Furcsán nagy méretű vadállat nyomát fotóztam a hóban a telkemen. Melyik állaté lehet?
Dunántúlon a napokban észleltem vad lábnyomot. Errefelé a vadászok szerint sok a sakál, néhányszor én is láttam már. De nekem gyanús, h vajon ilyen nagy volna a lábnyoma...? Esetleg borz? Róka? Farkas tudtommal nagyon kevés létezik, főleg nem emberlakta részen. Falu, ligetes, erdős, mezős terület, a kerítésem át tudják ugrani, a róka meg ugye képes lyukat ásni és a kerítés alatt átkúszni.
Ja, és nyestkutyát is észleltem már itt. Esetleg azé lehet a lábnyom? Mindjárt mutatok fotót.
Sajnos nem vagyok tisztában se a vadak lábnyom alakjával, se méretével, viszont laikus lévén is kicsit meg vagyok lepődve: hogy lehetséges:
kb tíz és fél centis lábnyom?? (Úgy értve, hogy a "csukló résztől" a távolabbi karmai végéig kb tíz és fél centit mértem a hó nyomban.)
Nem túl nagy ez?? Vagy csak lépdeléskor csúsztathatta lépéseit a vad, és kissé elnyúlhatott a tappancs nyoma a hóban?
A fotómat két példányban mutatom, az elsőn csak ügyetlenül tudtam egér által körberajzolni a lábnyomot, csak azért mutatom az első fotót, hogy akinek esetleg nem állna rá az eredeti fotón a szeme a nyomra, kb hogyan néz ki.
A második fotó meg az eredeti:
Normális válaszokat, légyszi. Ne megint jetizzenek a trollok, meg medvézzenek, stb.
Megköszönném a normális reakciókat, lehetőleg hozzáértőktől, vagy legalább is tapasztaltaktól. Vagy aki legalább elméletben hobbijának tekinti a témát.
23:15-ös, evvel te is kizártad a medvét:
"csak az ember közelségét nem igazán komálja"
ÖSSZEFOGLALÁSKÉPP:
Egyébként a magam részéről a kérdésem nagyjából negyedik oldalán (kb a harmincas hozzászólások körül) végigfejtettem a tippjeimeit netes fotókkal, összehasonlításokkal, és lábméretnek utánajárással, mert közben mancsfotókat és hónyomokat néztem a neten.
Szóval szerintem vagy borz, esetleg mókus tappancsPÁR. Közvetlen egymás melletti láb pár. (mindkét állatot láttam illetve látták ár itt a telkeken.)
De ha valaki meg tud győzni kultúrált módon, hogy más, akkor írhat.
Tehát a mókus páros lábbal ott földet ért, majd további nyom nélkül kilőtt (a világűrbe).
Sem előtte sem utána nem produkált nyomot.
Akkor ebből kiindulva jöhet a második felvonás, hogy tudományos vizsgálatoknak vessük alá a hazánkban fellelhető mókusok közlekedési és fiziológiás tulajdonságait.
Nem és kor szerint.
Ki kezdi?
Kérdező?
Előző, veled lehet kultúráltan beszélgetni, úgy tűnik, ezért megkérdezlek, a borzot (és mókust) miért zárod ki? Nézd meg 30-40. körül a hozzászólásaimon a weboldalakról a hó-nyom (és mancs) fotókat.
TAPPANCS PÁR lehet viszont az én fotóm. Összehasonlítva döbbenetes a párhuzam, mókusnál is eléggé, de főleg borz esetén.
Egyébként köszi az ötletet, mert én a vaddisznót se zárnám ki.
Tehát szerintem borz, vagy mókus, vagy vaddisznó, és legesélyeseben ezek közül borzot vélek.
Aha, mókus tízcentis tappancspárral
Ez eddig a kedvenc tippem 😄
23:30-nak üzi: mondom, tíz és fél centis a "csuklótól" a legtávolabbi karmokig.
Ismétlem: tappancsPÁR lehet az én fotóm, és
b o r z o t
vélek leginkább, esetleg mókus, és valaki említette a vaddisznót, de a vaddisznólábat és hónyomot még nem csekkoltam a neten.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!