradt fajok példányszáma is erősen lecsökkent. És a Természetet ez se érdekelte. Ha csak és kizárólag az egysejtűek élik túl, akkor is lett volna, csak máshogy néz ki manapság. A Természetet abszolút nem érdekli, hogy emberből van-e 8 milliárd, vagy pillangóból. vagy hogy mindegyikük kihal-e. Mivel a Természetnek nincs érdeke, ez egy emberi fogalom. Ha eltűnik az emberiség, akkor az érdek fogalma is eltűnik a világból.

A valaha létezett fajok 99,999%-a mára kihalt. És a Természet azóta se szűnt meg létezni...

De amúgy még a felvetésedhez:

Gyerekkoromban apám galambokat tenyésztett. Ha egy nagyobb fióka kiesett a fészekből, és a többi fészek közelébe ment, akkor az ott lakó galambok elkezdték a csőrükkel ütlegelni a fejét. Szó szerint lenyúzták a bőrt az idegen fióka fejéről. Ezek a szelíd galambok.

A növényevő állatok többségének nincs olyan fegyvere, amivel gyorsan megöljön más állatokat. De azért sok növényevő öl meg másokat, a halálos fegyvert szorgalommal pótolva.

2023. dec. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!